Skocz do zawartości
Makonar

Problem Z Tv-out - Dziwny!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ciekawy problem z wyjściem TV-out w mojej karcie Gigabyte Radeon 9550.

 

Chodzi o to, że kiedy podłączałem go do mojego TV w domu - wszystko wyglądało ślicznie. Kolory, odświeżanie, ostrośc, geometria - perfect.

 

Kiedy podłączyłem go pod tv Philipsa u mojej dziewczyny - wszystko siadło. TV-o wygląda beznadziejnie. Geometrii - nie trzyma. Przez ekran lataja takie jasne pasy non stop - raz jeden, a raz kilka - zależnie od widzi-mi-się karty. Dodatkowo obraz ma strasznie denerwującą manię "skakania" - raz na jakis czas po prostu cały obraz lata, tak, że widac tylko paski migające z prędkością światła.

 

Co jest grane? Żadne ustawienia jakie próbowałem modyfikowac nie chca pomóc (nie umiem za bardzo posługiwac sie sterownikami ATI, ale żaden PAL, żadne modyfikacje odświeżania, rozdzieloczości itp nie pomogły.

 

Ten TV Philipsa powinien byc lepszy niż mój własny w domu. Podobno obsługuje 100Hz (ale wykrywa sie jako 60Hz w kompie) itp.

 

Czy możliwe jest, że padło wyjście TV? Czy to wada TV? Czy po prostu złe ustawienia???

 

Pomóżcie... 29"TV i nie mozna nawet poogląda filmów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozumiem że telewizor jest nowy (znaczy się nie jakiś sprzed 10 lat :)).

Rozumiem że próbowałeś różnych opcji w ustawieniach karty (czyli rozdzielczości, odświezania, sytemy różne).

Wnioskuję że (też mam Philipsa 29 cali tyle że sprzed 4 lat :))

powód tego migotania jest strasznie prozaiczny, a mianowicie wyciągnij antenę telewizyjną z telewizora :)) (najlepiej odłącz wszystkie użądzenia dodatkowe, typu magnetowit itp. )

Wątpię aby TV-out siadł.

Raczej telewizor nie chce "pogadać" z twoją kartą :)

Więc zrób tak jak mówiłem może pomoże :)

Napisz potem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprwadź czy AV w telewizorze masz ustawione na SVHS nie samo VHS.

 

Sprawdź czy zworka na karcie jest ustawiona na pal czy NTSF, niektóre telewizory nie potrafią automatycznie przełączać się między systemami.

 

Podłączona antena, czy magnetowid nie powinna na tyle zakłócać sygnału SVHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych kartach co miałem do tej pory w przypadku wszystkich było widać delikatne paski i różne takie, w przypadku aż 2 kart zakłócenia były tak duże że nie szło nic oglądać. Przebrnołem przez zmiane systemów (chyba wszystkie próbowałem), zmiane rozdzielczości, zmiane odświeżania i nic nie pomogło, zdesperowany zmieniałem kable, pytałem się po sklepach ze sprzętem RTV co może być i nikt nic nie wiedział :(

Zrezygnowałem z tego zupełnie aż tu po jakichś 2 mc odłączyłem antenę przypadkiem i ... moja radość była .... (duża :))

Wnioski.

Nie chodzi tu o kartę czy TV-outy czy inne, lecz w głównej mierze sprawcą jest telewizor marki Philips (29 cali), ponieważ z ciekawości sprawdziłem ten problem na kilku innych telewizorach i nie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...