Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do uzytkownikow samsunga 173p+. Jakich uzywacie ustawien kontrastu...jasnosci. Jakie wedlug was sa najlepsze/optymalne ustawienia?

 

Pozdrawiam

1590228[/snapback]

Jeszcze nie bawiłem się ustawieniami, mam tylko włączony tryb Game, obraz nie jest za ciemny i filmy wyglądaja w nim ładnie (moje subiektywne odczucie) :)

Ale przyłączam sie do pytania kolegi. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tu dopiszę aby podpowiedzieć wszystkim niezdecydowanym ;)

Mam młodszego brata 173P+, czyli model 173P.

Kosztował mnie 2200 zł, ale nie żałuję. Monitor rewealcja. Duże kąty widzenia, można swobodnie w kilka osób filmy oglądać, kolory się nie zmieniają.

Czerń wg mnie jest dość głęboka i nie świeci. Smużenie 25 ms ale w żadnej grze jeszcze go nie zauważyłem, a więc nie przeszkadza.

 

Ustawiłem parametry monitora takie jak mi odpowiadają i odinstalowałem oprogramowanie od moniitora (jak wiemy przycisków nie ma).

Co ciekawe, nawet po formacie i reinstalcji windowsa parametry się nie zmieniły. Wynika z tego że zapisują się do.. hmm pamięci monitora? :D

Do tego znakomita ergonomia...

 

Biorąc po uwagę że nowsza wersja 173P plus ma jeszcze lepsze parametry, polecam ją wszystkim bez wahania, nie zawiedziecie się!

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustawienia obrazu - to używam predefiniowanych ustawień MagicBrite - i jestem zadowolony. Na co dzień - ustawienia internet - jak gram to oczywiście -game-. A czasami jak się zapomnę, gram na ustawieniach internet i też jestem zadowolony. Różnica w jasności, ostrości, kolorach i kontreście jest tak znacząca w stosunku do mojego poprzedniego 17 crt że i z ustawień -text- byłbym zadowolony :) . Ustawienia predefiniowane dla internetu są dla mnie kompromisem między oczojebnością i jakością.

PS - ostatno wpadli do mnie znajomi oglądać cyfrowe zdjęcia z wakacji - juz przy pierwszym zdjęciu zapadła grobowa cisza a potem padł text ze nie wiedzieli ze ich aparat robi takie ladne zdjęcia. ;-)

Dodam ze siedzielimy w 5 osób na kanapie i nie szyscy siedzieli na wprost monitorka - to dla wątpiących w duże kąty widzenia tego sprzętu.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do MagicTune to mam problem

po zmianie grafiki na GF6600 PCI nie działa mi żadna wersja

zawsze pisze że nie jest kompatybilna i żeby zajrzeć do pomocy

czy jest jakiś alternatywny programik do ustawień 173P ?

czy ktoś miał możliwość porównania w akcji 173P z 173P+ ?

na papierze parametry lepsze, ale czy to nie jest chwyt marketingowy ?

ja jestem w 100% zadowolony z mojego 173P i ciekaw jestem czy + faktycznie jest widoczny

Edytowane przez Pitt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do MagicTune to mam problem

po zmianie grafiki na GF6600 PCI nie działa mi żadna wersja

zawsze pisze że nie jest kompatybilna i żeby zajrzeć do pomocy

czy jest jakiś alternatywny programik do ustawień 173P ?

czy ktoś miał możliwość porównania w akcji 173P z 173P+ ?

na papierze parametry lepsze, ale czy to nie jest chwyt marketingowy ?

ja jestem w 100% zadowolony z mojego 173P i ciekaw jestem czy + faktycznie jest widoczny

1614962[/snapback]

Przede wszystkim jest widoczny znacznie lepszy czas reakcji matrycy i dużo lepsza (głębsza) czerń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten monitor i jest spoko, kolorki bardzo dobre, ostrość też. Jednak mam problem z oprogramowaniem do niego a mianowicie gdy zainstalowałem program Magic Tune to przy przełączaniu użytkownika w Windows XP restartuje mi sie komp. Daje wyloguj >przełącz użytkownika i loguje sie na inne konto i w tym momęcie następuje restart. Czy wy też macie taki problem z tym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem dzisiaj z moja narzeczona do sklepu z zamiarem zakupu LG 1730S, a wyszlismy po 20 minutach z Samsungiem 173p+ :D Jedno musze przyznac - monitor jest zajefajny, do tej pory uwazalem monitory lcd za przydatne jedynie do czytania i szpanowania, ale od tej chwili jestem napalony na ten monitor (niestety, jedzie do domu narzeczonej :( ) Problem tkwi w MagicTune, ktory nie dziala (wlacza sie, ale jak chce skalibrowac kolory to sie wiesza, po zmianie jasnosci badz kontrastu tez po paru minutach sie wiesza). Musze sprawdzic czy to nie problem z DVI.

 

-edit- problem byl w MagicTune. Wersja 4.0 ze strony Samsunga dziala dobrze, ale nie da sie zmienic kontrastu :blink:

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, obdzwoniłem kilka sklepów w których mógłbym odebrać ten monitor osobiście i wszyscy mi powiedzieli że czarnych już nie będzie :( w związkuz tym chcialem się dowiedzieć czy w srebrnych monitorach bardzo widać ten biały tył, czy po pewnym czy to w ogole nie przeszkadza? Monitory te na stanie są jedynie w Vobisie, w innych sklepach w przyszłym tygondiu lub za 2 tyg ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, obdzwoniłem kilka sklepów w których mógłbym odebrać ten monitor osobiście i wszyscy mi powiedzieli że czarnych już nie będzie :( w związkuz  tym chcialem się dowiedzieć czy w srebrnych monitorach bardzo widać ten biały tył, czy po pewnym czy to w ogole nie przeszkadza? Monitory te na stanie są jedynie w Vobisie, w innych sklepach w przyszłym tygondiu lub za 2 tyg ;/

1624260[/snapback]

tez zostalem skazany dzis na Vobis i na srebrny... obdzwonilem pelno sklepow i ni diabla nie ma bedzie za 2 tygodnie ;/ w Vobisie tez jedne z ostatnich srebrnych tak mi koles powiedzial... moj juz zarezerwowany w piatek do odbioru :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zostalem skazany dzis na Vobis i na srebrny... obdzwonilem pelno sklepow i ni diabla nie ma bedzie za 2 tygodnie ;/ w Vobisie tez jedne z ostatnich srebrnych tak mi koles powiedzial... moj juz zarezerwowany w piatek do odbioru :banana:

1625185[/snapback]

No ja też jutro jade i rezerwuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku niby mają być 05.09.05, ale kto ich tam wie :)

1625839[/snapback]

Wszyscy mówią jak do nich dzwoniłem, że początek-koniec przyszłego tygodnia, tak samo mówią, że czarnych już nie będzie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w srebrnych monitorach bardzo widać ten biały tył, czy po pewnym czy to w ogole nie przeszkadza?

1624260[/snapback]

Uzywam go od trzech dni i szczerze mowiac, patrze na ekran a nie na bialy tyl. Tyl wyglada jakby byl pokryty farba emaliowa ;) Ale to w niczym nie przeszkadza, bo nie patrzysz na tyl monitora tylko zachwycasz sie widokiem jego przodu ;) Po tych trzech dniach moge powiedziec, ze jednak monitory lcd maja jedna wade - jasnosc jest zbyt duza, w nocy przy wylaczonych swiatlach, ekran naprawde mocno daje po oczach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam go od trzech dni i szczerze mowiac, patrze na ekran a nie na bialy tyl. Tyl wyglada jakby byl pokryty farba emaliowa ;) Ale to w niczym nie przeszkadza, bo nie patrzysz na tyl monitora tylko zachwycasz sie widokiem jego przodu ;) Po tych trzech dniach moge powiedziec, ze jednak monitory lcd maja jedna wade - jasnosc jest zbyt duza, w nocy przy wylaczonych swiatlach, ekran naprawde mocno daje po oczach :(

1626290[/snapback]

to przestaw sobie ustawienia jasnosci na troche mniejsze [da sie chyba co?], mi tak dawalo w lapie dopuki nie przestawilem ze az oczy bolaly po kilku h.

 

a co do 173p+ to wlasni za chwile jade go odebrac z Vobisu :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz jest... pierwsze wrazenie spoko, porownujac do LCD w Amilo M7405 to jest to zupelnie inny, najpierw odrazu widac ze czarny jest czarny, napewno jasniejszy ale to pewnie kwestia ustawien... a zreszta co pisac... jest spoko i to widac po wszystkich zadowolonych userach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-edit- problem byl w MagicTune. Wersja 4.0 ze strony Samsunga dziala dobrze, ale nie da sie zmienic kontrastu  :blink:

1623503[/snapback]

Mógłbys podać linka do tego programu bo szukałem na stronie Samsunga ale nie moge znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, obdzwoniłem kilka sklepów w których mógłbym odebrać ten monitor osobiście i wszyscy mi powiedzieli że czarnych już nie będzie :( w związkuz  tym chcialem się dowiedzieć czy w srebrnych monitorach bardzo widać ten biały tył, czy po pewnym czy to w ogole nie przeszkadza? Monitory te na stanie są jedynie w Vobisie, w innych sklepach w przyszłym tygondiu lub za 2 tyg ;/

1624260[/snapback]

Też sie nad tym zastanawiałem,ale po rozpakowaniu monitora okazało się,że tył jest jakby pomalowany na kolor kremowy,nie biały.

Mam srebrny model i powiem szczerze,że po dokładnym przyjrzeniu się konstrukcji nie miało by dla mnie znaczenia,czy jest biały,srebrny,czy kremowy.

 

Ale mam 2 pytania:

1.Czy pivot automatycznie obraca wam obraz,czy tylko pokazuje informacje,że panel jest przekrecony,bo mi tylko pokazuje.

2.W lewym dolnym rogu mam lekkie rozjaśnienie obrazu widoczne głownie na czarnym tle,co ciekawe,ten co testowali na mva.pl też to miał w tym samym miejscu,więc pytam,czy też to jest u was,co by znaczyło,że cała partia paneli tak ma,czy tylko niektóre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie nad tym zastanawiałem,ale po rozpakowaniu monitora okazało się,że tył jest jakby pomalowany na kolor kremowy,nie biały.

Mam srebrny model i powiem szczerze,że po dokładnym przyjrzeniu się konstrukcji nie miało by dla mnie znaczenia,czy jest biały,srebrny,czy kremowy.

 

Ale mam 2 pytania:

1.Czy pivot automatycznie obraca wam obraz,czy tylko pokazuje informacje,że panel jest przekrecony,bo mi tylko pokazuje.

2.W lewym dolnym rogu mam lekkie rozjaśnienie obrazu widoczne głownie na czarnym tle,co ciekawe,ten co testowali na mva.pl też to miał w tym samym miejscu,więc pytam,czy też to jest u was,co by znaczyło,że cała partia paneli tak ma,czy tylko niektóre?

1627637[/snapback]

Pivot obróci Ci obraz automatycznie ale musisz mieć zainstalowany magic rotation czy jakoś tam. Jak sie myle to niech mnie ktoś poprawi.

Co do rozjaśnienia w lewym dolnym rogu - nie zauważyłem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go dzisiaj na na wystawie w Balcie na Kartuskiej :)

1626907[/snapback]

No ja tez, ale jak po niego zajechalem to sie okazalo ze byl zamowiony :mur:

Ale niby na 90% dostawa w poniedzialek. Pewno w esc tez jakos niebawem a tam jest ciut taniej i moze beda inne kolory niz silver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...