Skocz do zawartości
pawelkus

Speedfan I... [gluteus maximus] :(

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sobie sprawdzic jak rozwija sie temperatura wewnatrz mojego ACER Aspire 1350 podczas pracy w roznych warunkach oraz parametry zasilania i... [gluteus maximus]. Speedfan sam sobie nie radzi - znajduje tylko temp. dysku i tyle. To i tak najlepiej bo pozostale dwa programy (m.in. Hardware Monitor) zupelnie niczego nie wykrywaja. :mur:

 

Ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest tak jak piszesz - to w jaki sposob jest rozwiazane sterowanie wentylatorem? Aby zapewnic sprzezenie zwrotne powinien byc jakis czujnik temperatury. A zabezpieczenie przeciwko przegzaniu - w razie awarii wentylatora?

 

No i pozatym jest kwestia napiec - aby moc chocby sprawdzic czy bateria jest ladowana czy tez nie jest tez potrzebne jest sprawdzenie napiec i pradu ladowania.

 

A jesli komuter musi te zadania wykonac tzn. ze powinien miec na pokladzie stosowny sprzet prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o poziom naladowania baterii to ja to badalem sobie pradem ladowania - jak juz bateria nie przyjmowala pradu tzn ze jest naladowana - bylem przekonany ze to jest podobnie rozwiazane w komputerze.

 

No ale tu moga byc proste uklady i tylko sygnal "bateria naladowana" przy czym akuratnie w baterii powinien byc badany poziom napiecia aby podac stan naladowania podczas pracy na baterii.

 

Cos mi tu nie ten tego. Moze jakis ciekawy link? Moze byc w jezykach mi nie obcych, czyli niem, ang.

 

Apropos tego programu "Acer ePower Management" to masz go moze? w moim pudelku go nie bylo. Byc moze jest tylko w najnowszych modelach, albo tylko tych z Pentium-M (ja mam AXP-M).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym jak i w wielu innych ACerach nie ma monitoringu temperatur!!! :P

1498592[/snapback]

 

w moim aspire --w programie everest...(nastepca aida32)-- pokazuje aktualna temp. dysku,procesora graficznego i temp otoczenia proc graficznego i niwykluczone,ze innym programem mozna by sprawdzic temp CPU-wydaje mi sie,ze to kwestia odp. programu....skoro mam juz 3 czujki temp to moze ich byc wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...