Skocz do zawartości
VEDAMGO

Program Do Lokalizowania Delikwenta Po Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tego typu, ze ktos ciagle probuje mi sie wlamac na kompa.Firewall blokuje, ale jest to uciazliwe.

Szukam programu, ktory umozliwilby mi znalezienie tego uzytkownika, mam jego ( a wlasciwie ICH ) IP . Nie wiem za bardzo co wpisac w google wiec tu pytam.

 

Do tego dochodzi jeszcze to, ze ciagle dostaje komunikaty typu 'Przychodza TCP, lokalny port microsoft-ds (445)', srednio 10-25 na minute. Oczywiscie sa one blokowane ale to okienko informujace troche mnie juz irytuje. Regola dajaca sie zauwazyc jest to, ze polaczenia pochodza w zasadzie tylko od uzytkownikow posiadajacych neostrade ( IP 83.30..... ), jest to po kilka prob polaczen od jednego IP.

Moze jakas wskazowka jak sie tego pozbyc ??

 

Moj Firewall to Kerio 4.1.3

Edytowane przez VEDAMGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu, ze ktos ciagle probuje mi sie wlamac na kompa.Firewall blokuje, ale jest to uciazliwe.

Szukam programu, ktory umozliwilby mi znalezienie tego uzytkownika podajac adres IP. Nie wiem za bardzo co wpisac w google wiec tu pytam.

1548414[/snapback]

Coś cienki masz ten firewall że niepodaje ci z jakiego IP nastąpił atak. Spróbój może Sygate? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego "delikwenta "to może być ciężko. Zauważ, że systemy typu RIPE podają z zwykle adres podsieci, nie uwzględniając tak istotnych spraw jak NAT czy DHCP, w praktyce uniemożliwiając tobie zlokalizowanie pojedynczego kompa. Mając jednak adres podsieci mozesz skrobnąc do admina parę zdań, że z jego sieci ktoś próbował o takim a takim czasie wpakować sie do Twojego kompa. Jak gość będzie solidny to zbada sprawę co dzieje się w "jego" sieci" i poblokuje co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne... jak cie denerwuja komunikaty to je wylacz :wink: . mnostwo osob ma dziurawe systemy i nawet bez ich wiedzy jakis worm moze szukac kolejnej ofiary po portach losowych ip. liczba 'atakow' jaka pokazuje moj ZoneAlarm dochodzi to kilkuset tysiecy... tak juz jest dzis - soft stara ci sie udowodnic jaki jest przydatny i pokazuje info o ataku nawet jak jeden pakiet wylapie na porcie. nie ma czym sie przejmowac imho(chyba ze ktos ci podrzucil trojana i teraz proboje wibc sie na jego port, ale od tego to juz antywir..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu, ze ktos ciagle probuje mi sie wlamac na kompa.Firewall blokuje, ale jest to uciazliwe.

Szukam programu, ktory umozliwilby mi znalezienie tego uzytkownika, mam jego ( a wlasciwie ICH ) IP . Nie wiem za bardzo co wpisac w google wiec tu pytam.

 

Do tego dochodzi jeszcze to, ze ciagle dostaje komunikaty typu 'Przychodza TCP, lokalny port microsoft-ds (445)', srednio 10-25 na minute. Oczywiscie sa one blokowane ale to okienko informujace troche mnie juz irytuje. Regola dajaca sie zauwazyc jest to, ze polaczenia pochodza w zasadzie tylko od uzytkownikow posiadajacych neostrade ( IP 83.30..... ), jest to po kilka prob polaczen od jednego IP.

Moze jakas wskazowka jak sie tego pozbyc ??

 

Moj Firewall to Kerio 4.1.3

1548414[/snapback]

Wyłącz informowanie okienkiem i po problemie, firewall załatwi reszte, po co tracisz czas na takie sprawy jak kto ci się włamuje? (szantażuję cię czymś, co ci wykradł z kompa czy co?, chyba nie!). Ja u siebie mam nawet próby włamy ze swojego lanu :) zwykły firewall windy z sp2 czyni cie już niewidzialnym w sieci :), a jak zastosujesz jeszcze 2 firewalle i 2 anty.... :rolleyes:

 

Edit.

Najważniejsze, żebyś miał dobrego Antywira, co wykrywa najświeższe trojany, np. gg trojan, bo to jest zagrożenie. Polecam mks albo avast.

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie formalnej Avast jest do dup.y ;-)

mialem zmienilem na http://www.free-av.com/

 

a co do glownego problemu to zalezy jak do tego podchodzisz majac ip goscia

http://www.urgentclick.com/address_trace.php pokaze Ci sei prawdopodobnie jego namiar teraz to juz z gorki piszesz maila do jego dostawcy albo admina i admin cos z tym robi

ale to tylko moj strzal

 

http://network-tools.com/

 

tutaj masz jeszcze cos moze ci sie przyda ;-)

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym programie ( Kerio 4.1.3 ) nie ma takiej opcji, albo poprostu nie moge jej znalezc, a dlugo szukalem.

1548854[/snapback]

sprobuj sobie zainstalowac sygate'a

 

poza tym scan.sygate.com skanuje caly komp pod wzgledem zabezpieczen

 

try it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie faktycznie przerzuce na Sygate, skany tego typu co tu podales robilem wiele razy z roznych stron WWW( rowniez tej co podales ).

 

Internet Connection Security Analysis

Symantec Security Check

Finjan Security Testing Center

PC Flank challenges firewalls

Shadow Online Security Scaner

 

Chyba nigdy nie mialem tak zabezpieczonego kompa :wink: , wszystkie testy na testowanych stronach przeszly w 100% pomyslnie.

Jedynie na tym nieszczesnym porcie 445 wciaz jest jakas aktywnosc z zew, jak go zablokuje to mam mase komunikatow wylazacych na glowny ekran( nie da sie ich wylaczyc ), jak go zostawie jest spokuj ale... Niby nic na zew nie wyjdzie ( firewall pilnuje ),ale swiadomosc, ze ktos ma wlasciwie wolna droge do mojego kompa mnie dobija :mur: .

Edytowane przez VEDAMGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microsoft-ds spokojnie da sie wylaczyc, wlasnie w sygate...powiem tak, mozesz naparwde fajnie tworzyc regulki, co do IP, MAC, Protokolow, Warstw, portow, zakresow, aplikacji, etc etc :)

 

poza tym jest wersja na licencji freeware bodajze

 

 

co do komunikatow, w sygate, mozes zmiec wyswietlane (male okiento) lub tryb silent ;)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...