Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po zmianie biosu na FD proc poszedł na HTT 355 ... gdzieś w poście są screeny z moich bojów - Semp 2500+ 1400@2486 MHz - czyli jak najbardziej się da :)

 

 

 

PS. Screen z mojego ostatniego wyniku OC jest na 24 stronie :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem ciemny jeśli chodzi o oc. A jeśli podniosę HTT z 200 na 220, to jak włączę kompa to pisze że procek był kręcony i uruchamia się jeszcze raz, ale z HTT 194. Jak to podkręcić?? Może coś z pamięciami??? A co z tym HT Link czy obniżenie może wpływać na wydajność??

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te mobo rev 2.0

 

wgralem bios f5, reboot i teraz komp mi sie nie uruchamia, tzn monitor nie chce zalapac po prostu kompa :| arrrr ... nie wiem co robic ;f a biosu zrestartowac nie umiem, widze na mobo napisy clear cmos czy co tam jest ale nie czaje gdzie jest do tego jakas zworka czy cokolwiek ;(

 

wyciagnalem baterie na ponad 10 minut, wlozylem i nic nie dalo ( ponoc tak tez idzie cmos zresetowac )

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

mam rev 1.0 z sempem 2500+, ladnie sie kreci ale pojawił sie problem poniewaz komp uruchamia mi sie z pamiecia ecc ddr na pierwszym slocie na dwoch pozostalych nie wykrywa. Mozna cos z tym zrobic bo kupilem sobie 2x1gb ddr

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cholerny problem z tą płyta k8ne. Otoz juz 3krotnie mi sie spalila--->kupiona w kwietniu 2006 pochodziła do czerwca, spalił sie tez wtedy zasilacz jakis tani Mercury. Drugi raz w styczniu 2007, trzeci raz w kwietniu 2007(w obu otatnich przypadkach padła sama płyta). Proc do tego to był sempron 2800. Nie bawiłem sie w overclocking, wszystkie ustawienia były na domyslnych, a temp w pudle w porzadku. w sewisie nie wiedzieli czym to moze byc spowodowane. Moze wy byscie to zdiagnozowali, bo maxymalnie nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze to zasilacz, byłem pewien ze wina po stronie mobord'a. A dlaczego on mial na to wpływ?

 

to moze jest nadzieja ze płyta sie jednak nie spaliła, tylko cos z zasilaczem jest. Sytuacja wyglada nastepujaca: opalam kompa, wiatrak na procku sie kreci, wiatrak od zasilacz tez, diody 'power on' swieca, na monitorze tylko czern, w ogole nie startuje, nawet do biosu nie wejde.

Pomozta mi to zdiagnozowac, prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Ktoś instalował ten bios?? ja chyba tera zrobie flasha

 

Thanx for reporting back.

 

Gigabyte GA-K8NE (Rev. 1.0) - slic = Asus.

http://www.box.net/shared/mumj83r3r2

Dziwi mnie to ASUS, o co z tym chodzi??

 

EDIT [Po zmianie BIOS-u]

Pierwsze włączenie, ocb, sprawdzić checksum dysku SATA, nie wiem ocb, daje restart, czytam dokładniej, klikam F1, wszystko się odpala (chodź wykyrwanie dysku trwa trochę dłużej niż zwykle), system się uruchomił od 5 minut wszystko ładnie pracuje. Wracam do Biosu obczaić co z o/c (które na F6 było całkiem słabe), a zapomniałem, że doszła nowa opcja - express recovery 2 - do robienia kopi systemu

 

EDIT [O/C] Hymm... dziwne, ustawiłem 230 HTT, zmniejszyłem dzielnik pamięci, za pierwszym razem sam się zrestartował, ale potem poszedł jak burza, włączam cpu-z, a moim oczom ukazuje się wynik - 1937.6 Mhz, czyli ten bios ma jakieś zabezpieczenie

Edytowane przez loRdRumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mobo z tematu gigabajcik k8ne i po starcie na ekranie pionowe niebieskie paski i w biosie literki terz z krzakami co jest grane ?. I czy chipset sie na nim mocno grzeje bo na tym mobo aż parzy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem/pytanie, a mianowicie męcze sie na moim poczciwym k8ne i wysztsko było by OK,

ale strasznie/bardzo/prze[ciach!]ie zaczyna mi od dluzszego czasu brakować miejsca na dysku ( stara 80GB sata1)

 

Przy obecnych cenach dysków nie jest problemem kupić 500-640 GB za ~200-225zł

co tez wkrotce chce zrobić, ALE

 

czy ta wiekowa płyta z sata 1 i win xp pro sp2 wykryje sformatuje i obsluzy bez problem,

tak duzy dysk? Nie ma problemu z sata1/sata2?

Teoretycznie standard jest zgodny w dół, wiec powinno być ok.

Co z rozmiarem? ile oblsuzy płyta? ile system win xp pro sp2? ile ntfs?

sa jakies ograniczenia? kiedys cos mowilo sie o 137 gb na pojedyncza partycje czy cos?

 

dokładnie chodzi mi o dysk:

Samsung 640GB 7200rpm 16MB HD642JJ SATA II

 

moj konfig

 

2500+, geforce 6600, 80 gb sata1

Gigabyte GA-K8NE

nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer

BIOS Award GA-K8NE F6

 

NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller

Data sterownika 2005-08-18

Wersja sterownika 5.10.2600.552

Dostawca sterownika NVIDIA Corporation

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą główną, po restarcie ekran jest czarny, wiatraki chodzą, ale brak obrazu na ekranie. Czasem jak się ją kilka razy wyłączy z prądu to odpali i działa normalnie, ale często właśnie po resecie nie chce się uruchomić ekran.

 

Karta grafiki i zasilacz nówki sztuki, więc odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...