Skocz do zawartości
yakumo0

Abit Av8 3rd Eye / Wszystko O Tej Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to mobo pewien czas i powiem że śmigało ąż miło, choć bez problemów się nie obyło :)

I tak rady dla posiadaczy tej mobo:

- jak macie fsb (htt) do 250 to agp cloc ratio ustawcie na 66 fixed, jęsli lecicie z htt więcej dawajcie na dzielnik 8:2:1 (przy tym dzielniku i szynie htt 267 macie jak w mordke 33 i 66 mhz na pci, miałem tak ustawione na moim procku 3000+ @9x267 i 1,4 vi śmigał super).

- blokada pci agp działa tylko do htt 255 potem sa jaja i freezy więc proponuje dzielnik 8:2:1

- emulacje usb dla myszki i klawiatury w os bios robic prosze na off bo jak jest inaczej są jaja z dyskiem na s-ata, czasem ssytem nie wiedzi dysku !!!!

- szybko wymięka NB na tym mobo i powyżej htt 270 brakuje mu papu V, i zmienic trzeba pastę pod nim bo fabrycznie nic tam nie ma prawie !!!

- biosy do 22 zawyżają tem. procka :(,i to o ok 10 st, na biosie 24 juz jest cacy w normie

generlanie płytka jak dla mnie jest OK :) na biosie 17 miałem non top venica 3000+@9x270 1,4 v i twinmosy @440 mhz 2,5-3-3-7 na 2,7 v i śmigało wszystko aż miło :)

Ponoć w nowym biosie maja dac dzielnik 9,2,1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanka:

1. czy to co sie pojawia na uGuru Clock mozna regulowac inaczej, niz poprzez ten abitowski soft uGuruClock?

2. jak sie ma dźwięk z płyty (jest tam Realtec AC97, ponoc 5 kanałów) do np. starej karty SB Live 1024 Value?

3. czy z wersją 3rd Eye dostaje się dodatkowego śledzia ze złączem game port lub/i USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 cholerka, to musze poczytac jak to sie robi, bo za cholere nie mogę rozszyfrowac działania tych guziczków na zegarze uGuru.

 

Ad.2 maniakiem dzwieku nie jestem, a obecnie mam tą karte SB Live tylko dlatego, ze potrzebuje gniazda game port. Jak to gniazdo potrzebne mi nie bedzie, karte SB tez bym najchetniej wywalił ale tu pytanie tego typu, ze kiedys, gdzies czytałem, ze wbudowane karty dzwiekowe potrafią dosc mocno spowolnic kompa (co prawda czytałem to dawno i być moze to juz nieprawda, bo tyczyło jeszcze staaaarych VIA KT133A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle użeram sie z tym, że moniak nie staruje czasmi jak powera włącze(flash biosa-lipa) Co ciekawe prawie zawsze sie właczy jak włacze zasilanie na listwie( monitor dostaje power) a ja szybko uruchamiam kompa i oks. Czasami karta grafiki wogole zasiłki nie dostanie(i dysk), a co dziwniejsze jak dysk mieli to juz jak sie windows załaduje to monitor sam power on:)

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

plytka jesli chodzi o agp jest scisla trojka ale min do oc to bios 24

czytalem wiele lamentow narzekan a pamietac trzeba ze najczesciej to czlowiek jest najslabyszm ogniwem

a nie sprzet, a mysleniem kombinowaniem mozna zdzialac wiele

 

plytka coprawda nie jest tak dopracowana jak jej odpowiednik pcie ax8 ale

max fullstable(w tym 3d) to 290htt 1xltd fixed66 napiecie zwiekszone na NB lub 290htt fixed74 2xltd (37mhz pci!!)

(patrz sygnaturka 3dmark2006 dla niedowiarkow)

a jezeli ktos uwaza ze 1x hypertransport to troche malo niech sobie porobi testy i porowna jak znikoma roznica (promile) wydajnosciowa

dla przykladu miedzy 1000mhz a 200mhz ltd(ht) jest okolo 20 3dmarkow2003 mniej (to w granicach bledu pomiarowego) fear ma tyle samo klatek i inne gry tez

magistrala hypertransport ma duze rezerwy mocy i po podkreceniu na 290 mhz w zupelnosci da sobie rade bez strat wydajnosciowych

 

dalem tez rade stabilnie uruchomic na niej 275htt synhro z pamiatkami (pamiatki wiecej mi nie szly)

 

 

jesli chodzi o operacje 2d jak superpi kodowanie 300htt dla tej plytki nie stanowi problemu

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy tej płyty moze napisac, czy (a jesli tak) zmieniły sie odczyty temperatury po przejsciu z BIOS 24 na 26?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Czy ktos z posiadaczy tej płyty moze napisac, czy (a jesli tak) zmieniły sie odczyty temperatury po przejsciu z BIOS 24 na 26?

te same :lol2:

ale wsio zalezy od procka z x2 moze byc inaczej

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, znaczy co, dwie osoby z AMD64 3000+ na takiej samej płycie i z takim samym chłodzeniem mogą mieć znacznie różniące sie odczyty?

Mam Semprona 3000+ S939 i temp. w spoczynku z działąjacym cool'n'quiet około 39 stopni (chłodzenie to Spire KestrelKing V, ze zmienionym na szybszy wiatrakiem). Kolega ma AMD64 3000+, chłodzenie boxowe i ma ponoc 30 stopni. U mnie zwykła pasta silikonowa, u niego standardowe cos ;)

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Ooo, znaczy co, dwie osoby z AMD64 3000+ na takiej samej płycie i z takim samym chłodzeniem mogą mieć znacznie różniące sie odczyty?

Mam Semprona 3000+ S939 i temp. w spoczynku z działąjacym cool'n'quiet około 39 stopni (chłodzenie to Spire KestrelKing V, ze zmienionym na szybszy wiatrakiem). Kolega ma AMD64 3000+, chłodzenie boxowe i ma ponoc 30 stopni. U mnie zwykła pasta silikonowa, u niego standardowe cos ;)

odczyt venica czy kastrata jakim jest sempron jest prawidlowy od biosu 24

zreszta co ci szkoda dac bios 26 z softem abita to dziecinnie proste chyba ze masz pelne gacie ze strachu

twoj procek moze miec krzywa czapke zalozona za duzo pasty itp jasnowidzow tu nie znajdziesz

wiec zyleta i zdejmowac ihs

z takimi pytaniami do dzialu chlodzenie :lol2:

pozatym sciagnij sobie program CrystalCPUID do zarzadzania cnq wlaczynie w biosie to dopiero poczatek

obecnie na 1.1v ( mniej abit nie daje) i 1000mhz mam 23 stopnie

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt venica czy kastrata jakim jest sempron jest prawidlowy od biosu 24

zreszta co ci szkoda dac bios 26 z softem abita to dziecinnie proste chyba ze masz pelne gacie ze strachu

1. kastrat nie kastrat - jakby nie patrzec, tanszy o 40-45% od AMD64 3000+ a wolniejszy o ile? 5% to max. No nawet niech bedzie 10% to i tak wole Semprona S939 3000+. Na kasie nie śpię, mennicy tez nie mam.

2. nosze pampersa wiec o moje pelne gacie niech bedzie spokojna Twoja glowa ;)

 

twoj procek moze miec krzywa czapke zalozona za duzo pasty itp jasnowidzow tu nie znajdziesz

wiec zyleta i zdejmowac ihs

z takimi pytaniami do dzialu chlodzenie :lol2:

Za duzo nie ma. Jak juz to do bani pasta. Poza tym sprawa tyczy konkretnego modelu płyty, a o tej płycie jest ten wątek, wiec nie odsyłaj mnie do innego działu.

Tak czy siak thx z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

1. kastrat nie kastrat - jakby nie patrzec, tanszy o 40-45% od AMD64 3000+ a wolniejszy o ile? 5% to max. No nawet niech bedzie 10% to i tak wole Semprona S939 3000+. Na kasie nie śpię, mennicy tez nie mam.

2. nosze pampersa wiec o moje pelne gacie niech bedzie spokojna Twoja glowa ;)

Za duzo nie ma. Jak juz to do bani pasta. Poza tym sprawa tyczy konkretnego modelu płyty, a o tej płycie jest ten wątek, wiec nie odsyłaj mnie do innego działu.

Tak czy siak thx z pomoc.

sempron po 400zl a643000 po 500zl wiec jak juz 25%

kastrat to lepsze okreslenie niz sempron

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Semprona kupowalem po 360 zl. Wtedy nawet na Allegro OEM AMD64 3000+ chodziły po jakies 520-540 zł.

to jak sie kreci twoj sempronik

bo w a64 3000 placi sie za potencjalne 2.7ghz z sempronami roznie to bywa jak zreszta z obecnymi venicami

a im wyzsze czestotliwosci tym cache daje wiecej i roznice sie bardziej krystalizuja

jesli temp jest za wysoka semprona spokojnie poscisz go na 1.25v 1.8 ghz mnoznik 9 ale to tylko przy cnq w edycji zarzadzania mnoznikami gdzie ustawiasz napiecia dla danych mnoznikow w zaleznosci od obciazenia

jaki program juz podalem

 

jesli nie kreciles proponuje otworzyc okno bude i zobaczyc ile poleci przy 1.55v

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Miałem to mobo pewien czas i powiem że śmigało ąż miło, choć bez problemów się nie obyło :)

I tak rady dla posiadaczy tej mobo:

- jak macie fsb (htt) do 250 to agp cloc ratio ustawcie na 66 fixed, jęsli lecicie z htt więcej dawajcie na dzielnik 8:2:1 (przy tym dzielniku i szynie htt 267 macie jak w mordke 33 i 66 mhz na pci, miałem tak ustawione na moim procku 3000+ @9x267 i 1,4 vi śmigał super).

- blokada pci agp działa tylko do htt 255 potem sa jaja i freezy więc proponuje dzielnik 8:2:1

- emulacje usb dla myszki i klawiatury w os bios robic prosze na off bo jak jest inaczej są jaja z dyskiem na s-ata, czasem ssytem nie wiedzi dysku !!!!

- szybko wymięka NB na tym mobo i powyżej htt 270 brakuje mu papu V, i zmienic trzeba pastę pod nim bo fabrycznie nic tam nie ma prawie !!!

- biosy do 22 zawyżają tem. procka :(,i to o ok 10 st, na biosie 24 juz jest cacy w normie

generlanie płytka jak dla mnie jest OK :) na biosie 17 miałem non top venica 3000+@9x270 1,4 v i twinmosy @440 mhz 2,5-3-3-7 na 2,7 v i śmigało wszystko aż miło :)

Ponoć w nowym biosie maja dac dzielnik 9,2,1 :)

to nie wina zadnej blokady badz jej niestabilnosci to jest kwestia ustawienia mnoznika htt

powyzej 257 htt przy fixed66 trzeba dac 1x ltd do 295htt dziala spoko 3dstable

powyzej 257htt do 277htt mozna sie bawdzic dzielnikiem 821 przy 2xltd

przy fixed 74 2xltd mozna uzywac az do 295htt

plytka idzie stabilnie 330htt ale tylko do operacji 2d

 

a wyszedl nowy biosik 2.7 podobno bardziej stabilny od poprzednikow

 

http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bio...roduct_name=AV8[/url]

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempronik poszedł mi jak na razie na 2160 Mhz (9x240), HTx4, napiecie bez zmian. Na moje potrzeby w zupelności to wystarcza. Wiecej nawet nie próbowałem dawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Sempronik poszedł mi jak na razie na 2160 Mhz (9x240), HTx4, napiecie bez zmian. Na moje potrzeby w zupelności to wystarcza. Wiecej nawet nie próbowałem dawac.

no ale mozliwosci procka mozna poznac, z czystej ciekawosci Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam tą płytkę, kupiłem geil ultra platinium cl 2-3-3-6 . Przy ustawieniach auto czyli 400mhz po kilkunastu minutach wyskakuje niebieski ekran i zwis. Przy 333mhz już nie ? dobrze chodzi. Czego to może być przyna ? czy ktoś może mi podać standardowe alphy do tych pamieci, wydaje mi sie że ta płyta wymusza na auto za ostre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie pamięć Patriot ELK 2x1GB 500mhz 3-4-4-8 Od początku były z nią problemy. Przy 450mhz wywalal memtest itd. Obecnie zmieniłem procka na 3800+ X2 i chłodzenie na ninja plus. Przełozylem (musialem) pamiec z bankow 1 i 2 do 3 i 4 i w tej chwili stabilnie chodzi na ok 350mhz z cr 2T.

 

Jakie pamieci dzialaja dobrze z ta plyta? Chodzi mi o 2x1GB.

 

Pamieci byly reklamowane, ale wg producenta jest wszystko ok i osiagaja 500mhz bez szemrania, ps. zabawne ze najstabilniejsze sa z napieciem 2,5v producent zaleca 2,8v, zabawy z timingami nic nie pomagaja. Kingston 512 MB 3cl szly przepieknie, Goodram 256MB cl3 tez spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

Czy ktoś miał na tej mobo problem z dualem ? Mam kumpla który ma to mobo (pracowałem na niej wcześniej) i nie może za nic odpalic duala :(, komp odpala się i na wyśw. POST jest kod 04 i koniec. Pamięć to 2 x 512 twinmosa, ale na 2 x256 kingmaxa 500mhz to samo w singlu ok a w dualu kiszka :(. mało tego musze miec cr = 2t. Czy to wina ramu czy może uszkodzony kontroler w procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest ok. Mam 2x512 Kingstona w dualu na 408.

Proca jak na razie dałem na 2.2GHz ale u znajomego na tej płycie idzie ładnie na 2.6GHz (ja niestety dalej nie idę, bo jedna z kości ram to 333 i już idzie na 408)

 

Temperatura CPU w idle to około 24*C, natomiast NB około 37-38*C przy 26*C w pomieszczeniu.

 

Jedyna uwaga, to że przy podkręcaniu powyżej 2.2GHz rozsądnym będzie zmiana pasty na NB albo danie tam jakiegoś nawiewu.

 

Wszystko idzie na biosie v27

 

Przypuszczam, że problemy z poprzednich postów były powodowane niedopracowanymi biosami.

W tym v27 już chyba wszystko jest ok.

 

EDIT: wg. mnie jest to ŚWIETNA płyta na AGP i s.939. Nie mam jej nic do zarzucenia.

 

UPDATE: 9.03.2007

Pozwolę sobie odgrzać ten staaaaary temat ;] i zapytać jak wam ta płyta śmiga, czy ładnie idzie OC, no i przede wszystkim CO PODAJE JAKO AUX?

 

Z tego co wyczytałem jest to temp. sekcji zasilania procesora. Czyli temperatura mobo w okolicach CPU.

U mnie w idle na sprzęcie z siga mam tak : CPU-35*/SYS-34*/AUX-45*

Przy 22-23* w pokoju.

 

Czy temperatura AUX powinna być większa od CPU?

Proszę o małe wyjaśnienie biednemu, ciemnemu dziecku co i jak. :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Proszę o małe wyjaśnienie biednemu, ciemnemu dziecku co i jak. :D

google <_<

 

ale fajnie by było go ustawić na mniej na noce kiedy śmiga sobie sam torrent i mieć go w pasywie, bo nocą wiatraczek najfajniejszym wyjściem nie jest.

i po co Ci to? myślisz że dzięki temu będzie dłużej żył? nie możesz zmiejszyć prędkości wiatraka? wątpię żeby od samego torrenta na pasywie się zagotował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaaban, nie obrażaj się, ale jak nie masz nic do powiedzenia to może nie zaśmiecaj.

 

Zasadnicze pytanie to gdzie AV8 mierzy PWM i jak najlepiej to chłodzić? Na kilku mam zalmany, jak dokupię to wstawie na wszystkie, ale mimo to ta temp. wydaje mi się spora. Tych mosfetów jest tam całkiem sporo, a pomiar jest raczej w 1 miejscu.

Po 2, nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, jaka jest bezpieczna temp. owego PWM na AV8.

Bo obecnie mam taka szopkę, że CPU ma koło 30*C a PWM 45*C i więcej. Przy sporym OC proca. PWM potrafi przekroczyć 50*C co mnie trochę martwi, kiedy CPU dochodzi ledwie do 40-42*C. Blokuje mi to po prosu możliwości OC, bo co z tego, że proc jest ok, jak wszystko dookoła niego się smaży. Dlaczego ten PWM robi taką masakrę? No raczej już na biosie 28 temperatury nie są przekłamane.

 

P.S. Używam google.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

z napieciami zgłoś się ze zdjęciem płytki do kogoś z forum kto zna się na eletronice bardziej, masz odpowiedni dział... jak widzisz tej płytki nic nie ma ale tyle na tych chipsecie to w normie (odpowiednik nf4, tak?) naprawdę więcej powinieneś znaleźć w googlach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi napięciami? Pytam o pomiar temperatury PWM i sposoby chłodzenia. bo po modzie IHS na procu mam sporą dysproporcję temperatur CPU/PWM. No i od ilu *C na PWM należy się martwić.

 

EDIT: aaa, te napięcia ;] Tamten problem już sam rozwiązałem.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...