Skocz do zawartości
brunneriusgreyna

Niemodowany, Niepodkręcany V9999le A Piszczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy Hilfe Ajuto!!!

Mam problem z kartą Asus V9999LE, w czasie giercowania oraz sporadycznie w 2D (przewijanie ekranu i filmy) karta wydaje dziwne piski o dość wysokiej częstotliwości. Reszta sprzętu ok, nie jestem ignorantem, zasilacz z podpisu (dokładnego oznaczenia nie pamiętam) więc nie może to być raczej wina niedoboru mocy a V9999LE nie jest tak proądożerny jak inne karty tej serii.

Proszę o pomoc, radę i wszelkie informacje co do tego, jak pozbyć się uciążliwego "piszczenia" Dodam, że nie jest to wina chłodzenia, temperatura karty nie wzrasta pow 51st.C pamięci również tej wartości nie przekraczają. Temperatura w obudowie 28-32st C, napięcia sztywne jak...

Pozdrawiam

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

tak jest i juz!! sam tez byłem w konsternacji jak podłaczyłem swojego leadteka..tez piszczy jak cholera..a spox..przyzwyczaisz sie..ponoc cos na PCB mu piszczy (kondensatory czy cos takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki koledzy, cewki....piszczą, tak samo jak na mobo cewki piszczą...gluegun lub silikon i zaklajstrój tą co piszczy i przestanie!!! :mur: SZUKAJ!!!! bo było wiele razy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Dziękuję!

 

Już wiem jak i to bez utraty gwarancji, co jest pewne na 100% jeżeli zalejesz cewki silikonem/klejem/lakierem.

Podpowiedział mi znajomy elektronik.

Odpowiednio naostrzony kawałek dębiny :) (bo twarda) wsunąć delikatnie pod uzwojenie, tak z czuciem. I ciszaaa :)

Cewki się nie grzeją do temperatury zapłonu drewienka :)

Strasznie pokręcony i niefachowy sposób, ale bezpieczny i działa!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobo można założyć koszulki termokurczliwe (bez zgrzewania ich of koz :))

Po jakimś czasie ładnie się "przytulą" do cewek i zapanuje błoga cisza. W razie awarii łatwo jest je usunąć i serwis może "naskoczyć"

Ale to już nie w tym topicku :))

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...