Skocz do zawartości
tse_tse

Qosmio F10 - 101 Port Podczerwieni

Rekomendowane odpowiedzi

wybaczcie lamerstwo.

mam toshibe qosmio f10 - 101 i kolegę w pracy, który męczy mnie swoim telefonem komórkowym. chciałby skorzystać z mojego portu podczerwieni. przeczytałem instrukcję (wersję paierową) i wywnioskowałem, że podczerwień mają tylko modele wyposażone w pilota (np. f10 - 136). do tego podczerwień służy wyłącznie do odbioru sygnału z pilota.

 

zatem modelu f10 - 101 nie da się połączyć z komórką. może mi ktoś pomóc i napisać coś na temat podczerwieni w f10 - 101 ?

z góry dziękuję.

 

p.s. wiem, że powinienem przeczytać wnikliwie instrukcję - starałem się to zrobić, ale nie miałem wiele czasu, poza tym pewne sformułowania są dla mnie niejasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladales swoj sprzecior? IR to dosc charakterystyczne pole na obudowie. niestety producenci odchodza pomalu od IR ze wzgledu a bardzo ograniczone zastoswanie i moze sie okazac ze nie ma tego u ciebie, tak jak i u mnie, a szkoda bo nadal spsoro ludzi uzywa tego np do laczenia sie z internetem w podrozy (GPRS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladales swoj sprzecior? IR to dosc charakterystyczne pole na obudowie. niestety producenci odchodza pomalu od IR ze wzgledu a bardzo ograniczone zastoswanie i moze sie okazac ze nie ma tego u ciebie, tak jak i u mnie, a szkoda bo nadal spsoro ludzi uzywa tego np do laczenia sie z internetem w podrozy (GPRS)

1520422[/snapback]

oglądałem i w miejscu gdzie mógłby być port podczerwieni, mam chyba tzw. zaślepkę. pewnie w miejscu tym - w innym modelu - znajduje się odbiornik sygnału z pilota.

 

załóżmy, że nie mam podczerwieni. jak mogę przesłać dane do telefonu komórkowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Bluetooth (USB lub PCMCIA) o ile Twój komórka też ma takowy albo przez.. wyspecjalizowany kabel do Twojego telefonu (mozna kupic na allegro za grosze)

1520521[/snapback]

to komórka qmpla, który chciałby wrzucić do telefonu parę drobiazgów.

Nokia 6610i

 

jak możemy to zrobić ?

kabla nie mamy, w razie czego prosiłbym o dokładniejsze info na jego temat.

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel najłatwiej i najtaniej kupić na Allegro...jednak uważaj zwłaszcza na tzw. "Biskupów", którzy mają po kilka tysięcy komentarzy - jeżeli kabel nie bedzie działał (a tak czasami bywa) to praktycznie nie szans na wyegzekwowanie reklamacji...nie bedę tutaj wypisywał konkretnych nicków..ale uważaj..zreszta warto zawsze poczytać komentarze...zwłaszcze te negatywne.heh

 

A co do samego kabla to powinien być model DKU-5.

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=66...ry=4796&order=p

Edytowane przez cloudior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...