Skocz do zawartości
ELWISek

Lcd, Panorama, Powyżej 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzbuję dużego i wydajnego panelu LCD, lecz panoramicznego (z kompa robięcentrum domowej rozrywki :D . Chcę by miał ponad 19'' (ok. 24'' najlepiej), czarną obudowę (takie już moje zboczenie na punkcie czarnego koloru) i czas reakcji matrycy poniżej 20 ns.

Szukałem wśród wielu producentów i praktycznie nic takiego nie ma! Zawsze tylko LCD-TV, ale to jest jedno wielkie [ciach!]o. Jedyny model moim zdaniem warty uwagi to:

 

Dell UltraSharp 2405FPW lub Dell UltraSharp 2005FPW (różnią się przekątną ekranu)

 

Jednakże... oczywiście... Niedostępne w Polsce! Czy muszę liczyć na Allegro i że ktoś go sprowadzi czy jest coś podobnego, dostępnego w naszym biednym kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie to samo. Panele mniej więcej o tej samej przekątnej ale matryce jednak o wyraźnie gorszych paramtrych niż Della (w przypadku Apple trudno się zresztą dziwić bo ich monitor pojawił się na rynku znacznie wczesniej niż Dell). O róznicy w cenie nawet nie warto wspominać. Ja kupiłem Della 2405fpw przez internet w Stanach i kosztowało mnie to ciut ponad 4000 PLN (wliczając koszty transportu DHL-em, ubezpieczenie itp). Oczywiście wolałbym nie być zmuszony do korzystania z gwarancji :-P , ale na razie rewelacja.

 

P.S. Uwaga do ELWIS-ka. Modele 2005fpw i 2405fpw różnią sie nie tylko przekatna ekranu. Ten większy ma ekran z matrycą PVA a ten mniejszy z matrycą S-IPS i generalnie o gorszych parametrach (zarówno "na papierze" jak i w realnych testach opisywanych w wielu receznajch) Ponadto 20-ka nie ma wbudowanego czytnika kart flash. Róznica w przekątnej ekranu ma też bardzo istotne znaczenie, zwłaszcza przyszłościowo, bo tylko 24-ka ma naturalną rozdzielczość 1920*1200 czyli jest zdolna do wyświetlania obrazu HDTV w standardzie 1080 linii. No ale oczywiście 20-ka jest cenowo jeszcze bardziej atrakcyjna.

Edytowane przez Jacek-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Samsunga tylko LG Philipsa. Ale ja mówiłem o porównaniu 23 calowego Apple i 24 calowego Della, a te oczywiście nie są robione na tych samych panelach o czym świadczy choćby ich różna przekątna (konkretnie panel użyty w Apple 23 calowym to panel typu S-IPS od LG-Philips a w 24 calowym Dellu panel typu PVA od Samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Dell UltraSharp 2405FPW to wysłałem mail'a do nich z zapytaniem kiedy (i czy wogóle będzie ten monitorek dostępny w Polsce)....niestety narazie cisza :( myślałem na zakupami w Anglii, jednak mój kumpel, który tam mieszka do Polski wraca samolotem, a tam można mieć maksimum bagaż 20kg więc odpada. Widziałem ostatnio na allegro był wystawiony ten model ale jak dla mnie za duże pieniądze żeby kupywać na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z dostępnych w polsce bez kłopotu to Acer AL2032wm

Monitor sensowny, jak chciałeś ciut większy od 19", cena zachęca...

 

Ew. Apple'a, do obejrzenia w warszawskich MM, ale do pracy (z bliska) nie zachęca :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzbuję dużego i wydajnego panelu LCD, lecz panoramicznego (z kompa robięcentrum domowej rozrywki  :D . Chcę by miał ponad 19'' (ok. 24'' najlepiej), czarną obudowę (takie już moje zboczenie na punkcie czarnego koloru) i czas reakcji matrycy poniżej 20 ns.

Szukałem wśród wielu producentów i praktycznie nic takiego nie ma! Zawsze tylko LCD-TV, ale to jest jedno wielkie [ciach!]o. Jedyny model moim zdaniem warty uwagi to:

 

1532047[/snapback]

Rewelacja 20" panorama dell nowka 2005FPW 12 ms za 2350 brutto tylko 5 sztuk:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57874372

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja 20" panorama dell nowka 2005FPW 12 ms za 2350 brutto tylko 5 sztuk:

 

1556515[/snapback]

Sprzedający żąda wpłaty z góry na konto a pozytywne komentarze zbiera na sprzedawanych breloczkach i magicznym błotku z Morza Martwego. Ja bym raczej nie zaryzykował. Zwłaszcza, że ten sprzedawca wystawia monitory Della już od kilku miesięcy 9 przynajmniej ja je widzę tyle czasu) na coraz to nowych aukcjach. Zawsze gdy aukacja dobiega końca zaznacza, że to już ostatni egzemplarz, czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający żąda wpłaty z góry na konto a pozytywne komentarze zbiera na sprzedawanych breloczkach i magicznym błotku z Morza Martwego. Ja bym raczej nie zaryzykował. Zwłaszcza, że ten sprzedawca wystawia monitory Della już od kilku miesięcy 9 przynajmniej ja je widzę tyle czasu) na coraz to nowych aukcjach. Zawsze gdy aukacja dobiega końca zaznacza, że to już ostatni egzemplarz, czy coś w tym rodzaju.

1557864[/snapback]

Ten sprzedawca handluje dellami po prostu ma mozliwosc sprowadzania takowych z USA, co do sposobu zapłaty to przeciez pisze wyraznie ze akceptuje zaliczke a reszta za pobraniem przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...