Skocz do zawartości
thelama

Canon A510 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym rozpocząć taki wątek gdzie będziemy wymieniać swoje opinie / uwagi z użytkowania aparatu A510. Będziemy dodawać i oceniać swoje fotki wykonane tym apratem i mówić co jest źle / co można zmienić. Jaki tryb itd.

 

Moje pierwsze pytanie:

 

- co trzebaby było zmienić w tym zdjęciu żeby bylo ok. Tryb AUTO / Lampa ON + redukcja czerw oczu. BTW. moje 1 zdjęcie :) Rozdzielczość SMALL. Co myślicie o tym zdjęciu.

 

http://img33.echo.cx/my.php?image=obraz0149ke.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fotki, to moim zdaniem jest przepalona, ale co mozna oczekiwać od trybu auto ;-)

polecam tryb manualny (M) lub pól manualny (P)

moj kozyn ma ten aparacki i wiem co on potrafi, tobie z tego co widzę jeszcze sporobrakuje, aby wykożysatć ten aparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat git :> Posiadam aparat Canon PS A95 i tez sie ucze foty robic :). Wiec piszcie jak i co trzeba robić aby zdjecia były zapupiste :)

P.s.. lampa off=statyw oczywiscie w trybie Auto :)

1513530[/snapback]

nasz temat jest o A510 :lol: ale warunkowo możemy tutaj dopuścić Twój A95 <_<

 

Moje rady: tryb manualny + praktyka

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko.

 

Czy to normalne że podczas przegrywania fotek z aparatu do kompa są takie słabe transfery? Mam karte SD kingstona 512MB elite pro i średni transfer to 350kb/s a karta SD pozwala na maxymalny transfer ok. 8MB/s więc chyba coś jest nie tak :unsure: Jak mysliccie czy to normalne czy jednak coś jest nie tak (może coś z USB)

 

Z góry THX za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Niestety canon a510 ma usb 1.0 czy tam 1.1. Stad te slabe predkosci...

 

 

Po miesiacu uzytkowania tego aparatu stwierdzam ze najwieksza jego wada jaka narazie wykrylem (a jest ich pewnie wiecej tylko ze jestem n00b ;) ) to ciemne w sumie fotki standardowo ustawione na 0 (czyli glownie jest to wada dla trybu Auto). Oczywiscie to nie problem dla trybow tematycznych czy trybu P nie wspominajac o reszcie :) No wlasnie dopiero po miesiacu zaczolem uzywac tryb P :D (wczesniej glownie tematy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliście moze problem z instalacją oprogramowania ?

 

bo u mnie jest tak dziwnie ze jak zapusze instalke to w pewnym czasie instalacja sie zatrzymuje i dopuki nie zamkne procesu o nazwie setup.exe nic sie nie dzieje

 

natomiast po jego zamknięciu instalacja sie rozpoczyna ale na koncu wywala blad ze instalacja nie została przeprowadzona pomyślnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliście moze problem z instalacją oprogramowania ?

 

bo u mnie jest tak dziwnie ze jak zapusze instalke to w pewnym czasie instalacja sie zatrzymuje i dopuki nie zamkne procesu o nazwie setup.exe nic sie nie dzieje

 

natomiast po jego zamknięciu instalacja sie rozpoczyna ale na koncu wywala blad ze instalacja nie została przeprowadzona pomyślnie

1532862[/snapback]

Powiem tak jeżeli potrzebjesz tego softu tylko do zgrywania fotek to sobie daruj bo jest do niczego i zajmuje pelno miejsca. Podejrzewam że jako menedżera plików uzywasz total commandera więc sciagnij sobie plugin canon cam z tej stronki http://sagunov.narod.ru/ i sciagasz z aparatu fotki szybko i prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jedynie fotki zgrywam

 

uzywam total commandera bo bez niego nie wyobrazam sobie zarządzaniem plikami w windzie

 

pluginek bardzo fajny

 

dzieki za info

 

szkoda jedynie ze nie pokazuje postepu zgrywania tylko wyskakuje 40% a potem zdjecie juz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca przednia cześć obudowy A510 jest z aluminium jak chesz całego z alu to zaopatrz sie w IXUS'a 30 szkoda tylko ze jest na dedykowany akumlator a nie baterie AA ale to chyba nie duży problem i kosztuje tylko troche wiecej niz A510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po kupnie szybkiej karty SD odczuje jakas roznice w porownaniu do standardowej, czy nie (Kingston 512MB)? Generalnie chodzi mi wylacznei o czas zapisu - czy skroci sie widocznie czas od klikniecia go gotowosci aparatu do wykonania kolejnego zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...