Skocz do zawartości
don_pardon

Windows Xp Samoczynne Resety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z bledami windowsa (a kto ich nie ma :blink: ) Szlak mnie juz trafia. :mur:

Jest to nowy komp ma ok tygodnia.

Hardware:Płyta Gigabyte K8VT800, Procesor AMD Sempron 2800+ S-754, Gra.128MB Radeon 9550 DDR DVI Gigabyte 128bit, DVD LG GSA-4163B, HDD Samsung 160GB 7200obr 8MB cache, LCD 17" Samsung 713N, Pamięć 512MB DDR 400 Kingston, Obudowa tracer 400W, ustawienia w biosie: default,

Software:windows xp pro sp2, MKS_VIR, Sygate Personal firewall,

 

Nie wiem co jest grane. W trakcie normalnej pracy mi sie resetuje (wczesniej testowalem go przeroznymi benchmarkami (sisoft, prime95 itp) i nic, a teraz takie cuda)

Wazne pewnie jest to ze w speedfanie pokazuje przy wartosci Temp3 - 115 stopni :blink: , ale w obudowie nic nie jest tak gorace sprawdzalem palcem :oops:

Przy resecie nie wywala blue screena (odznaczylem automatyczne restowanie po bledzie) tylko robi sie czarny ekran i musze kompa resetowac recznie.

W sumie to pracuje juz kilka dni i zdarzylo sie ok 6 zwisow windy.

Zaczelo sie od tego ze nie moglem przelaczac uzytkownikow, jak jeden byl zalogowany, przelaczalem sie na drugiego i z powrotem na pierwszego to system kaput.

 

Z dziennika zdarzen wyciagnalem takie oto kody bledow.

Kod błędu 10000050, parametr 1 df6a200c, parametr 2 00000000, parametr 3 80505bbd, parametr 4 00000000.Kod błędu 00000024, parametr 1 001902fe, parametr 2 b8979454, parametr 3 b8979150, parametr 4 804ee3a7.Kod błędu 100000d1, parametr 1 001b0003, parametr 2 00000002, parametr 3 00000000, parametr 4 baf55eb0.Kod błędu 1000000a, parametr 1 00000053, parametr 2 00000002, parametr 3 00000000, parametr 4 80531440.
Pierwszy zdarzal sie przy przelaczaniu uzytkownikow i wiem ze oznacza PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Reszta wystapila przy normalnej pracy. Ale nie wiem co oznaczaja. Przegladalem google ale dostaje juz krecka o stron o bledach windy :wacko: (kupa tego jest i nie wiem ktore rozwiazanie jest dobre).

Moze ktos ma sprawdzone strony gdzie moglbym "przetlumaczyc" reszte bledow i ewentualnie znalazl sposob jak je naprawic (tylko prosze nie zapodawajcie linkow z wynikow wyszukiwania google oraz "bazy wiedzy" z microsoftu).

 

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj WinDbg (program microsoftu)

odpal go i zaladuj minidumpa (c:\windows\minidump) z najnowsza data. no albo kazdy po kolei.

 

gdzies w FAQ na forum jest topic odnosnie bluescreenow, resetow itp itd - i tam bedzie link do tego programu - jesli nie to poszukaj go sobie na stronie Microsoftu.

 

po zaladowaniu minidumpa zobacz co tam jest napisane. a potem szukaj na google pod katem tego co znajdziesz w tym minidumpie (w minidumpie szukaj jakiejs linii gdzie jest podana nazwa pliku exe)

 

zajrzyj do srodka obudowy i sprawdz jaki masz zasilacz - jesli wogole beda jakies naklejki.

naprawde warto wydac ~190zl na nowy zasilacz - CHIEFTEC 360W wystarczylby - napewno lepsze to niz 300W noname w obudowie (ktory oczywiscie nie dziala jak 300W).

 

inna rzecz - ja na samym poczatku jak kupilem kompa tez mialem random restarty - wystarczylo poustawiac pare opcji w biosie (timingi pamieci, napiecie procka, pamieci....)

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia, tylko załatwiać miernik i zrobić pomiary napięć.

Jeżeli chodzi o samoczynne resety, to bardzo możliwe że zasiłka jest winna.

Jeśli kupiłeś obudowę z PSU to prawdopodobnie masz jakiegoś megabajta albo codegena.

Na razie załatw gdzieś miernik i pomierz napięcia, najlepiej w strsie i w idle, zobaczymy co i jak.

Co do błędów w czasie przełączania użytkowników, to raczej problem samego oprogramowania. Na szybkiego mogę ci tylko doradzić, żebyś zaczął od sprawdzenia RAMu memorytestem i HDD (może jedno z nich powoduje błędy).

Oczywiście system nie działał wcześniej na innych podzespołach?? Bo jeśli tak, to reinstall obowiązkowy.

 

Co do Speedfana to musisz go skonfigurować, to będzie pokazywał prawdziwe temperatury.

 

Wracając do zasiłki, radzę ci również pomyśleć nad wymianą, choćby z tego względu, że jak ten będzie padał, to może pociągnąć za sobą masę sprzętu. apoza tym stabilne napięcia = stabilny system + dłuższe działanie sprzętu.

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...