Skocz do zawartości
Maciokoki

Poważny Problem

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie na innych forach sie radziłem i jak do tej pory nikt nie był w stanie mi pomóc skutecznie:/

a wiec mój problem tkwi w tym ze procek strasznie mi się przegrzewa(na jego normalnej częstotliwości 166mhz dochodzi do 80 stopni) nastawiłem na niską czestotliwość (133mhz=67 stopni) bo sie komp może resetowac na wyższej przez temperaturę... a mój sprzęt to:

 

procesor: AMD athlon Thoroughbred-B

płyta głowna:

 

ID płyty głównej nVidia-nForce-6A61BG0QC-00

 

 

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400S(-L)

 

 

posiadam miedziany cooler ze sprawnym wiatraczkiem (ktoóy dobrze przylega do procesora :] ) pasty na proca nie uzyłem ale użyje jak dojdzie paczka z allegro ale wąpie czy to znacząco mi pomoże

 

udało mi się zmniejszyć napięcie procesora poprzez Drut-mod(który jakoś dziwnie u mnie dziala)

Napięcie rdzenia procesora 1.55 V ale nie wiele to pomogło nie wiem co robić nie mogę w pełni wykorzystać swojego procesora bo mi sie przegrzewać zaczyna zna ktoś jakąś radę na to ?

Edytowane przez Maciokoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie użyłeś pastu termoprzewodzącej, w tym cała przyczyna. Użyj to zjewisko ustąpi. W tym przypadku jaki teraz masz jest poduszka powietrzna pomiędzy rdzeniem a radiatorem w której nic sie nie dzieje oprócz grzania powietrza ioddawania max10W na radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś nawet nasmarkać rzadkim glutem na rdzeń i by pomogło :lol:

A tak na serio to do coolera była na bank saszetka z termo-scheise-paste, użyj jej, różnica pomiędzy najlepszą a najgorszym(termo...) moze chyba 5* wynosić a od chłodzenia bez pewnie z jakieś 20*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze najpierw troche pomysl potem pisz!!

To tak jakbys chciał odpalic samochód bez silnika i pytasz sie dlaczego niezapali a silnik wsadzisz jak przyjdzie!!

Pozatym 166mhz to nie czestotliwosc procesora tylko czestotliwosc fsb i moze bys napisał jaki ten radiator masz albo link do foto dac.

Ales ty głupi :/ i to niestety coraz wiecej loli na torum niestety :( ja zanim dołonczyłem do forum duuzo czytałem, i dołonczyłem z pytaniem na kture odpowiedzi niemogłem znalesc wiec tobie terz radze czytaj a niezadawaj głupich pytan. Wiem ze jestem niegoscinny bo nowy user ale teraz niestety teraz coraz wiecej topców na tak niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe zeby pasta termoprzewodzaca obnizyla mi temperature o 25 stopni :blink: bo gdzies tyle potrzebuje aby miec temperature znosna

a pasty nie mialem z coolerem bo kupilem od kogos wogole ja nigdy nie uzylem pasty lol zaopatrze sie

a moj cooler i tak dobrze przewodzi cieplo bo az parzy pasta najwyzej o kilka stopni mi obnizy temperature ale moze sie myle zobaczymy jak juz dostane ta paste

 

ps. prosze nie zwracac uwagi na ten idiotyczny post pana pci i pisac na temat :]

Edytowane przez Maciokoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ales ty głupi naprawde

1.o 20* to pewnie pasta obnizy

2.Tu pokazujesz głupote doszczetna to co z tego ze przewodzi dobrze ciepło jak je słabo oddaje!!

Skoro jest goracy to znaczy ze zle ciepło oddaje i jest zasłaby do tego procka!!

Jak sie domyslam masz taki szajsowaty malutki miedziany coolerek

Wnioski

Bardzo słaby cooler + brak pasty = procesor sie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbys chciał odpalic samochód bez silnika i pytasz sie dlaczego niezapali a silnik wsadzisz jak przyjdzie!!

Hm, on uruchamia kompa bez pasty na radiatorze, a nie bez procesora. O_o

 

Ales ty głupi :/ i to niestety coraz wiecej loli na torum niestety :( ja zanim dołonczyłem do forum duuzo czytałem, i dołonczyłem z pytaniem na kture odpowiedzi niemogłem znalesc wiec tobie terz radze czytaj a niezadawaj głupich pytan. Wiem ze jestem niegoscinny bo nowy user ale teraz niestety teraz coraz wiecej topców na tak niskim poziomie.

Na niskim poziomie to jest twoja ortografia. :/

 

Ales ty głupi naprawde

1.o 20* to pewnie pasta obnizy

Widac musisz jeszcze "troche" poczytac.

 

2.Tu pokazujesz głupote doszczetna to co z tego ze przewodzi dobrze ciepło jak je słabo oddaje!!

O co chodzi? Radiator slabo oddaje cieplo? Tzn gdzie je slabo oddaje?

 

Skoro jest goracy to znaczy ze zle ciepło oddaje i jest zasłaby do tego procka!!

x_X

 

zna ktoś jakąś radę na to ?

Dmucha cos na ten radiator? Temperatury ktore podajesz sa co najmniej dziwne.

Napisz cos wiecej - co to za cooler, jakies dodatkowe wentylatory w budzie?

Pasta niewiele zmieni...

Edytowane przez zysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cos mi sie niezgadza i tak

napisałeś ze masz AMD athlon Thoroughbred-B a on ma fsb 133 !!

chyba ze masz BArtona bo one maja 166

1552010[/snapback]

Thoroughbred'y były na fsb 133 i 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niby uruchamia ale pasta obecnie jest obowaizkowa !!

2.O ortografi to wiem :P

3.Sadzisz ze jak kupi paste AS5 to mu temp. niespadnie o około 20*??

4.Tu sie ujawnia twoja niewiedze, a gdzie je ma oddawac przeciez nie w kosmos!! Słabo rozprasza ciepło bo ma mała powieszchnie Oddawania ciepła

5. No skoro mu sie radiator nagrzewa az jest goracy a wiatrak chodzi to znaczy ze jest za słaby!!

6:

- napisz jaki masz dokładnie ten cooler producenta i model

- zakup paste termoprzewodzaca

 

A na fakt był model 2600+ na 166 mój bład ale poprostu juz zapomniałem :)

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałemz e to ten cooler, on jest bardzo słaby poniewaz jest malutki!! i nanim trudno bedzie nawet bezpieczne temp. osiagnac!! a jesli niemasz jeszcze pasty to nic dziwnego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam cooler wiec musisz dołozyc do niego wentylator.

Najlepiej kup jesli niebedziesz krecił Pentagrama 80-cu i po kłopocie, chyba ze masz zamiar krecic wiec jakis 100 lub 120 cu by sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Sadzisz ze jak kupi paste AS5 to mu temp. niespadnie o około 20*??

Oczywiscie... Ze nie.

 

nie mam zielonego pojecia co to za cooler po za tym ze jest miedziany mial wielu wlascicieli

Wiekszy mam na GPU. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz - czyli masz coolerek tak? Jaki? jak temperatury?

 

Po za tym mysale ze jest cos z czujnikiem, bo ten komp by nie wyrobił prtrzy 80* w idle! wieszał by sie podczas bootowaniea... jaka masz teraztemp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 57 °C (135 °F)

 

ale mam obnizone napiecie rdzenia do 1.55 inaczje spokojnie by bylo 67°

 

a FSB mam obnizone do 100mhz inaczej dlugo komp nie pochodzi bo za duza tempa

 

kszonek zajrzyj troche wyzej tam dalem screeny mojego coolera

Edytowane przez Maciokoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...