Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

A moze mi ktos powiedziec dlaczego jak podkrecam proca w biosie na takich ustawieniach na jakich stabilnie chodzi ustawiony pod systemem to po odpaleniu kompa pokazuje sie jakis komunikat cos tam over clock right now , nastepuje restart i znowu jakis komunikat "Skip over clock CPU: 250MHZ" i system sie laduje i proc ma zanizone taktowanie , tj mniejsze niz fabryczne , mimo ze wszystkie programy widza ze fsb chodzi na 250 czyli taka jaka ustawilem w biosie.

pierwszy komunikat "over clock right now" informuje o niestandartowych ustawieniach procesora

drugi "Skip over clock CPU" to system, ktory "wykrywa" niepoprawnie podkrecona jednostke i mimo ustawien biosu uruchamia w standartowych ustawieniach [nie trzeba czyscic biosu]

 

kupa tej płyty polega na tym, ze u mnie np. to skip... pojawiala sie praktycznie ciagle!

wystarczyl restart i uruchamial sie podkrecony, no ale bez jaj...ciagle robienie restartow jest bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy komunikat "over clock right now" informuje o niestandartowych ustawieniach procesora

drugi "Skip over clock CPU" to system, ktory "wykrywa" niepoprawnie podkrecona jednostke i mimo ustawien biosu uruchamia w standartowych ustawieniach [nie trzeba czyscic biosu]

Czyli rozumiem ze mam jeszcze cos zle ustawione i sie gryzie? zmniejszylem FSB do 235 i popuscilem lekko timingi i wciaz to samo. Na takich samych ustawieniach pod systemem (a64tweaker + EasyTune) smiga na FSB 259 i dalej nie probowalem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze mam jeszcze cos zle ustawione i sie gryzie? zmniejszylem FSB do 235 i popuscilem lekko timingi i wciaz to samo. Na takich samych ustawieniach pod systemem (a64tweaker + EasyTune) smiga na FSB 259 i dalej nie probowalem jeszcze.

wlasnie nie

tej plycie nie pasuje wszystko co nie jest "fabrycznym ustawieniem"

ja dochodzilem do FBS 280...

robilem restart i sie juz uruchamial tak proc [1,8@2,5]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal nie rozumiem czegos , dlaczego po podkreceniu w biosie mam zanizone taktowanie procesora , fabrycznie wynosi 1407 a mam 1356 (powinno byc okolo 1755mhz), malo tego , wszystkie programy widza fsb 250 pamiec tez przekrecona , czyli po OC ale procesor nie pracuje na wiekszej czestotliwosci, te restarty jeszcze przeboleje ,ale co zrobic z tym zanizonym taktem cpu?? , moze nie potrzebnie zmienialem tego biosa na FD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal nie rozumiem czegos , dlaczego po podkreceniu w biosie mam zanizone taktowanie procesora , fabrycznie wynosi 1407 a mam 1356 (powinno byc okolo 1755mhz), malo tego , wszystkie programy widza fsb 250 pamiec tez przekrecona , czyli po OC ale procesor nie pracuje na wiekszej czestotliwosci, te restarty jeszcze przeboleje ,ale co zrobic z tym zanizonym taktem cpu?? , moze nie potrzebnie zmienialem tego biosa na FD.

Ty moze masz cool'n'quiet włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mojego siga ... wszystko chodzi stabilnie , komp włącza się za pierwszym razem zawsze ... Kwestia ustawień timingów pamięci i nic więcej ... Ostatnio spuściłem nieco z FSB a podniosłem na dzielniku taktowanie pamięci - poczciwe GoodRamy cl2.5 poszły na 480 MHz ... jak na kości za 160 zeta to uważam rewelacyjny wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ustawień timingów pamięci i nic więcej ...

 

 

z tym sie nie zgodze, no chyba ze ten konkretny model tego wymagal

u mnie zmiana timingow nadal powodowala "skip..." i musialem restarta zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mojego siga ... wszystko chodzi stabilnie , komp włącza się za pierwszym razem zawsze ... Kwestia ustawień timingów pamięci i nic więcej ... Ostatnio spuściłem nieco z FSB a podniosłem na dzielniku taktowanie pamięci - poczciwe GoodRamy cl2.5 poszły na 480 MHz ... jak na kości za 160 zeta to uważam rewelacyjny wynik :)

Tez mam jedna kosc goodrama 256 , a mozesz mi podeslac screena z a64tweaker z twoimi ustawieniami timingow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam jedna kosc goodrama 256 , a mozesz mi podeslac screena z a64tweaker z twoimi ustawieniami timingow?

 

 

Podrzucam - pamięci na 480 MHz , zazwyczaj chodzą niżej , ale testowo pociągnęły właśnie 480 MHz na napięciu 2.8 V ... kto wie , może jakby dać im więcej papu poszły by wyżej :)

post-137860-1153495167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam - pamięci na 480 MHz , zazwyczaj chodzą niżej , ale testowo pociągnęły właśnie 480 MHz na napięciu 2.8 V ... kto wie , może jakby dać im więcej papu poszły by wyżej :)

Ok dzieki. Pokombinuje , a jeszcze cos , jak nie mam radiatorow na pamiatkach i zwieksze im napiecie do 2.8 , to nic sie nie stanie? tj , nie beda sie za bardzo grzaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Pokombinuje , a jeszcze cos , jak nie mam radiatorow na pamiatkach i zwieksze im napiecie do 2.8 , to nic sie nie stanie? tj , nie beda sie za bardzo grzaly?

 

Moim kompletnie nic się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

może ktoś na rapidshare.de/megaupload.com labo moze ma linka do biosów do k8ne, bo na stronie gb są tylko biosy do f6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :mur: czytam i czytam i nie umie doczytac czemu jezeli ustawie wiecej niz FSB 290 to i tak po wyjsciu do windowsa jest 290 nawet gdy w biosie mam 320 :blink: a pozatym fajnie ze bios FD daje mozliwosc zmiany nap na procku :D Ludzie pomozcie moje gg 1710310 dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nikt ci rozwiązania nie poda na gg , po 2 jak możesz to przeczytaj jeszcze raz , zwłaszcza ostatnie 5 stron , wiem że są wakacje i może masz problemy z czytanem ale sie wysil....podpowiem ci , trzeba zrobić ostry skok do dołu i do góry , resztę sam sie domyśl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam sie domyslac prosze tylko o rade :angry:

 

 

 

Prosze o pomoc tak kombinowalem ze nawet jak przekrocze minimalnie fsb nawet 210 to w windowsie mam zanizone na 193 i nic niepomaga nawet cmos :mur: moglem zostac przy tym 290 pazernosc no :blink:

 

Prosze o szybko pomoc :D

Edytowane przez EmO83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

czy może ktoś zgrać bios z swojej k8ne rev 1, najlepiej jakis powyzej f12

bardzo by mi to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie 4 godziny bawienia sie plyta i dowiedzialem sie bardzo wiele rzeczy :) plyta naprawde bardzo kaprysna mozna powiedziec ze bardzo wybredna :?

Edytowane przez EmO83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozatym fajnie ze bios FD daje mozliwosc zmiany nap na procku :D

 

 

Hmmmm ... zadziwiasz mnie ... ja nigdzie nie widzę takiej możliwości u siebie ... Może jakieś foto , screen ??

 

 

PS. A może trzeba gdzieś coś włączyć , żeby mieć możliwość zmiany ?? Daj znać , bo mnie zaintrygowałeś :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... zadziwiasz mnie ... ja nigdzie nie widzę takiej możliwości u siebie ... Może jakieś foto , screen ??

PS. A może trzeba gdzieś coś włączyć , żeby mieć możliwość zmiany ?? Daj znać , bo mnie zaintrygowałeś :]

To chyba specjalnie taki fake ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge na biosie FD zmienic nap. na procku max 1.55v :D Jasne ze mam samprona 3000+ pisze przeciez w sygnaturce.

 

Gdzies wyczytalem ze nap. mozna tylko zmieniac na Sam.3000+ dziwne nie jak nie wierzycie moge walnac fote :D

Edytowane przez EmO83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge na biosie FD zmienic nap. na procku max 1.55v :D Jasne ze mam samprona 3000+ pisze przeciez w sygnaturce.

 

Gdzies wyczytalem ze nap. mozna tylko zmieniac na Sam.3000+ dziwne nie jak nie wierzycie moge walnac fote :D

 

hmm jakos nie wierze;)

ale tylko dla tego ze mialem przez chwile tą płyte z takim prockiem jak Ty i nie moglem za kija zmienić napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge na biosie FD zmienic nap. na procku max 1.55v :D Jasne ze mam samprona 3000+ pisze przeciez w sygnaturce.

 

Gdzies wyczytalem ze nap. mozna tylko zmieniac na Sam.3000+ dziwne nie jak nie wierzycie moge walnac fote :D

A ty sam update`owales tego biosa czy juz dostales taka plyte z FD??

Hmmm moze daj tego screena bo mi sie tez cos nie chce wierzyc.

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze screen z CPU-Z ,bo mi sie wydaje ze to jest napiecie northbridge a nie CPU,ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...