Skocz do zawartości
Lemik

Nagrywarki Dvd Do 256mb I 512mb

Rekomendowane odpowiedzi

musiałem to tu napisać.

Poszedłem do marketu MediaMarkt i tam dostałem szoku co usłyszałem od sprzedawcy sprzętu komputerowego.

Mam słaby sprzęt, płyta jeszcze KT133A i SDRAMu 128 MB, które chciałbym dołożyć jeszczez. NO ale po tym jak mu powiedziałem jaki mam psrzęt. On mnie poinformował, że ma tylko nagrywarki pod 512MB... Wymienił mi prawie wszystkie modele, a następnie pokazał bodajże 3 modele ktore chodzą pod 256MB pamięci :blink: . To co zaczął do mnie mówić, tak mnie zaszokowało i zdziwiło, że z otwartą japą odeszłem i nic nie odreagowałem... :mur:

 

No i teraz niech ktoś mi powie, czy to prawda, że jeden model jest pod 256MB a inny pod 512 MB?? Mi się w to nei chce wierzyć, ale cóż może mojej uwadze informatycznej jaką posiadam umknęła ta uwaga, bo sam nie mam nagrywarki DVD tylko CD :mur:

 

 

 

ps. oczywiście poszedłem z kimś, by komuś kupić, sam mam lepszy sprzęt niż KT133A :D

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Wiesz, sprzedawcy w MM juz nie takie teorie wymyslali ... i dobrze, im mniej sprzedaja tym mniej problemów maja klienci :P

 

To prawda że do nagrywania DVD trzeba miec "mocny" sprzęt. To znaczy nie jest to niezbednie niezbędne ;) ale nagrywanie z najwyższymi pędkościami jest poważnym wyzwaniem dla np. procka ~600MHz i starego dysku Seagate U5 (dla jaj przetestowałem czy pójdzie na czymś takim ... zapisało płytę). Myślę ze ten sprzedawca jako prawdziwy ekspert od sprzętu MM mówił o kompach sprzedawanych w tej firmie ... rzeczywiście, ich kompy klasy "128MB" nie nadaja się do zamontowania nagrywarki DVD, a te klasy "256MB" wymagaja prawdopodobnie jakiejś specyficznej nagrywarki (bufor danych 512MB? czy cos w tym rodzaju).

 

Oczywiście żartuję ... chociaż chyba sam zacznę takie kity wciskać fantastom którzy twierdzą że "u nich ikspek zapierdziela na celku 333mhz / 32mb pamięci i GTA:SA chodzi bez zaciachów" (... chyba we śnie, bo napewno nie w realu). Zarabia się na takich grosze, a przyłażą 150 razy bo im sie komp/system rozpada przy zapisie DVD :P

 

PS. Na opakowaniu kazdej nagrywarki w wersji BOX sa podane wymagania sprzetowe - to właśnie o tym mówił sprzedawca. To samo znajdziesz na stronach internetowych producentów :lol:

Dla 4xDVD to jest (przeważnie) procesor 600MHz / 128MB / dysk 6GB, a dla wyższych predkości np. 1GHz /256MB / ATA100 albo >1GHz / 512MB / ATA100 (zależnie od modelu nagrywarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...