Skocz do zawartości
lewar81

Gainward 6800le Czy Asus 6800le

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z góry przepraszam za napisanie nowego wątku jednak jak dołączam się do starych to bez echa pozostaje odpowiedź.

 

Karty te są w podobnej cenie, mają bodajże te same taktowania 300/700 praktycznie niewiele sie różnią, chyba tylko ale nie jestem pewien gainward ma radiatorki na kościach pamięci.

 

Bardziej chodzi mi o możliwość OC, o odblokowanie do 16 potków oraz 6 vertexów, która ma większe szanse (kupowanie standardowych kart, nie wybranych - modowalnych) gdzieś czytałem że gainward ma większe szanse na OC? Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak musisz kupic karte wyselekcjonowana i masz 2 sklepy www.pcprojekt.pl i www.icomp.pl <--- ja juz czekam na asusa selekcjonowanego on srody trace cierpliwosc z wolna ale 16/6 jest warte zeby poczekac choc zadnej sprawnej graficznej nie mam :(

 

tak namargienesie to przciez bedziesz musia zmienic chlodzenie z orginalnego na zalman albo silencera5 zeby sie dobrze krecila

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja panowie częściej się widuje gainwardy zrobione na 16/6 hmm... a powiedzcie mi czy te firmy same sprawdzają te egzemplarze czy jak? czy to dużo drożej kosztuje? i czy znacie jakieś firmy co skupują stare grafy za rozsądną cenę (nie 10zł)

 

zastanowiło mnie jedno porównanie:

http://www.frazpc.pl/artykuly/302/GeForce/6600GT/vs/6800LE

tutaj 6800 LE nie zaciekawie wypada mimo wszystko na nią bym się kusił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej do karty za za 1300-1500 6800ge :P

w icompie asus6800le to jakies 778pln+30wysylka+30 sprawdzenie modowalnosci

a w pcprojekcie 860karta i 140 sprawdzeni modowalnosci 30 przesylka smiech na sali

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwordy to karty stworzone dla overclockerów więc stawiałbym na Gainworda co nie znaczy że ASUS jest zły :wink:

1494570[/snapback]

Pracujesz dla Gainworda :blink: czy co??? Takiej beznadziejnej gadki dawno nie slyszalem :mur: Gainward produkuje takie same karty jak inni szanowani producenci tylko panowie od marketingu tej firmy zrobili nagonke ze jak do o/c to tylko gainward i ze jest w ogole och...ach!!!Jak widac zlapales sie :lol: Jezeli dany model tej firmy kreci sie jakos wybitnie to cene zwykle ma o 50% wyzsza od konkurencji...zenada!!!!!!!!! Ten 6800le jest jakims zwyklym golasem ktory niczym pewnie sie nie rozni od asusa i dlatego cena porownywalna :wink: pozdrawiam Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece Ci ASUSa ostatnio zacząłem je sprzedawać. Z informacji nabywców na 17 sprzedanych 12 zmodowało się całkowicie tzn. 16/6 reszta na 12/6 12/4. Wszystkie nówki, fabrycznie zapakowane na 3 letnich gwarancjach od daty sprzedaży. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na maila jimaz@interia.pl lub GG 3039959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca co innego :? Jutro idę kupić albo 6800LE (raczej Gainward - 50zł zostaje) albo 6600GT Galaxy :? Ciarki mnie po plecach przechodzą na myśl o LE z 8 potokami :mur: Pytałem w sklepach i w żadnym nie zgodzili się na ewentualną zamianę na inną sztukę w razie niemodowalności :angry: Co robić?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec moge Wam opisac, bo w ciagu ost. kilku dni mialem osobiscie swoim komputerze ASUSA 6800LE oraz Gainwarda 6800LE ktory siedzi w tej chwili.

 

Obie karty kreca sie wysmienicie na standardowym chlodzeniu. Asus dziala mi tak:

 

ASUS 6800LE @ 16/6 @ 370/860 Mhz

 

Gainward obecnie chodzi tak:

 

GAINWARD 6800LE @ 16/6 @ 370/840 Mhz

 

Jeszcze poprostu nie sprawdzalem wyzej, ustawilem tak klasycznie. Obie nawet nie zajeknely po dlugim meczeniu w Lineage2 1280x1024 full oraz kilku innych grach i testach.

 

Chlodzenie, chlodzenie... wbrem pozorom jest cichutkie! Oczywiscie, ze na starcie szumi, jak wlaczymy komputer. Ale irytuja mnie recenzenci, ktorzy twierdza, ze takie karty maja glosnie chlodzenie. Po to jest soft kontrolujacy to, aby wyciszyc do granic mozliwosci.

 

ASUS 6800 spokojnie smiga podkrecony na 30-50% mocy wiatraka - cichutenkie niczym jakis 5200 ; ).

 

Gainward to samo, ze swoja dobra, dynamiczna zmiana predkosci coolera.

 

W obu kartach standardowe chlodzenie jest zaskakujaco dobre. Kwestia podczepienia "pokemonow" czyli softu do karty; Jak nigdy tego nie robie, tak w przypadku 6800 wrecz bardzo wskazane:). Tym bardziej ze karty bez problemu dzialaja przy temp 60 stopni, co pozwala dac mala moc coolera.

 

Co do ilosci pokotow - wzialem 2 gainwardy pod rzad. LE. Obie poszly na 16/6 bez zajakniecia. Co najsmiesniejsze - jeden LE byl prawdzimym 6800NU (lol). Mial wszelkie papiery, naklejki Gaiwarda ze to LE, jednakze 12/5 na starcie i tylko 4 potoki i 1 vertex zablokowany : -O. Ciekawa pomylka gdzies na liniach produkcyjnych. Ciekawe ile takich perelek jest. Jakbym cos wiedzial dam znac:).

 

Gainward ma radiatorki na pamieciach. Z kolei asus przykrywa pamiatki calym chlodzeniem.

 

Co polecic? OBIE KARTY =]. Naprawde sa swietne, warte swojej ceny (majac min. 12/5 dochodzimy do 9k w 3dmarku 2003). 256bit szyna robi swoje.

 

Srednio na dostawe 20 asusow ok 60% poszla na 16/6, 25% 12/5, 15% 8/4.

 

uff to tyle.

 

solo z icomp.pl ; )

 

piaskoon - kup u nas (www.icomp.pl). Nie ma problemu abys dostal 16/6. ew. pisz na mejla jezeli chcesz taka karte (asus / gainward) solo(at)icomp.pl.

 

Od razu mowie, ze jak sa :"szesnastki" juz gotowe - wysylamy praktyzcnie od reki e. W innym przypadku trzeba troszke poczekac (2-5 dni). Serwis ma wieele spraw na glowie, a testniecie calej takiej dostawy dobrze to sporo czasu. A to tylko jedna karteczka graficzna wsrod wielu innych (i ich klimatow) , wsrod wielu innych hardwarkow l i ich klimatow; ). Co nie zmienia faktu, ze pozniej cieszymy sie 16/6 =].

 

I jeszcze dodam - najpierw podkrecamy, potem odblokowujemy potoki. robiac odwrotnie czesto drivery blokuja zegary. i potem dostaje mejle "help" :- )

 

(lewar81 @ Jun 12 2005, 17:47)

racja panowie częściej się widuje gainwardy zrobione na 16/6 hmm... a powiedzcie mi czy te firmy same sprawdzają te egzemplarze czy jak? czy to dużo drożej kosztuje? i czy znacie jakieś firmy co skupują stare grafy za rozsądną cenę (nie 10zł)

 

1. najczesciej tak to firmy / ich serwis siedzi mozolnie i szuka dla klientow perelek.

 

2. my skupujemy. zawsze. za karte w Twoim opisie byloby ok. 80-90zl.

 

uffffffff. pa:)

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po necie dość intensywnie i przyznaję że icomp.pl jest jedyną firmą chcącą pujść człowiekowi na rękę i wyszukają wam kartę poddającą się moddingowi, a jak się czyta komentarze na ich stronce pod kartami, robią to rzetelnie, dlatego niebawem również stanę się ich klientem, już mi ślina cieknie na myśl o tej karcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko !!!!

 

Mam karte graficzną ASUSA V9999LE ale nie jestem do końca z niej ucieszony, gdyż nie dała się zmodować. Mam tylko 8 potoków !!

Mam pytanko ile macie w 3DMarku 2001,2003,2005

 

 

Dzięki oczekuje na odp.!!!!

 

---------------

P4E2,8@3,2(14*229)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-7) D43/

ASUS V9999LE GF6800 /WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG/Tracer TRO-911 TURBO-JET SIDE

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni Asusa 6800 LE.

Na razie zmodowalem na 16p/6v i krece na 380/800.

Zadnych artefaktow ;-) .

Na standardowym chlodzonku tempki chyba są przyzwoite (ok 44-48 C w spoczynku).

Na sterach ForceWare 71.89 w 3D Mark 2003 na dzien dobry uzyskalem 10618 pkt.

Dla mnie wystarczy (rekordow bic nie bede).

Cos pieknego ;-)

Edytowane przez delfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a panowie szybkie pytanko

 

Co z zasilaniem?

 

Niedawno kupiłem modecom'a 300W bo wcześniejszy chyba codegen padł po 3 latach pracy, czy mają taką konfigurację jak w stopce, (2 dyski twarde 40 i 160 GB) nagrywarka DVD i teraz dojdzie ASUS 6800LE na 16/6 czy on wystarczy?

 

Tylko dlatego kupiłem taki zasilacz bo spalił się w niedziele i jedyne miejsce zakupu to kafejka internetowa, a tam mieli codegenowe 400W lub modecom 300W z tego co wiem nVidia zalecam 300W i więcej czy aby on wystarczy? może ktoś z was też na 300W jedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vojtas21

Gainwordy to karty stworzone dla overclockerów więc stawiałbym na Gainworda co nie znaczy że ASUS jest zły :wink:

1494570[/snapback]

ROFL

padne...

gainwardy są przereklamowane na maxa :blink: podkręcone fabrycznie, więc sam za dużo z nich nei wyciśniesz....

wracając do tematu

kup asusa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Nie bardzo rozumiem.

 

Macie grafy podkręcone na 380/800 i 16/6 p/v i uzyskujecie 10600 pkt.

 

Ja n a Leadteku 6800 12/6 p/v mam 10300 pkt, więc co to za wielki przyrost mocy po odblokowaniu??

 

sam sprzedawałem odblokowane Leadteki 6800 (16/6) i wyniki po odblokowaniu i podkręceniu nie rzucały mnie na kolana.

 

Nigdy nie udało mi się zrobić 100% 6800 GT 256 DDR3 tzn. aby wyniki były identyczne na obu kartach.

 

Jak dla mnie kupno Asusa LE z 16/6 p/v sie oplaca do 850-900 zł, ale wyniki tych kart nie są jakieś oszałamiające. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika ze Ty masz chyba jakis inny, bardziej wydajny procesor graficzny na tym swoim Leadteku :lol:

No a powaznie - różnica jest taka :

1. Przy 8 potokach i 4 vertexach i niepodkreconej grafie uzyskuje sie wyniki w granicach 6500-7000 pkt (3DM03) :cry:

2. Odblokowanie dodatkowch 4 potokow (czyli np 12p/6v)daje wyniki w okolicach 9000-9500 pkt

3. Po odblokowaniu kolejnych 4 potokow wyniki juz az tak bardzo nie idą w gore.

Co nie oznacza ze nie zyskuje sie sporo na wydajnosci - 3DMark03 po prostu nie jest tu miarodajny. 3ba by potestowac na nowych gierach :rolleyes:

W takim Far Cry np w tescie 1024x768 AA4, Anizo 12potokowa 6800 miala 46 klatek a 16 potokowa GT 75 klatek (fakt ze ma tez wiecej i szybsze pamieci) :) .

 

No wiec generalnie roznica miedzy 6500 pkt a 10600 (po zmianie sterow mialem 10705) to jednak spora roznica :)

 

Poza tym....jak ktos robi testy na A64 wykreconym na 2700 MHZ, z plytą 939 i pamieciami 270MHZ (na przykład) to nie ma cudów - wyniki bedzie mial duzo wyzsze .

Porownywac wyniki mozna , ale 3ba zrobic je na tym samym sprzecie ;-)

 

Leadteka 6800 w momencie kupna mojej karty (dalem za nią 850zl) nie widzialem w sklepach taniej niz za 1020 zl (bez gwarancji modowalnosci) :unsure:

Edytowane przez delfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie roznice miedzy grafami znanych producentow (Asus, Leadtek,Gainward, MSI, itp) są raczej czysto kosmetyczne (minimalnie inna wydajnosc, cichsze chlodzenie, oprogramowanie, pakiet gier itp) . Wazne zeby wziac grafe MODOWALNA. Bo 6800LE z 8 potokami to raczej srednia wydajnosc (w wiekszosci testow troszke ponizej 6600GT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem karte w icom i teraz tylko pozostalo czekac az dojdzie  :razz:

Szczerze polecam ten sklep , chyba w zadnym innym tak dobrze nie traktuja klienta ;-)

1517720[/snapback]

Ja zamówiłem tydzień temu u nich i ciągle czekam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.

 

Macie grafy podkręcone na 380/800 i 16/6 p/v i uzyskujecie 10600 pkt.

 

Ja n a Leadteku 6800 12/6 p/v mam 10300 pkt, więc co to za wielki przyrost mocy po odblokowaniu??

sam sprzedawałem odblokowane Leadteki 6800 (16/6) i wyniki po odblokowaniu i podkręceniu nie rzucały mnie na kolana.

 

Nigdy nie udało mi się zrobić 100% 6800 GT 256 DDR3 tzn. aby wyniki były identyczne na obu kartach.

 

Jak dla mnie kupno Asusa LE z 16/6 p/v sie oplaca do 850-900 zł, ale wyniki tych kart nie są jakieś oszałamiające. B)

1510905[/snapback]

to moze bys sie pochwalil jeszcze jakie zegary masz przy 12p, 6v i jaki procek,memki??

 

wierze w to 10300 o ile masz karte wykrecona na okolo 420/900 i procka pokroju Bartona 3200+

 

odblokowanie 6800(12p,5v) na 6800GT(16p,6v) daje okolo 1000 punktow w 3dmarku 2003

czysty GF6800 na Bartonie 3200+ ma okolo 8500 punktow, po odblokowaniu potokow ok. 9500...wiec chyba roznica jest..dodatkowo podkrecenie do wartosci 365/850 daje wlasnie ok. Twoich 10300...

 

ja na codzien pracuje na procku@2700MHz , odblokowanych potokach i vertexach oraz podkreconej grafie do 400/900..uzyskuje wtedy 12.300 punktow w 3dmarku...wiec sądze ze niezle..na poziomie GF6800GT niepodkreconego

 

wiec imho potoki daja duzo..jednak 1000 markow to juz cos...jasne ze moglbys miec tyle samo bez odblokowywania...ale aby "mi dorownac" musialbys rdzen wykrecic na jakies 460 pewnie..a moze i wiecej

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...