Skocz do zawartości
Tymin

Który Zestaw Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

Na wstępie chciałbym uświadomić wszystkich którzy pomogą mi w wyborze zestawu że jestem zlekka AMATOREM (może nie tak dosłownie) w te klocki więc błagam o w miare zrozumiałe texty ;)

 

Postanowiłem podrobić troche mojego kompa kupując jeden z zestawów ponieważ posiadam teraz AMD 900, płyte ECS K7S5A, graf. geforce 2mx400 32mb, Ram: 512 (400), 128(133); zasilacz Codegen 250XA1. Także widzicie że jest to bardziej zabytek niż PC

A zamierzam Wymienić Płyte, procka, i grafike i cena powinna zamknąć sie w granicach 650zł !! A grafika w granicach 250-300 zł

 

OTO ZESTAWY:

 

I Zestaw

procesor: Amd Barton Mobile 2.8

płyta: Msi K7N2 delta2L

cooler: Gigabyte PCU-21FD

grafika: (Sapphire) RADEON 9550

 

cena ok. 650zł

 

II Zestaw

procesor: Celeron D 2.53 GHZ BOX (lub wyższy) w wersji S775

Płyta: MSI 865PE-Neo2 PFS

cooler: Brak

grafika:(Sapphire)Radon 9550

cena ok. 600zł

 

Odrazu mówie że cena jest podana bez grafiki bo to bede liczył oddzielnie

 

chciałbym dowiedzieć sie co byscie zmienili w tych zestawach i co doradzicie ponieważ jestem zdesperowany i lada dzień kupie jedne z nich na który będzie mnie stać nie patrząc na wady lub co można było zmienić żeby to wszystko starczyło mi na dłuższy okres (3lat).

 

Jeśli macie jakiś pomysł wogóle na inne zestawienie to prosze o pisanie!!!!

 

I jest jeszcze jedna sprawa czy zaasilacz to uciągnie? czy obędzie sie bez wymiany ?

 

 

Błagam o pomoc bo tak jak mówiłem że zabardzo sie nie znam a chciałbym kupić badziewia które będzie mi sie sypało :(

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox EP-8KDA3I s754 /260zł/ lub Epox EP-8KDA3J /290zł/

AMD Sempron 2800+ OEM s754 /270zł/

Arctic-Cooling Freezer 64 /75zł/

 

Chcesz wydac 250-300 na grafe, a ten 6600 jest raczej duzo drozszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox EP-8KDA3I s754 /260zł/ lub Epox EP-8KDA3J /290zł/

AMD Sempron 2800+ OEM s754 /270zł/

Arctic-Cooling Freezer 64 /75zł/

[/quote=madek,Jul 7 2005, 14:12]

 

Myślisz że ten zestawik jest lepszy od poprzednich??

A jak byś miał wybierać tylko z tych 2 zestawów to który twoim zdaniem będzie??

Jaka bys grafe polecił w tych granicach cenowych?

 

PS: Liczyłem na więcej propozycji i opini :(

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście pewni że nie obedzie sie bez kupna nowego. Ten stary na 100% nie uciągnie: ??

Procesor: Sempron 2800+ s754 OEM

Płyta: Epox EP-8KDA3I s754 lub Epox EP-8KDA3I s754

cooler: Arctic Cooling Freezer 64

grafika: : Radeon 9550 128(256)MB, 128bit

cdrom, cdrw, dysk 40gb, drukarki HP 845 i zwykłych głośników (2.0)

ZASILACZ: CODEGEN 250XA1 300W

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen=CODESZAJS on ma około 180W prawdziwej mocy... Ja się boje że moj Megabajt (magebajt~codegen) 350W może nie wytrzymać mojego sprzętu, a co dopiero takie cos, jak Ty kupujesz...

Edytowane przez Grzybek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra DZIĘKI WIELKIE @madek@ i @grzybek92@ bardzo mi pomogliście. Jeszcze takie małe pytanko czemu redeon 9550 256mb NIE??

 

p0zdr0 dla waS

 

!!! THX !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki jeszcze raz bo byłem właśnie bardziej przychylony do kupna właśnie 256mb

p0zdr0 !!!

 

Heh następnym pewnie moim problemem będzie jak to wszystko podkręcić ale to dopiero po zakupie tego twojego @madek@ zestawu gdzies po wakacjach lub wcześniej

Jutro będe sie wybierał na giełde żeby zobaczyć jak mi wycenią te 3 zestawy.

Dam znać ile mi krzykneli za aLL

 

THX!!

 

:wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj jak mówiłem wybrałem sie na giełde komputerową w wawie i co sie okazało

Do zestawu Madeka nie było można dostać:

Semproma w wersji OEM (a jak jush był to w wersji 2.6 za 270zł), był oczywiście seprom 2.8 tylko box za magiczne 340zł, 330, nawet trafił sie za 310zł

Następnie płyta. W żadnym miejscu nie było można dostać Epoxa. Po rozmowie z niektórymi sprzedawcami na temat tej płyty usłyszałem że ona się praktycznie nie sprzedaje i jest dość często wadliwa a serwisowanie też jest podobno cięzkie dlatego jej nie posiadają i nie polecają. W zamian zaproponowali mi Asusa K8N(za 265zł) i Gigabyta K8NE (ale nie pamiętam ceny).

zasilacz proponowali mi po: 80,90,120 zł

Radeonika(Sapphira) cenili po: 220,225,230 Gigabyta też były w tych samych cenach i go odziwo bardziej polecali niż Sapphira

Coolerka cenili po 60 i 80zł

To by było tyle co do zestawu modeka więc raczej bede chyba musiał zrobić zmianke płyty jak tej nie dostane na którąś z poleconych :/

 

Co do zestawu I to standardem było niedostępnośc Bartona Mobila

Płyty trafiały sie po 210, 250, 270 zł ale usłyszałem że jest ona dość stara i jej nie polecają

 

O zestawie II natomiast standardowo polecali inną płyte. Tą która jest krzyczyli sobie po 360zł za procka 320zł

 

Ogólnie o tych 3 zestawach mówili że są "ciężkie" i jakieś takie źle poukładane tylko w dwóch miejscach powiedzieli że może uda im się skompletować ten ostatni w całości a reszte tak po trochu.

Niewiem co mam myśleć załamała mnie cena procka semprona i bartona( 2.5GHZ po 360zł) i zarąbiscie dużo nasłuchałem się co do tych płyt że są nie odpowiednie, że ich nie posiadają, że nie pasują, że można kupić w tej cennie lepsze itd.

 

prosze nadal o jakieś rady :(

Co o tym wszystkim sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego szukasz czesci na giełdzie? Mieszkajac w Warszawie chyba nie ma problemu ze sklepami komputerowymi...

 

O plycie Epoxa poczytaj na forum, mysle ze nie ma z nimi wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego szukałem na giełdzie ponieważ w sklepach ceny są o jakieś 15% wyższe

np dzisiaj patrzyłem semproma 2.8 oem i był ale za 330zł(w miejscowym sklepie) nie patrzyłem jeszcze w większych.

MOże mógłbyś jakies polecić strony lub znane firmy komp.

Co sądzisz o Gigabytu i asusie Które wymieniłem. Są lepsze od epoxa?? Nadawały by sie do tego(twojego) zestawiku

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox EP-8KDA3I znalazlem za ok. 270zł w komputroniku i ultramedia.pl (obydwa w wawie). Popytaj tam o semprona, tak samo w siriusie.

 

Z internetowych esc.pl ma chyba najtaniej, mozesz tam zamowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sa porownywalne. Poczytaj tematy na forum o tych plytach, porownaj ich specyfikacje, wyposazenie to sam dojdziesz do jakiegos wniosku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc poczytałem sobie i mam następny dylemat. Napewno odpada Gigabyta!

Asus K8N i Epox są porównywalne lecz Asus jest droższy i ludzie go bardzo sobie chwalą

@madek@ co bys wybrał epoxa czy asusa K8N ja osobiscie jestem bardziej przy Epoxie.

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jak byscie mogli mi skołować platforme(procek, płyta, cooler, zasilacz) BARDZIEJ PRZYSZŁOŚCIOWĄ na sockecie 939 lub jak wolicie na 754 i Athlonem 64 żeby w miare była za rozsądną cene (do 1000zł jak sie da)

Grafa pewnie zostanie

Jak to jest z tymi athlonami 64 czy one muszą mieć przystosowane wszystko(win, programy itd.) pod siebie czy nie ma takiej konieczności i będzie on śmgał na moich teraźniejszych progsach i windowsie xp pro

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZYSZŁOŚCIOWĄ na sockecie 939 lub jak wolicie na 754

Mam wrażenie jak byś uważał, ze 939 to to samo co 754...

 

Przeinstalowanie windy, będzie konieczne, bo kompa jak będzie działał to będzie strasznie zamulał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda Ale i tak wielkie thx dzięki wam a dokładnie tobie @madek@ wiem co kupić i gdzie :) :wink:

Po wakacjach kupuje zestawik @madeka@ i mam tylko nadziej że może coś stanieje

Jeszcze raz WIELKIE THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tylko typem chłodzenia

Sapphir ma wentylator

Gigabyta ma radiator i troszke lepszą podkręcalnością i różni się ceną (ok10zł więcej)

Parametry są te same

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...