Skocz do zawartości
Ghost

Jaka Karta Graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienic sobie karte graficzna. Chcialem sie dowiedziec jaka karte wybrac do sprzetu ktory posiadam. Najlepiej jesli byla by to karta ATI. Karty raczej nie zamierzam podkrecac tak ze prosze o konkretne modele. Z kasa raczej nie bedzie problemu. Chodzi glownie o granie w Battlefield 2...

Edytowane przez Ghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować X850 XT PE skoro można kupić za niewiele więcej znacznie wydajniejszego 7800GTX. Oczywiście jeśli sie zdecydujesz na 7800GTX będziesz musiał wymienić płyte główną i procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma problemu z kasą i chcesz ATI to bierz X850XT PE.

Taką np.:1538761[/snapback]

niezla cena, za to juz mozna kompa zlozyc.

 

tradycyjnie polecam R9800Pro, ale jestem zajarany ty karta :) wszystkim ja polecam.

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi glownie o battelefield 2 bierz x800xl np. od HIS'a z chlodzeniem ice-q. Odpusc sobie 9800 jest juz za slaba na ta gre(wiem bo mam)a w x850xt pe nie warto inwestowac jak na choryzoncie R520 tym bardziej, ze x800xl podkrecisz do parametrow x850xt. Co innego jak ci wszystko jedno czy wydasz 1500 czy 2000zł na karte to bierz najlepsza z mozliwych od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi glownie o battelefield 2 bierz x800xl np. od HIS'a z chlodzeniem ice-q. Odpusc sobie 9800 jest juz za slaba na ta gre(wiem bo mam)a w x850xt pe nie warto inwestowac jak na choryzoncie R520 tym bardziej, ze x800xl podkrecisz do parametrow x850xt. Co innego jak ci wszystko jedno czy wydasz 1500 czy 2000zł na karte to bierz najlepsza z mozliwych od ATI.

1538967[/snapback]

Na pewno nie podkręci X800XL do wartości X850XT PE. Chyba że z jakimś wydajnym systemem chłodzenia i podniesionym napięciu. Rdzeń X800XL zazwyczaj podkręca sie nie bardziej niż do 450MHz na powietrzu.

Do battlefielda polecam 6800GT wydajność jest bardzo podobna do X800XL a karta jest tańsza i sie lepiej podkręca. No chyba że sie boisz tych zacieć (nie wiem na ile to prawda) to kup X800XL.

tutaj jest tescik kart w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie podkręci X800XL do wartości X850XT PE. Chyba że z jakimś wydajnym systemem chłodzenia i podniesionym napięciu. Rdzeń X800XL zazwyczaj podkręca sie nie bardziej niż do 450MHz na powietrzu.

Do battlefielda polecam 6800GT wydajność jest bardzo podobna do X800XL a karta jest tańsza i sie lepiej podkręca. No chyba że sie boisz tych zacieć (nie wiem na ile to prawda) to kup X800XL.

1539047[/snapback]

 

O ile sie nie myle to do x800xt da rade jak wspomnialem na chlodzeniu Ice-Q.

A jesli chodzi o 6800gt to daj spokoj przeciez na tej karcie na niektorych ustawieniach gra podobno chodzila gorzej niz na radeon 9800pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to do x800xt da rade jak wspomnialem na chlodzeniu Ice-Q.

A jesli chodzi o 6800gt to daj spokoj przeciez na tej karcie na niektorych ustawieniach gra podobno chodzila gorzej niz na radeon 9800pro.

1539093[/snapback]

Czytałeś ten test w ogóle?

"(...)As far as performance of this update goes, the X800 XL slightly trails the 6800 GT without AA enabled, but performs much better after all the options are turned up."

Najpierw wspominałeś o wartościach x850XT PE (540MHz) a teraz X800XT (500MHz). Skąd ta zmiana w przekonaniach? Do 500MHz r430 też sie raczej nie podkręci, chyba że po zwiększeniu napięcia. Te karty mają problemy z uzyskaniem 450MHz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800 Pro w zupełności starczy do Battlefield 2

lecz jesli chcesz coś wiecej to moze byc Radeon X800XL 256mb 1000zł S P H R

............................................................................X850

XL 256mb 1650zł A P I E

Edytowane przez ADAKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ten test w ogóle?

"(...)As far as performance of this update goes, the X800 XL slightly trails the 6800 GT without AA enabled, but performs much better after all the options are turned up."

Najpierw wspominałeś o wartościach x850XT PE (540MHz) a teraz X800XT (500MHz). Skąd ta zmiana w przekonaniach? Do 500MHz r430 też sie raczej nie podkręci, chyba że po zwiększeniu napięcia. Te karty mają problemy z uzyskaniem 450MHz na rdzeniu.

1539306[/snapback]

Najpierw wspomnialem o wartosci x850xt NIE Platinum Edition, czytaj ze zrozumieniem!! a teraz o x800xt. Sorry za niekonsekwencje i napewno nie pruboje sie z niczego wykrecic. A roznica miedzy nimi(x800xt a x850xt) to 20mhz. I nadal przyznaje, ze myslalem, ze z x800xl da sie wycisnac wartosc x800xt. Tylko teraz jak spojrzalem, ze to aż 100mhz to nawet ice-q i napiecie nic chyba nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost, jesli czesto wymieniasz karty to rob jak planujesz. Jesli nie , to nie laduj sie w najdrozsza karte w agp. Szkoda kasy.

Albo wymien kompa i kup karte pcie albo kup karte agp , ktora nie straci na wartosci w ciagu najblizszego pol roku 1000zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...