Skocz do zawartości
koli84

Która Temperatura Jest Prawdziwa...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

A więc moje pytanie brzmi... która temperatura procesora wyświetlana w programie EVEREST v 2.01.347 jest prawdziwa??Tzn na którą zwracać uwage...

Bo Everest pokazuje mi coś takiego :

Procesor: 40*C

Dioda Procesora: 55*C

 

 

Czy takie temperatury są normalne w komputerze urzywanym do prac biurowych?? Na mojej poprzednim sprzęcie ( Duron 1000 MHz + ECS K7VMA) wyświetlana była tylko temperatura procesora... Co to jest ta dioda procesora?

 

Mój obecny sprzęt to ASUS A7N8X + Athlon XP 2400+

 

 

 

PS.

Korzystałem z funkcji "Szukaj" ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi!! :(

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi...

POZDRAWIAM!!

Edytowane przez koli84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40st to tempertura z czujnika w sockecie, realną temperaturę procesora pokazuje odczyt z diody znajdującej się w samym procesorze.

To normalne, że jest większa od tej z socketu.

Same temperatury są w porządku, a jeśli przesmarujesz rdzeń porządną pastą termoprzewodzącą i dołożysz jakieś wydajne chłodzenie, to będą jeszcze mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40st to tempertura z czujnika w sockecie, realną temperaturę procesora pokazuje odczyt z diody znajdującej się w samym procesorze.

To normalne, że jest większa od tej z socketu.

Same temperatury są w porządku, a jeśli przesmarujesz rdzeń porządną pastą termoprzewodzącą i dołożysz jakieś wydajne chłodzenie, to będą jeszcze mniejsze.

1492300[/snapback]

To znaczy co?? Ze temperaturke mam jak najbardziej w porządku??

Ile mniej więcej powinna wynosić różnica między temperaturą CPU,a temperaturą diody CPU przy standardowym chłodzeniu?

 

Z góry dzięki za odpowiedz!!

 

POZDRAWIAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie wazna jest roznica temperatury. Liczy sie tylko ta prawdziwa temperatura jaka ma jadro procesora. U Ciebie jest to 55 stopni. Jesli chlodzenie, ktore posiadasz to jakies zwykle za 30 zl, albo BOX to taka temp. jest w porzadku. Zmien chlodzonko na cos lepsze a na pewno zauwaysz znaczne zmniejszenie temperatury.

Ogolnie dobrze bedzie jesli temperatura w ogole nie bedzie przekraczala 60 stopni. Mowie takze o temp. w stresie.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zwykle, komputer biurowy, w ktorym montuje sie zwykle wiatrazki to temp jest w porzadku.

Roznica jest dlatego ze gdzie indziej sa czujniki. Na diodzie granica wytrzymalosci jest 80 stopni. Poetm procek idzie sie kochac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , mój kolega miał taką samą płyte i procka ....

 

opisze po koleji co sie działo ....

 

miał temperature 67c (nie pamietam czy socet czy rdzeń) , w stresie ok 72 c na takim samym procku ....

 

po 2 latach używania pc nie zawsze sie włączał (czarny ekran),zasilacz modecom 350gtf)

pomyślał że to przez procka i jego temperatury ... , poprosił mnie o zamontowanie coolera arctic cooling ...

jak zdiołem obudowe to sie wystraszyłem , cooler taki jak dawali na durona 800 mhz (firma spire)....

zdiołem cooler (długo trwało,kochana pojedyncza zapinka), i omało nie zasłabłem jak to zobaczyłem ... , jako paste przewodzocą ktoś dał .... gume !!!!

i było jej tak dużo że nie mogłem sobie znią poradzić !!! , wkońcu ładnie zmyłem spirytusem :) , dałem silikonówke,założyłem cooler , włączam pc , efekt : ok 10 c mniej i o wiele ciszej ....

ale pc dalej nie zawsze sie włączał . kondensatory ok,zasilacz dobry,wkońcu pc przestał sie wogule włączać,kolega zaniósł pc do firmy gdzie został kupiony,a oni sie na niego wydarli że niefachowo założyłem cooler bo dałem za dużo pasty i to wina że sie nie włącza,powiedzieli również że procek spalony,okazało sie to niestety prawdą .... (szkoda go , 2400+ JIUHB 0316)

założyli mu semprona 2800 chyba i pc sie wlączał ...

ale po ok ,tygodniu to samo , pc nie zawsze sie włączał , kolega ma dość,stwierdził że wywali tą płyte na zbity pysk :unsure:

 

ps: to chyba ten sam asus bodajże na kt400,a procek absolutnie nie był podkręcany !!

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tak na prawdę chciałeś nam uświadomić?? Nie rozumiem!!

 

 

Dla wyjaśnienia:

ASUS A7N8X jest na chipsecie nVidii

"Guma" to silikonowa taśma (notabene faktycznie marnie się spisuje)

Po dwóch latach pracy w średniej temp 70st. nic dziwnego, że proc poszedł z dymem.

 

ps: to chyba ten sam asus bodajże na kt400,a procek absolutnie nie był podkręcany !!

Sugerujesz innym na przykładzie twojego kolegi, że A7N8X nadaje się na śmietnik, a nawet nie wiesz z jaką płytą miałeś do czynienia.

Z twojego opisu nie wynika mi wina mobo (chyba że na zasadzie: niedobra płyta, jakbyś pokazywała mniejsze temp, to wszystko by było dobrze...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pomyłke, pomyliło mi sie z modelem A7N8X-X , chyba mogłem sie pomylić .....

 

to nie była silikonowa taśma,po prostu rózowa guma.....

 

nie sugeruje że płyta na śmietnik,myślałem że chodzi o ten sam model płyty i chciałem wyjaśnić że u kolegi był ten sam problem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sempronie podkręconym na 2200 mhz mialem pentagrama qc92cu,na minimalnych obrotach dawał rade i było super cicho(słyszalne z 15 cm)

 

potem zmieniłem na qvc120cu ale nie była to dobra zamiana ....

 

różnica temperatur to ok 3c więc mało a głośność dużo większa :mur:

 

wybierz coś między qc92cu albo qc 80cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Więc kupiłem Pentagrama FREEZONE QC-80 Cu :) I temperatury podczas standardowych prac biurowych według wskazań programu EVEREST Home Edition v. 2,01,347 wynoszą:

Procesor: 36*C

Dioda procesora: 46*C

Przy temperaturze w pokoju ok. 27*C... Czy te temperatury są już w porządku?? Dodam tylko że obudowa nie ma żadnego dodatkowego chłodzenia, a nowy cooler zainstalowałem na standardowej (dołączonej do zestawu) paście przewodzącej ciepło (brak kasy na coś lepszego :angry: )... w jaki jeszcze sposób moge obniżyć tą temperature procesora??

 

 

Z góry dzięki za odpowiedz..

 

POZDRAWIAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...