Skocz do zawartości
Mastiff

Pomoc W Wyborze Samochodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aTaSerwis

No i teraz wysunął się na miejsce pierwsze dla mnie Peugeot 206, dzisiaj idę do kumpelki, która ma tą zabaweczkę i zobaczymy, jak mi podejdzie. Poza tym dość sporo wyposażenia zawiązanego z bezpieczeństwem w standardzie.

1534595[/snapback]

Ty weź zobacz jeszcze Opel Agila ... przejechałem sie nim dzisiaj i jest całkiem całkiem ;) Znajoma kupiła, wyszło jej 38 000 ale brała kilka "opcji" :D

http://www.opel.com.pl/index.php?page=mode...=&carmodel=1852

a tu cennik dealera

http://www.traxauto.pl/opel/images/cenniki/agila.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrrrr.... No dobra ;) jakoś się pomieścimy :D

 

A wracając, to odpowiem na pytania:

 

Samochód nie jest dla mnie, często muszę jeździć, a ostatnio do dyspozycji mam tylko swój samochód, więc ma to być domowy maluszek, dla góra dwóch osób (okazjonalnie więcej) do miasta, czasem na krótkie trasy.

Nie dla mnie, więc koniecznie nowy (nie wnikajcie - siła wyższa ;) )

5-drzwiowy - też siła wyższa

 

Z moich typów wyrzucam Punto, bo nie tylko wy narzekacie na awaryjność (szkoda, bo dzisiaj byłem u znajomego i dał mi się przejechać..., ale jednocześnie odradził)

 

Nie znam nikogo z Fabią, więc muszę się umówić na jazdę, a co do jej silnika, to też byłem na początku sceptycznie nastawiony, jednak posiedziałem jeszcze wczoraj w sieci i według opinii kierowców i dziennikarzy, nie ustępuje wiele cztreocylindrowcom Fiata i Peugeota, zresztą taki sam silnik jest w Ibizie(szkoda, że na tego mnie nie stać). Jedyny mankament, to spalanie, potrafi byc bardziej łakomy niż Punto.

 

No i teraz wysunął się na miejsce pierwsze dla mnie Peugeot 206, dzisiaj idę do kumpelki, która ma tą zabaweczkę i zobaczymy, jak mi podejdzie. Poza tym dość sporo wyposażenia zawiązanego z bezpieczeństwem w standardzie.

Toyota i Honda - niestety :( - muszę sobie odpuścić.

1534595[/snapback]

Nie jeździłem wieloma samochodami ale oto czym jeździłem ( moje trasy były raczej bardzo krótkie ale sie wypowiem ) :wink:

pomijam samochody takie jak Łada, Maluch, Fiat 125 bo to cie nie interesuje ale przejdzmy do sedna czyli peugeota 206 jeździłem wersja z najsłabszym silnikiem(było to auto zastepcze) miało na liczniku wybite jakis 1000km :D . No wiec tak autko dobrze sie prowadzi silnik dynamiczny, troszke mało miejsca w srodku ale ogólnie fajny samochodzik dla 2 osób na prawde jak sie depnie to wbija w siedzenie :razz:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty weź zobacz jeszcze Opel Agila ... przejechałem sie nim dzisiaj i jest całkiem całkiem ;)

Patrzyłem sobie jak sie przedstawia sprawa z tym autkiem, ale tak koszmarnie mi się nie podoba, że chyba nie chciałoby mi sie nawet schodzić do garażu, wiedząc, że tyle wydałem na takie coś. W przypadku tego modelu wybrzydzam, ale i wyposażenie za tę cenę jest gorsze niż i konkurencji.

 

Jak na razie w serwisach internetowych najmniej złego znalazłem na Peugeota, a dość dużo ich jeździ na drogach, więc popularnością dorównują Fiatom i Skodom.

 

W tej chwili jadę przetestować 206-stkę koleżanki, więc zobaczymy co mi podpowiedzą jeszcze subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdzmy do sedna czyli peugeota 206 jeździłem wersja z najsłabszym silnikiem(było to auto zastepcze) miało na liczniku wybite jakis 1000km  :D . No wiec tak autko dobrze sie prowadzi silnik dynamiczny, troszke mało miejsca w srodku ale ogólnie fajny samochodzik dla 2 osób na prawde jak sie depnie to wbija w siedzenie  :razz:

1534904[/snapback]

no wlasnie ja tez mialem 206 jako zastepczy z silnikiem 1.1, ale moj jak sie deplo nie wbijal w siedzenie :( fakt tylko ze przebieg mial o wiele wiekszy

 

podsumuje co twierdze o 206: dobre auto, ale silnik 1.1 to dla niego troszke za malo (nowe 1.6 HDi i 110KM ma kopa, ale niestety cena juz jest odpychajaca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma 206ke :) Wersja 1.4 (75KM). Silnik podobno dosyc stary ale i niewyzylowany co ma duze znaczenie na awaryjnosc czyli po 120.000. km zero problemow :) Sam nim jezdze, autko niezle sie prowadzi na zakretach zwlaszcza, wygodna pozycja za kierownica. Calkiem sporo miejsca z tylu jak na auto ~3.8 m (choc fabia oferuje ciut wiecej).

 

Wady ? Coz ojciec kupil peugota.... w miesiac po premierze w Polsce (a wedlug jakiejs tam broszurki o ile pamietam bylismy 2 w Europie). No i wiadomo jak to jest z nowymi pojazdami. Rozne bzdety doskwieraly, naprzyklad silniczek krokowy , po kilku dziwnych awariach zostal wymieniony na nowy jakis i jest juz spokoj. I poszlo cos tam ze skrzynia jakas czesc, mechanik sie zdzwil ze ze tworzywa sztucznego (plastik (?)) bo spotykal do tej pory tylko metalowe. Tylnia szyba, wokol jej na klapie pojawily sie pecherzyki powietrza, wina byl sposob montazu szyby. Oczywscie naprawili.... i to chyba wszystko z usterek wieku dzieciecego. Przez te lata rura wydechowa byla wymieniana a katalizator latany. Co ciekawe narazie zero problemow z elektryka :) Bylo tez male bumbum (naprawde male :mrgreen: ).

Acha, malo wydajna wentylacja, wiec kupuj z klima. Ja jezdze ciagle z zaparowanymi szybami :D

 

 

Acha przeglady mam co 30 tys km.... hm podobno to spory dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazlem tez cos kuszacego z dobra opinia uzywkownikow mianowicie Mitsubishi Colt. Ktos tym jezdzil albo wie cos o tym ?

1537379[/snapback]

Heheh, mitsubihi mojej matki staruszek ;] 91 rocznik, 1.3 benzyna, jakies 200 tys zrobione.

Jezdzi nim codziennie do miasta i moze ze 150 km dziennie nim robi ;] Auto jak na 91 r. nawet ladny komfort w srodku, silnik nawet sie trzyma, ladnie chodzi, ale karoseria o moj boze! tragedia! Po ponad 10 latach caly sie sypie, zgnity w kazdym miejscu sie juz robi, strasznie drogie czesci jak cos juz padnie (np .sprzeglo 600 zl) Ale auto nie cisnie juz jak na taki silnik. Moj szwagier ma merca 190 z 80 - ktoregos ma ponad 350 tys. zrobione, komfort o wiele lepszy i jazdy i wizualny, nic sie nie psuje, wiekszy, zero rdzy, w ogole NICE...

 

Takze colta nie kupuj ;] Zalezy jeszcze jaki rocznik i pojemnosc, bo potem sie lepsze po 95 zrobily, ale i tak jak japoniec to japoniec, karoserie wszystkie japonce maja do D.... The best auta GERMAN.... niestety, ale taka jest prawda, Audi, Mercedes, Bmw, Porsche, nigdy te auta nie zistana nie docenione, zawsze beda na czolowce... A takie jak toyota, skoda, nissan, bleeee moze dobre silniki, ale blachy i lakier - masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Panowie, znalazlem tez cos kuszacego z dobra opinia uzywkownikow mianowicie Mitsubishi Colt. Ktos tym jezdzil albo wie cos o tym ?

1537379[/snapback]

Który rocznik?

Samochód jak samochód, to samo co inne japońce - mały i sprytny :D

Powiedzmy że bliżej mu do Hondy niz Toyoty. Kolega ma taki, model 1989-1991 i jak na razie nic przy nim nie musi robić (przebieg ponad 300 000). No dobra ... tylna klapa trochę podrdzewiała (na krawędzi) i jeden próg można by pospawać ;) detale :P

Przy mojej jeżdzie pali w mieście 7,5 -8l ... nie lubię jak mnie wyprzedają. Na trasie 6-6,5l . Po złożeniu siedzeń robi się z tego bagażówka :D ale tak mają wszystkie modele 3-drzwiowe w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

rocznik ~2001

1537451[/snapback]

Tym nie jeżdziłem, ostatni jaki miałem okazję lepiej poznać to model 1995-1997. Pewnie niewiele zmienili (kosmetyka nadwozia?). Te nowsze są robione z silnikami identycznymi jak Mazda (podobno), i zdaje się że to od nich kupował licencje Hyundai = może się okazać ze parę rzeczy jest do kupienia w serwisie Hyundai. Sprawdź, może się przydać. Pewny nie jestem, z Mitsubishi to najwięcej używałem Pajero 1989 :D ... blachy odpadały a dalej jeździł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Właśnie stanąłem przed zadaniem kupna samochodu, a że już dawno wyszedłem z obiegu jeśli idzie o ten sektor, to proszę o ratunek w postaci linków do stron, na których mógłbym znaleźć zarówno opinie kierowców, jak i testy długodystansowe oraz porównania i zestawienia różnych modeli ze sobą.

 

Jeśli ktoś pomyśli, że wołam o pomoc z lenistwa to wytłumaczę się, że przesiedziałem przed google jakieś 4-5godz i nabawiłem sie bólu głowy, a jak na razie nie trafiłem na coś, co rozwiałoby moje wątpliwości.

 

Na pewno ktoś na forum ma doświadczenia związane z zakupem aut, więc proszę o podzielenie się doświadczeniami.

 

------

A jeszcze spróbuję rozpętać tutaj jakąś dyskusję, bo tak:

 

Auto ma być koniecznie nowe

37tyś to max cena

 

.

nie piszę więcej cech, których szukam, bo wszyscy wiedzą czego się chce od auta

silnik - tym autem będę raczej rzadko jeździł, więc osiagi mnie mało obchodzą, poza spalaniem, dobrą elastycznością i ciszą

niezawodność

 

W grę. po dotychczasowym śledztwie na google, wchodzą:

1. Skoda Fabia 1.2 (64KM)

2. Fiat Punto Actual 1.2 (60KM)

3. Peugeot 206 1.1 (60KM)

1533926[/snapback]

ty szukasz transportu a nie samochodu....

ale ok

ja polecam... fiata pande

tanie

male

pojemne

i bardzo malo pali...

a i nie oczekuj elastycznosc od silnikow 60ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i nie oczekuj elastycznosc od silnikow 60ps

1537546[/snapback]

Jeżeli chodzi o to, to skoro chcę przebierać między autami tylko z takimi silnikami, to chciałbym znaleźć coś ciekawego.

Oczywiście, że dodatkowy maluch ma służyć tylko do przemieszczania się z miejsca do miejsca(do jazdy mam swoją Vectrę i jestem zadowolony). Nie mam wymagań co do osiągów w tych silniczkach, tylko chciałbym jak najlepiej wybrać.

 

A co do wyboru, to padło jednak na Fabię. W tej chwili za kasę, którą mogę wyłożyć, jest to dobry wybór jeżeli chodzi o wyposażenie dodatkowe.

Oczywiście decyzję podjęła moja Siła Wyższa ;) (jednak wolałem 206), ale i ten samochodzik mi przypadł do gustu, jednak jest trochę większy.

Dodam z moich osobistych odczuć, że za kierownicą czułem się lepiej w Peugeocie, no ale niech już będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colt by byl z `01 wiec o blachy nie dygam ;] patrzylem jeszcze za civikami `98 ale hakuna matata co oni zrobili z tymi nadkolami ;/

1537443[/snapback]

 

niestety, od ktoregos roku civici tak maja ... jednak to zaden problem 300zl i masz oba nadkola zrobione ... mam civica z 97 roku rodzice mieli kupi cnowe auto w tym roku, ale poprostu zrezygnowali z milosci do naszego samochodu :D poprsotu nic sie z nim nie dzieje, jak otworzy sie pokrywe to silnik wyglada jak z salonu poprstu ideal, w srodku nic nie skrzeczy... samohcod dziala bez awaryjnie od 8 lat przebieg to 120 tys, poza wymiana takich rzeczy jak klocki ( ostatnio rowniez tarcze ) w samochodzie nie zepsulo si enic nadprogramowego ;D a zawiecha rowniez prawie nie zuzyta takze polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wyboru, to padło jednak na Fabię.  W tej chwili za kasę, którą mogę wyłożyć,  jest to dobry wybór jeżeli chodzi o wyposażenie dodatkowe.

Oczywiście decyzję podjęła moja Siła Wyższa ;) (jednak wolałem 206), ale i ten samochodzik mi przypadł do gustu, jednak jest trochę większy.

1537661[/snapback]

IMHO "Siła wyższa" dokonała najlepszego wyboru ;) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

U mnie władza najwyższa :lol: wybrała samochód raz ... od tego czasu nie zabiera głosu ;)

 

 

 

... myślę że duży wpływ miał nocny trzykilometrowy spacer do najbliżej wioski jaki zafudowało jej to autko :lol:

(125p "po przejściach" ... był pięknie pomalowany ... na czerwono :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

nie dlugo do polski wejda tanie samochody z chin;) pozniej zarzuce pare linkow z modelami:P ceny sa fajne a samochody nie brzydkie;)

 

edit:

stronki -

www.chery.com.ua

www.zhonghuacar.com

www.wfauto.com

www.landwind.com

www.chery.cn

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punto i peugeot moim zdaniem najladniejsze :) skoda fabia mi wogole nie podchodzi :)

 

pozdrawiam

1540219[/snapback]

nie wiem czy zauważyłeś że wybór samochodu już został dokonany :-P

Pozostaje jeszcze sprawa wunat'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o prosze to fajny fajny. tylko zeby trafic na niezajezdzonego w rozsadnej cenie ;/

1540217[/snapback]

no wlasnie to jest najwiekszy problem ... ciezko kpi cu nas samochod z pewnej reki, za ten samochod co mam facet dawal 22tys, niby duzo jak za ten rocznik, ale samochod jest z 1 reki, kupiony w salonie i w stanie bardzo dobrym, facet ow szukal juz samochodu przez pare miesiecy takze wie, ze ciezko trafic pewny samohcod ;], jednak tak jak mowilem rodzice nie zdecydowali sie go sprzedac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...