Skocz do zawartości
sebi0104

Jak Obnizyc Temperature?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam semprona 2800 temp. w pokoju 30 stopni procesora w idle 48 stres 55 chcialbym ja obnizyc bo uwazam ze jest nadal za wysoka w budzie mam jeden wentyl 80mm z przodu i jeden 80mm z tylu oudowy wyciogajacy powietrze z tyly wogole wycieta blacha przy wentylu dla leprzego odprowadzania ciepla.radiator to gigabyte neon cooler 7-pro http://sklep.benchmark.pl/pelny_16112.html ma ktos jakis pomysl by zmniejszyc temp. temu prockowi???prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz te 80mm ? Jaki zasilacz?

 

Pierwsze co to zmienilbym wentyl na procku. Ja mam na boxowym (wymieniam na AC 64) w stresie 44C a nie mam jeszcze dodatkowych wentylatorow w obudowie a to na A64 2800 wiec u Ciebie cos duze te temperatury.

 

U kumpla o pare stopni podnosil temperature zasilacz.

 

P.S. W pokoju 30C? Co ty kolo pieca siedzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz te 80mm ? Jaki zasilacz?

 

Pierwsze co to zmienilbym wentyl na procku. Ja mam na boxowym (wymieniam na AC 64) w stresie 44C a nie mam jeszcze dodatkowych wentylatorow w obudowie a to na A64 2800 wiec u Ciebie cos duze te temperatury.

 

U kumpla o pare stopni podnosil temperature zasilacz.

 

P.S. W pokoju 30C? Co ty kolo pieca siedzisz ;)

1543182[/snapback]

nie nie piec mieszkanie 3 pietro stary blok grzej sie jak piekarnik ta chata:(((od dachu lapie i trzyma temp.mialem boxowy wentyl od tego semprona szkoda gadac na dzien dobry 55 stopni lapal .aha ten sepron jest na socket A.co do wentyli w obudowie tyl to tracera 80x80x25 a przód CoolerMaster TLF-S82 Neon Purple

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56638282

i grzeje mi sie pasta jest dobra tzn. musi byc jednego tygodnia w 3 roznych serwisach mi zdejmowali i smarowali rdzen bo myslalem ze cos za pierwszy razem spieprzyli 3 rozne serwisy i tak samo zadnej roznicy:((((Co do temp. w pokoju wlasnie mi 34 wskoczyla a w budzie 41:P masakra:( aha co do zasilki to jest megabite 350 wat.jak obnizyc mu temp.:((((((

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie piec mieszkanie 3 pietro stary blok grzej sie jak piekarnik ta chata:(((od dachu lapie i trzyma temp.mialem boxowy wentyl od tego semprona szkoda gadac na dzien dobry 55 stopni lapal .aha ten sepron jest na socket A.co do wentyli w obudowie tyl to tracera 80x80x25 a przód CoolerMaster TLF-S82 Neon Purple

1543215[/snapback]

Hmm pierwsze co to byl jednak zmienil wentylator procka na AC64. Masz linka do tego zasilacza? ja bym go moze tez zmienil na jakiegos z 12cm wentylem co by dodatkowo tez chlodzi obudowe.

 

dodatkowo mozesz potraktowac obudowe jakims narzedziem w celu otrzymania kilku otworow ;)

 

Co masz na grafie? radiator czy wentyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ponad 30'C w chacie to nic dziwnego że masz takie temperatury w kompie :)

 

Schłodzić możesz go jedynie stawiając obok otwartą lodówkę :)

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafie wentyl co to za chlodzeie o ktorym piszesz??masz do niego link??i jakie ty masz temp.??

LINK

Mozesz poczytac sporo o nim tutaj na forum. Nie ma osoby, ktora by go nie polecala :)

 

Ja mam /narazie bo w drodze mam zamowione wentylatory do obudowy i na procka/:

A64 2800 pod s754

- temp. otoczenia 26-27C / bo lato ;)

- procek 39C normal 42C jak sobie dluzej pogram

Jak zamontuje wszystko to temp. powinna spac o pare stopni

 

EDIT: Acha ja bym posmarowal rdzen jakas pasta z pierwszej ligi. Polecam OCZ Ultra 5+

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam piekarik w domku i nie da sie tego obnizyc:(((co do yego chlodzenia nie takie drogie ale jak narazie niestety nie mam kasy bo zmienilem z boxowego na tego gigabyte:(((((wiec sam wiesz,no nic chyba bede musial lato na tym przesmigac 52/53 w stresie to chyba nie az tak zle????Przy jakiej temp. procek bedzie sie przegrzewal????Jezeli ktos wie oczywiscie.Dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze mozesz sobie zafundowac cos takiego obok obudowy to bedziesz mial temperature rzedu 30C :D

1544299[/snapback]

przeciez te urządzenia kompletnie nie nadają sie do chłodzenia kompa. One nie chłodzą powietrza tylko je nawilżają powodując uczucie chłodu. Opcjonalnie można wrzucić trochę lodu, ale to mija się z celem. Co innego, gdyby te klimatyzatory same produkowały lód....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...