Skocz do zawartości
File

Internetdsl Vs Neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie podzielic uwaga, wlasciwie to jedna. Przez 2 lata bylem uzytkownikiem neo w opcji 640/160 nielimitowanej. Przez 2 lata uzytkowania mialem tylko 2 awarie, ale jedna naprawiali 2 tygodnie i nie chce o tym wspominac bo co tu duzo mowic to TPSA.

 

Po przejsciu na i-dsl'a 1000 zauwazylem jedna w/g bardzo ciekawa rzecz, ktora przynajmniej dla mnie jest wazna. Wyobrazcie sobie na neo siec p2p i wlaczacie upload na maxa na 20kB/s czy tam ile jest i co, i nic w sieci juz nie zrobimy. Strony laduja sie po 5 minut. W dslu mam 32kB/s uploadu jest zapchany na maxa i strony po prostu smigaja, radio z winampa sobie pogrywa bez ZADNEJ przycinki. Nie mam zadnego QoS'a, no chyba ze na platformie operatora o czym szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy jest czy nie.

 

z 4-ro adresowej puli IP ktore mi przydzielono 1 to modem, 1 to router, 2 zostaja wolne chyba ze jeszcze na cos odchodzi IP-k jeden. Zastanawiam sie jeszcze nad uploadem 512kbit/s bo siec jest na 7 osob, wlasciwie to tylko dla mnie bo reszta to sciagnie maila i przez GG pogada a jak cos to adminem jestem i banuje mac adresy. Ale widze, ze nie bede musial tego robic bo jeszcze nie udalo mi sie go nawet zapchac, co w przypadku neo bylo notoryczne.

 

Router z neo w ogole nie pasowal, wymiana na SMC z wifi i standardem "g", nic sie nie laczy jak neo przez PPPoE, tylko jest i dziala.

 

TPSA niestety jest droga, ale jedno czego nie mozna jej zarzucic, ze jak daje lacze to jest to gwarancja ze 1, czy 2 Mbit w rzeczywistosci tyle sa przez caly czas. A nie jak czytalem gdzies tam daja 1Mbit gwarantuja 30% tego a w cenniku jest to objete "*" i malymi literkami gdzies na dole.

 

Czy ktos moze sie jeszcze podzielic plustami DSL'a w stosunku do neo, moze jeszcze mi cos umknelo. Na razie 3 dzien jade juz na tym czyms i jestem duzo bardziej zadowolony niz z neo, po prostu tego zapchac sie nie da tak latwo jak neostrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie jeszcze podzielic plustami DSL'a w stosunku do neo, moze jeszcze mi cos umknelo.

1550768[/snapback]

brak limitów :P, chociaż ty jak miałeś neo to też ich chyba nie miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA niestety jest droga, ale jedno czego nie mozna jej zarzucic, ze jak daje lacze to jest to gwarancja ze 1, czy 2 Mbit w rzeczywistosci tyle sa przez caly czas. A nie jak czytalem gdzies tam daja 1Mbit gwarantuja 30% tego a w cenniku jest to objete "*" i malymi literkami gdzies na dole.

Gdzie jest tak napisane ze gwarantuja przesył na takim poziomie,ja jak napisałem do tpsa czy mi zagwarantują przepustowość na takim poziomie jaki jest w umowie to mi odpisali ze nie gwarantują mi tego więc....

Co innego ze jest to usługa dla firm :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest tak napisane ze gwarantuja przesył na takim poziomie,ja jak napisałem do tpsa czy mi zagwarantują przepustowość na takim poziomie jaki jest w umowie to mi odpisali ze nie gwarantują mi tego więc....

Co innego ze jest to usługa dla firm :rolleyes:

1551100[/snapback]

Tyle, ze od samego poczatku posiadania neo zawsze mialem 640, ja to traktuje jak gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...