Skocz do zawartości
Crasher

Odczyt Z Pliku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam maly problem, bo dostalem do napisania model bankomatu. Wszystko lasnie mam juz gotowe, ale piny maja byc czytane z pliku. I to mam wlasnie problem, bo nie wiem jak zrobic zeby mi porownywal podany przeze mnie PIN z pinami podanymi w pliku. Mysle, ze dla osob znajacych C nie jest to, zaden problem. Prosilbym o wyjasnienie jesli to mozliwe.

 

Dzieki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarcie pliku: FILE *fd = fopen("plik","r");

pin: char pin[32];

do porównania: char mojpin[] = "blabla0104808104";

wczytanie: fscanf(fd,"%s",pin);

porównanie: if(strcmp(pin,mojpin) == 0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pliku ma byc kilka pinow. Dajmu na to, ze plik.txt to :

1234,3333,4444,6666,8888

Czy on bedzie jakos przeszukiwal ten plik. Czy trzeba jakos specjalnie odzielac te cyferki w pliku? Program ma wyszukac w pliku pin, ktory zgadza sie z podanym przez mnie.

 

Pozdrawiam, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcja fscanf odczytuje z pliku dane w trybie textowym, co znaczy ze piny w pliku muszą być odzdielone np znakiem spacji, taba, NL etc...

 

dokłądniej to powinno chyba być menij więcej tak

int pinOK=0;while(!EOF)  // szukaj do końca pliku (End OF File){ fscanf(fd,"%s",pin); if(strcmp(pin,mojpin) == 0)   // jesli 0 oznacza że są takie same {   pinOK=1;   break; }if(pinOK) printf("Ha.. Twój pin jest poprawny.. możesz wybrac pieniądze :)");}
Moze sie gdzies pomyliłem... zazwyczaj nie zwracam uwagi na przyziemne rzeczy jak składnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...