Skocz do zawartości
Gyc

Warto Agp Czy Juz Tylko Pci-ex?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Chcę złożyć blaszaka od zera. Mam problem w wyborze płyty, która potem wymusi mi pewne komponenty kompa, a przede wszystkim kartę grafiki i procka.

Czy warto brać jeszcze AGP? Czy to już odchodzi i za np pół roku nie kupię lepszej karty?

Akurat w łapki wpadła mi płyta Abita IC7. Widzę, że na tweak ma bardzo pozytywne opinie, ale czy warto na niej montować cały zestaw wydając jakby nie było parę tys. zł?

 

Proszę o radę.

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budżetu, tak jak wyżej powiedziano. Nowa seria kart graficznych GeForce 7xxx zapowiedziana jest jak narazie na PCI-E , a jeżeli na AGP nie wyjdzie to wtedy w przyszłości lepszej karty nie włożysz(Radeon chyba też będzie już na PCI-E robił, choć może pojawią się odpowiedniki na AGP, tak jak to było z 6600GT )

 

Myśle że nie powinieneś pchać się w Intela, lepiej złóż sobie komputer na AMD , np. AMD64 + płyta z PCI-EXPRESS ... itp.

 

Zależy wszystko od twojego budżetu. Powinieneś się wstrzymać do lipca, może karty graficzne potanieją wraz z wejściem na rynek nowych układów.

 

ILE MASZ KASY NA KOMPA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za zainteresowanie.

 

Co do budżetu. Powiedzmy, że chciałbym się zmieścić w 2000zł bez monitora bo uważam, że na więcej szkoda trochę $.

 

Cenię sobie przede wszystkim stabilność i CICHOŚĆ zestawu.

Czytam od tygodnia wszystko co się da nt temat i rzeczywiście dochodzę sam do wniosku, że tylko amd i pci-ex. Chciałem jeszcze Waszej opinii zasięgnąć.

 

Aktualnie mam taki wirtualny typ:

1. Płyta główna: ASUS A8N-E Ultra s939 pci-ex,

2. A64 3000+ Venice oem,

3. Grafika: nie wiem, proszę o pomoc,

4. Ram: 2x512mb Twinmos CL2.5 dch

5. HDD: Seagate 80GB, 8mb, Sata,

6. Zasilacz: Tagan 380.

 

Pytanie: Czy warto brać tego A64 Venice za 500zł? Na o/c mi niezbyt zależy. Czy np za jakiś miesiąc kupię w tej samej cenie np 3.2GHz?

 

Pytanie: W tej płycie bym chciał zmienić ten wiatraczek 9000obr! :blink: na jakieś pasywne chłodzenie. Radiator jakiś - proszę o radę jaki.

 

To chyba na tyle teraz.

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. wentylaotrek wymien na radiator zalmana - sa dwa zloty i niebieski - your choice ;) a czy plyta dobra to nie wiem, ale na pewno ktos soon sie wypowie

ad 2. procesor bedzie dobry. nawet jak Ci nie zalezy na O/C to do 3200 bez problemu go dociagniesz.

ad 3. gf 6600gt

ad 5. samsunga nie seagate'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ad 1. wentylaotrek wymien na radiator zalmana - sa dwa zloty i niebieski - your choice ;) a czy plyta dobra to nie wiem, ale na pewno ktos soon sie wypowie

ad 3. gf 6600gt

1501137[/snapback]

ad 1. Dobra

ad 3. A może radeon x850xt albo geforce 6800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

DziubekR1 - trafiłeś, dzisiaj właśnie takiego wziąłem ;-)

 

Mój zestaw:

1. Asus a8N-E

2. A64 3000+ venice #0517DPAW

3. Saphire Radeon X700PRO

4. Twinmos 2x512mb CL2.5

5. Arctic freezer 64

6. Tagan 380W

7. Samsung 40GB - mój stary hdd bo dzisiaj już niezdazyłem nic kupić i właśnie podłaczam wszystko na staruszku coby nie czekać ;-) Ale jakieś błędy mi wywala :blink: :? . Docelowo jakiś 80GB sata 7200 (seagate?)

8. Obudowa, jakiś Mercedes czarny...lol :-)

 

To chyba wszystko,

 

Pozdrawiam,

Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7. Samsung 40GB - mój stary hdd bo dzisiaj już niezdazyłem nic kupić i właśnie podłaczam wszystko na staruszku coby nie czekać ;-) Ale jakieś błędy mi wywala  :blink:  :? . Docelowo jakiś 80GB sata 7200 (seagate?)

Samsung. Podobno nowe spinpointy są dobre ciche i zimne.

 

A wywala błędy bo jak masz tyle nowego sprzętu to by się format przydał.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej bylo wziac gf6600gt zamiast X700PRO

1503185[/snapback]

Być może, ale z kolei może się okazać że seria 6x będzie taka sama jak FX czyli "krótkoterminowa", a do radeonów na razie można było mieć zaufanie. Zresztą, nie ma co pisać takich bzdur jeśli kolega kupił już sprzęt. I tak wszystko mu będzie płytać na x700pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...