Skocz do zawartości
dayus

Chieftec 360w Czy 410w

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedcie mi jeszcze jak z cisza tego zasilacza :

 

Chieftec'a (GPS-350EB-101A) 350W

 

Czy jest glosny ? np w porownaniu z tym co mam w podpisie czyli 360 dwuwentylatorowym ? oraz jak z moca - ktory mocniejszy ten co mam w podpisie czy ten co powyzej napisalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedcie mi jeszcze jak z cisza tego zasilacza :

 

Chieftec'a (GPS-350EB-101A) 350W

 

Czy jest glosny ? np w porownaniu z tym co mam w podpisie czyli 360 dwuwentylatorowym ? oraz jak z moca - ktory mocniejszy ten co mam w podpisie czy ten co powyzej napisalem ?

1614742[/snapback]

Mam ten model, ale z naklejka DELTY :) Ale to sa dokladnie te same zasilki i WOGOLE go nie slychac. Ja bym bral tego, zamias wersji 360W. A najlepiej juz wlasnie ta od DELTY, bo Ci kasa w kieszeni zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model, ale z naklejka DELTY :) Ale to sa dokladnie te same zasilki i WOGOLE go nie slychac. Ja bym bral tego, zamias wersji 360W. A najlepiej juz wlasnie ta od DELTY, bo Ci kasa w kieszeni zostanie :)

1615430[/snapback]

Czy ta Delta lub ten chieftec Delty ma dosc duze radiatory w srodku ( jest ciezki) ? czy przy pelnym obciazeniu czasami wentyl nie wchodzi w dosc wysokie obroty ?

 

A tak propo skoro Chieftec i ta delta to to samo to czemu taka przebitka cenowa - troche mi to podejrzane - rozumiem tansze z 50% ale zeby roznica cen byla 300% ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Delta lub ten chieftec Delty ma dosc duze radiatory w srodku ( jest ciezki) ? czy przy pelnym obciazeniu czasami wentyl nie wchodzi w dosc wysokie obroty ?

 

A tak propo skoro Chieftec i ta delta to to samo to czemu taka przebitka cenowa - troche mi to podejrzane - rozumiem tansze z 50% ale zeby roznica cen byla 300% ?

1615561[/snapback]

Ta DELTA ma na stale podpiety wentyl na chyba 5V, albo i mniej, wiec nie ma problemu ze zwiekszaniem halasu przy obciazeniu. A co do przebitki cenowej, to niestety tak jest, bo placi sie za marke. A poza tym Chieftec ma troche wiecej wtyczek i sa dluzsze kable, ale one by i tak mi robily juz tylko balagan w obudowie, bo mi stykaja te standardowe. A co do wagi to jest naprawde ciezki, chyba ok. 2kg.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta DELTA ma na stale podpiety wentyl na chyba 5V, albo i mniej, wiec nie ma problemu ze zwiekszaniem halasu przy obciazeniu. A co do przebitki cenowej, to niestety tak jest, bo placi sie za marke. A poza tym Chieftec ma troche wiecej wtyczek i sa dluzsze kable, ale one by i tak mi robily juz tylko balagan w obudowie, bo mi stykaja te standardowe. A co do wagi to jest naprawde ciezki, chyba ok. 2kg.

1624042[/snapback]

 

no to tak patrze a cena u tego goscia poszla o 50% w gore - zamiast 49 zl teraz ten sam zasilacz kosztuje az 75:) - nie ma to jak szybka podwyzka - jeszcze z pare aukcji to juz bedzie mozna swobodnbie kupic chiefteca na bebechach tej Delty nie martwiac sie ze placi sie za marke:)

 

a czy ktos moze mi powiedziec ktory z zasiaczy bedzie lepszy do mojego konfigu - czy ten co mam teraz w podpisie czy ten Chieftec GTS 350Watt ? - no niestety zaczynaja mi wentylatory chuczec i tak sie zastanawiam czy nie wymienic na tego GTS ( wentylatory juz byly smarowane i tylko troche ciszej pracuja - nadaja sie juz do wymiany)

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj komentarz do Chieftec HPC-410-212 (410W). Mam do juz dluzszy czas ale dopiero teraz napisze o nim kilka slow bo mam cichego kompa. W zestawie ponizej pracuja teraz 2 wentylatory. Jeden na CPU a drugi w zasilaczu. Pentagram jest ustawiony na minimum obrotow tzn ~1900. Jest on glosniejszy z odleglosci 40cm od tego 12cm wentyla w zasilaczu. Sprawdzalem z 40cm bo z wiekszej odleglosci ich wcale nie slychac :)

 

Co do napiec to w IDLE:

5V = 5,00 - 5,05

3,3V = 3,31 - 3,33

+12V = 11,90 - 12,00

-12V = -11,70 - -11,90

Procek 1,3V = 1,28 - 1,30

 

Napiecia w STRESS:

5V = 4,95 - 5,05

3,3V = 3,28 - 3,34

+12V = 11,98 - 12,22

-12V = -11,70 - -11,94

Procek 1,3V = 1,28 - 1,30

 

Bardzo polecam ten zasilacz. Ogromna ilosc kabelkow w tym dla plyt z pci-e, cisza i wydajnosci sprawia ze jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam!

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dylemat bo mój HPC360-302 zaczyna wymiękać.

Zamieniłem na A7N8 procka na mobilnego Bartona chdzącego na konfigu 12,5 x200 i v1,75 co rowna sie ok 100 Watt, mam 2x512 ddr, 2 dyski ide, dvd, dvdrw, radka 9800xt,modemik:), Audigy, i oblożone 4 USB (2 z zasilaniem). Generalnie sprzet siega ok 350 W.

Sprawa byla taka ze zasilka wieszala kompa, karta graf nie dostawala chwilami mocy, zaś gdy schodzilem do mnoznika 166 bylo ok.

Sprawdzalem i wszystko dziala pieknie (a moze i bede mogl wybrac wyzszy mnoznik) bo 4 wtyczki od dyskow i optycznych podlaczylem do innego zasilacza.

Teraz pytanie: czy na plycie tylko z 20 pin i prockiem XP kluczowe jest napiecie 5V? (wydaje mi sie ze tak, nawet pobór do 20A przy tym procku)

Radek 9800xt z jakiego napiecia korzysta bardziej 12v czy 5v? np. 9700pro bierze 10A z 12v i 1,5A z 5v

 

Np. skoro mam aktualnie na linii 5V 35A i wiesza sie sprzet, to nie moge znalzc sobie zasilacza z nizszym dostarczaniem napiecia 5v? czy jest to tylko kwestia przesiadki na 400W ktora np. dostarcza sporo wiecej na lini 12v a tyle samo na lini 5v. czy taki zasilacz tez bedzie niestabilny. Pytam tylko w teorii, zakladajac osiagi zasilaczy podane na tabliczkach znamionowych.

 

a, i pytam bo myslalem o przesiadce na 410w (w teorii, bo zdecyduje sie na inny model, ale sprawa napiecia 5v wciaz jest aktualna w NeoTec, HuntKey, Akasie).

Edytowane przez triber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w Zenfist i zdecydowany bylem na huntkeya 400 albo neotec, badz tagan 380. W koncu skonczylo sie na Neotec Maximus 440 :) Kosztuje wprawdzie 300 ale posluzy mi kilka lat mam nadzieje i kiedys na nowej platformie.

Edytowane przez triber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 410W zasiłka od chiefteca była by bardzo dobrym zasilaczem gdyby nie jeden szczegół. Jka poszedłem do komputronika i pytalem sie o te zasilacze to mowili ze sa swietne wiec sie pytalem czy beda jeszcze i wtedy"big lol" bo koles powiedzial ze chieftec wycofuje je z produkcji - ciekawa polityka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...