Skocz do zawartości
dru8d

Termal Shut Down by Gigabyte'a = BIG LOL... :)

Rekomendowane odpowiedzi

już nie wyrabiam ze śmiechu i musze poruszyć ten temat...

 

ostatnio zainstalowałem UD, często komp u mnie zupełnie nie wykorzystuje swoich możliwości, jak np. słucham muzyki, czy przeglądam stronki, wiec postanowilem sie troche ofiarować, a raczej oriarować moc obliczeniowa mojego PC... niestety płyta Gigabyte'a nie rozumie mojego poświęcenia i skutecznie mi przeszkadza w mojej wolontarycznej działalności... :P

 

od początku zauwazylem, że na mojej płycie czyjnik temp. nie funkcjonuje chyba prawidłowo, ponieważ nawet w biosie pokazuje o wiele zawyżone wartości... jedynie tylko SiSoft Sandra jakims cudem pokazuje chyba to co jest reality, bo max mam 69oC (w biosie i na programiku od Gigabyte'a jest od 85 do 110oC)... wiem, bo mam własnie ten termal shutting automatycznie na 110oC, a że zaczął mi sie co chwile komp wyłączać i po chwili samoistnie włączać, no to wnioskuje, że ten max według niego został osiągniety...

 

no i teraz nie wiem komu wierzyć... bo jesli bios widzi dobrze (tzn. mój system chłodzenia :lol: jest źle założony) to jak wyłącze teram shutting to może być nie ciekawie...

 

...ale jeśli sam siebie oszukuje, to mógłbym go wyłączyć.... tylko bądź teraz mądry człowieku...

 

bym sie dobrał do wentylka i radiatorka, ale ma stracha ze wzgeldu na swoje chociaż sprawne, ale duże łapska i boje się o procesor... a nawet jakbym zdiął to nie było by komu założyć go spowrotem... błędne koło... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe musiał się tym zainteresować... :)

 

a tak btw to sorki za błąd w tytule... wiem, że nie wypada, ale się śmiałem podczas pisania i miałem problemy z trafianiem w literki... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie temperatury 8O 8O 8O :!:

Chyba radiator nie przylega do CPU lub pasta "wyparowała" :!:

Popraw radiator i nałóż nową pastę i to czym prędzej :?

Jeśli to nic nie da to pewnie siadł czujnik temp. Ja oddałbym MOBO do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, z chęcia bym tak zrobił... tyle, że jak napisałem boje się, żeby nie uszkodzić podczas tej operacji procka...

 

MOŻE JEST W KOSZALINIE JAKIŚ UCZYNNY OVERCLOCKER, KTÓY MI TO GRATISOWO (ZA PIFKO :P ) ZROBI?

 

Jak co to piszcie na priva...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się troche obawiasz (czytaj boisz) to idź z tym do pobliskiego sklepu komputerowego i poproś o przesmarownie proca - usługa servisowa - może zapłacisz jakieś grosze ale będziesz spokojny 8)

heh... to juz chyba wole sam się do tego zabrać, bo jak oni (spece) mi przesmarują to, ehhh... lepiej nie mówić... tyle, że chociaż sie o procka bym nie bał... ale dzięki za rade, jeszcze pomyśle nad tym i wybiore najlepsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź reką temp. radiatora najpierw. A co do ukruszeń to kup coppershima i zapomnij o takim problemie. Swoją drogą jeżeli nie jesteś jakimś paralitykiem i masz płaski srubokręt pod ręką to ukruszenie procesora graniczy z cudem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam ten topic, bo nie chce otwierać nowego, a to co napisze będzie kontynuacją...

 

tzn. w poniedziałek, troche pokombinuje z wentylkiem... ale moje spostrzeżenia nie pasują do tego co pokazuje sprzęt, ponieważ powietrze wywiewane bezpośrednio z wentylatora jest lekko ciepłe, a radiator też nie jest za gorący... a np. w tym momencie czujnik na CPU pokazuje mi temp. 103oC...

 

zrobie tak... jesli po przesmarowaniu pasta i powtónym założeniu coolera sytuacja sie nie zmieni wyłącze therma shutting, bo nie mam innego wyjścia. Podkręce procesor (np. fsb na 140MHz), jest stabilny, zero problemow, a tu nagle bez powodu się wyłącza... Shit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że mój wentyl to Arctic-Cooling Super Silent 2500 (25 dB), tyle że u mnie obroty dochodzą do 2800... jak ten cooler wogóle wypada na tle innych??? bo nigdzie nic nie moge o nim znaleźć, jak szukam na forum wyskakują mi tematy wogole jakies nie związane...

 

To jest jego zdjecie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego ale wymienilem na nowszy na 1600+ mialem 48- 56 st. ale byly duze skoki temp. 48 a po 2 sek w sandrze 54 ale ogolnie cichy i wydajny aha odwrocilem wentyl i zalozylem fanmate (2300 rpm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochu cieply ten proc masz. Tak jak bylo mowione musisz jeszcze raz zalozyc cooler i dobrze pasta posmarowac - to naprawde trudno nie jest i nawet przy minimalnej sprawnosci manualnej mozna sobie poradzic :D (ja jestem przykladem :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zglaszales cos takiego w serwisie. To jest ewidentna wada produkcyjna. Ten procek nie moze miec az tak duzej temperatury bo by ci wogule nie dzialal :)

ja sądzę, że to jest coś nie tak z odczytem przez bios i ten programik od Gigabyte'a, bo jak patrze na temp procka w sandrze to jest normalna, cos około 60oC, a te ponad 100oC to jest jakieś power aux or smthg... już sie tym nie przejmuje, bo wycisnałem go dzisiaj na maxa i widziałem temp 117oC... a to już jest LOL...

 

w serwisie nie zgłaszałem bo mam za daleko do niego, kupowałem przez net, jakbym mail na gwarancje dac to by było wiecej zachodu niz to jest warte tylko przez taki shit... teraz będę patrzył na sandre i już :)

 

a temp podaje w oC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co z tym serwisem to niezbyt moim zdaniem madra decyzja bo...

zalozmy ze ten walniety system monitoringu temp to dopiero poczatke :) moze sie okazac ze zaraz po tym jak uplynie Ci gwarancja cos innego zacznie nawalac i juz...

qrde czlowieku wal do serwisu i to jak najszybciej ..

... no chyba ze qpowales od "biznesmena" ktory podjechal do Cie i z bagaznika swojego malucha wyjal ta plytke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zglaszales cos takiego w serwisie. To jest ewidentna wada produkcyjna. Ten procek nie moze miec az tak duzej temperatury bo by ci wogule nie dzialal :)

ja sądzę, że to jest coś nie tak z odczytem przez bios i ten programik od Gigabyte'a, bo jak patrze na temp procka w sandrze to jest normalna, cos około 60oC, a te ponad 100oC to jest jakieś power aux or smthg... już sie tym nie przejmuje, bo wycisnałem go dzisiaj na maxa i widziałem temp 117oC... a to już jest LOL...

 

w serwisie nie zgłaszałem bo mam za daleko do niego, kupowałem przez net, jakbym mail na gwarancje dac to by było wiecej zachodu niz to jest warte tylko przez taki shit... teraz będę patrzył na sandre i już :)

 

a temp podaje w oC :P

Zrob se update biosa

Jezeli to nie pomoze to zobacz czy tylko sandra ci pokazuje dobra temperatury (chodzi o inne programy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zglaszales cos takiego w serwisie. To jest ewidentna wada produkcyjna. Ten procek nie moze miec az tak duzej temperatury bo by ci wogule nie dzialal :)

ja sądzę, że to jest coś nie tak z odczytem przez bios i ten programik od Gigabyte'a, bo jak patrze na temp procka w sandrze to jest normalna, cos około 60oC, a te ponad 100oC to jest jakieś power aux or smthg... już sie tym nie przejmuje, bo wycisnałem go dzisiaj na maxa i widziałem temp 117oC... a to już jest LOL...

 

w serwisie nie zgłaszałem bo mam za daleko do niego, kupowałem przez net, jakbym mail na gwarancje dac to by było wiecej zachodu niz to jest warte tylko przez taki shit... teraz będę patrzył na sandre i już :)

 

a temp podaje w oC :P

Zrob se update biosa

Jezeli to nie pomoze to zobacz czy tylko sandra ci pokazuje dobra temperatury (chodzi o inne programy)

bios zmieniam zawsze na najnowszy ze wszystkimi było tak samo...

 

Spentany: tak to ja co innego kupuje... :wink: sądzę, że nie będzie aż tak źle, innych problemów z tą płytką jak do tej pory nie miałem i raczej nie będe miał... a do końca gwarancji mam jeszcze troche czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mialem ten sam cooler i plyta ta sam.....tylko z P....ale o to chodzi ze na moim procku mialem 55C, po zdjeciu i nalozeniu, tez sie dlugo balem...heheheh pomalowalem pasta i 5C-....ale to mi nie styklo...kupilem colermastera z podkladka miedziana w tej samej cenie, i teraz mam 15C-...mi sie wydaje ze ten silent jest za slabo docisnienty z masterem to ja cislem 5 min, tylko czekalem n atrzask proca, ale udalo sie polecam, i nie boj sie zdjac tego swojego on jest super latwy nie to co titany:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te ponad 100oC to jest jakieś power aux or smthg...

To w końcu jest to temperatura procka czy jakaś inna, bo jeżeli jakaś inna to czemu taki temat? Może nie masz podpiętego jakiegoś czujnika do płyty a uaktywniłeś czujnik w biosie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm ja mysle ze on juz nowego biosa ma, bo juz pisal..... a to ze zlke odczytuje to ja tez mysle ze tak moze byc, u mnie sandra.... pokazuje 86C a bios i programik z GB pokazuje 37

:)))))))a co to tego power AUX to nie jest to temp proca mi tez sisandra wyswietla kosmiczne wartosc 140!!! wie ktos co to jest???????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm ja mysle ze on juz nowego biosa ma, bo juz pisal..... a to ze zlke odczytuje to ja tez mysle ze tak moze byc, u mnie sandra.... pokazuje 86C a bios i programik z GB pokazuje 37

:)))))))a co to tego power AUX to nie jest to temp proca mi tez sisandra wyswietla kosmiczne wartosc 140!!! wie ktos co to jest???????????????????????

zgadza się, mam najnowszy bios (F12)... też jestem ciekawy co to jest te power aux, coś mi się z zasilaczem kojarzy, ale taka temperatura...

 

mam jedno pytanko, czy sprawdzaliście dla jakiej największej temperatury wasze Athloniki XP są stabilne? tzn. nie wysypuja się w grach czy windozie... 60oC? 65oC? 70oC?

 

a tak btw to dzisiaj postaram się wszystko wyjaśnić, przewiduje takie opcje:

 

- źle dociśnięty cooler: +5oC

- jakaś izloacja na spodzie coolera (gumka?): +10oC

- brak pasty: +5oC

- brak coopershima: +5oC

 

może jedno z tych albo wszystkie naraz... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm ja mysle ze on juz nowego biosa ma, bo juz pisal..... a to ze zlke odczytuje to ja tez mysle ze tak moze byc, u mnie sandra.... pokazuje 86C a bios i programik z GB pokazuje 37

:)))))))a co to tego power AUX to nie jest to temp proca mi tez sisandra wyswietla kosmiczne wartosc 140!!! wie ktos co to jest???????????????????????

zgadza się, mam najnowszy bios (F12)... też jestem ciekawy co to jest te power aux, coś mi się z zasilaczem kojarzy, ale taka temperatura...

 

mam jedno pytanko, czy sprawdzaliście dla jakiej największej temperatury wasze Athloniki XP są stabilne? tzn. nie wysypuja się w grach czy windozie... 60oC? 65oC? 70oC?

 

a tak btw to dzisiaj postaram się wszystko wyjaśnić, przewiduje takie opcje:

 

- źle dociśnięty cooler: +5oC

- jakaś izloacja na spodzie coolera (gumka?): +10oC

- brak pasty: +5oC

- brak coopershima: +5oC

 

może jedno z tych albo wszystkie naraz... :wink:

- CopperShim nie spowoduje takiego spadku temperatury, o ile w ogole spowoduje (zazwyczaj jest to + -1*C czyli w granicach bledu pomiarowego)

 

Zle docisniety cooler, powinien spowodowac ci spalenie sie procka juz jakis czas temu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno pytanko...

 

czy jest sens zmieniac mojego coolera, supersilenta na tego titana t5db (czy jakoś tak, za 35 zł) co ma radiator zwężający sie ku dołowi i grilla... zamierzam sobie bardziej podkręcić procka (fsb 140 to dla mnie za mało :wink: ), a nie wiem czy to co mam wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, to nie zle docisniety po prostu ten silent to sie za latwo dociska.... kupilem se paste srebrna i bylo troche lepiej ale teraz jak na chamca wcisnolem tego swojego Coolermastera to ja ci mowie ze mam 15 stopni mniej

a to kolosalna roznica!!!!!!!!!!!!!!!!!pozbadz sie go... ja go sprzedalem foomflowi za 50 a kupilem se nowego za 53:))))) tak ze jestem 3 zeta w plecy buhahahaha:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, to nie zle docisniety po prostu ten silent to sie za latwo dociska.... kupilem se paste srebrna i bylo troche lepiej ale teraz jak na chamca wcisnolem tego swojego Coolermastera to ja ci mowie ze mam 15 stopni mniej

a to kolosalna roznica!!!!!!!!!!!!!!!!!pozbadz sie go... ja go sprzedalem foomflowi za 50 a kupilem se nowego za 53:))))) tak ze jestem 3 zeta w plecy buhahahaha:)))

człowieku... w Koszalinie w sklepach komputerowych nie wiedzą co to jest coolamaster, thermaltake, itp... a nie chce przez net zamawiać coolerka ze względu na koszty przesyłki... dlatego się pytam o tego titana, poniewaz niedługo będe szedł, tylko zjem sniadanko i moge go kupić... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm ja znalazlem go na gieldzie gosc sprowadzal mnustwo coolermasterow wybralem tego :http://coolermaster.com/products/cpucooler/fcpga/cp5-6j31c.html i jestem mega zadowolony, nimy nic a cieszy...poszukaj dobrze....napewno gdzies znajdziesz... jak macie tam weekendowa gielde komp.... to poczekaj do soboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, mój brat ma ta płytę i takich temperatur mu nie pokazuje, coś musi być zwalone z monitoringiem płyty albo źle założone chłodzenie, jak płyta to bym ją reklamował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...