Skocz do zawartości
flasht

Jaka Najtansza Karte Z Dvi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze kupuje monitorek LCD, to chcialbym miec DVI... oczywiscie w przyszlosci bedzie to pewnie R520, ale narazie do czasu pojawienia sie tych kart, musze cos kupic...

 

Kryteria wlasciwie sa takie:

-AGP

-DVI

-Tania

-Tania

-Tania

-Nie gorsza od Medion Radeon 9600TX (2000+ w 3dMarku2005) albo jak ktos woli 60fps+ w Battlefield2 na Medium detalach, 100% View distance, 1024x768.

 

Jest na rynku cos co by mnie moglo zainteresowac? Czy jednak przeczekac te kilka miesiecy (optymistycznie zakladajac) na laczu analogowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A to ciekawe.Ja mam wszystko na high z wyjatkiem textur,ktore mam na medium i mam ok 30 klatek wiec na medium spokojnie bedzie 40/50 (po co Wam 60,w tej grze wystarczy 25 czyli tyle ile ludzkie oko widzi).Poza tym te na allegro to 9500pro pod nazwa 9700pro.Zwroccie uwage na szyne pamieci :P a Ci co pisza,ze ma szyne pamieci 256 bit to zobaczcie jakie ma taktowanie a dopiero potem piszcie takie bzdury :P

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.Ja mam wszystko na high z wyjatkiem textur,ktore mam na medium i mam ok 30 klatek wiec na medium spokojnie bedzie 40/50 (po co Wam 60,w tej grze wystarczy 25 czyli tyle ile ludzkie oko widzi).Poza tym te na allegro to 9500pro pod nazwa 9700pro.Zwroccie uwage na szyne pamieci :P a Ci co pisza,ze ma szyne pamieci 256 bit to zobaczcie jakie ma taktowanie a dopiero potem piszcie takie bzdury :P

1557543[/snapback]

a kto niby pisze bzdury? pojawiaja sie pełne herculesy za ok. 380-90 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

To albo komus zalezy na kasie albo jest tak glupi,ze sie nie zna i nie docenia takiej wydajnosci.Jest jeszcze 3 mozliwosc:karta moze miec jakis uszczerbek,ktory zauwazy sie w pare dni po zakupie

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.Ja mam wszystko na high z wyjatkiem textur,ktore mam na medium i mam ok 30 klatek wiec na medium spokojnie bedzie 40/50 (po co Wam 60,w tej grze wystarczy 25 czyli tyle ile ludzkie oko widzi).Poza tym te na allegro to 9500pro pod nazwa 9700pro.Zwroccie uwage na szyne pamieci :P a Ci co pisza,ze ma szyne pamieci 256 bit to zobaczcie jakie ma taktowanie a dopiero potem piszcie takie bzdury :P

1557543[/snapback]

Hmm?? To na co zwracac uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Hmm?? To na co zwracac uwage?

1558232[/snapback]

Poprostu musza spelniac oba warunki.Musza miec taktowanie 325/620 i musza miec 256 bitowa szyne pamieci.Kazdy z modeli prezentowanych na allegro nie spelnia obu warunkow naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po co Wam 60,w tej grze wystarczy 25 czyli tyle ile ludzkie oko widzi...

1557543[/snapback]

kolejny sie wyrwal, jestes w drobnomieszczanskim bledzie.

25 klatek to nie jest plynna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo komus zalezy na kasie albo jest tak glupi,ze sie nie zna i nie docenia takiej wydajnosci.Jest jeszcze 3 mozliwosc:karta moze miec jakis uszczerbek,ktory zauwazy sie w pare dni po zakupie

1558173[/snapback]

prosze bardzo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58050327

takie aukcje pojawiaja sie systematycznie, i jakos wszystko jest ok. nie mow ze nie ma na allegro pelnych 9700pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

To pozostaje ta trzecia mozliwosc,ktora wymienilem wyzej.Ar2r - 25 klatek to nie jest plynnie,ale w samochodowkach,albo w takim Q3.Ale w Battlefieldzie 2 ??To jest ultra plynnie.Mam na mysle wsyzstko powlaczane w 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Hm??? To BF2 nie jest w pewnym sensie samochodowka? Jak dla mnie jest :)

1559400[/snapback]

To dobra,sprostuje - sciganka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro2, jesteś w błędzie i jest to wręcz wielbłąd (ale popularny wśród ludzi, którzy się nie zastanawiają; to jak z tym, że kamień większy spada szybciej od mniejszego... to takie oczywiste, że dopiero Galileusz się zastanowił i to sprawdził:).

 

24 klatki na sekundę są płynne w kinie, bo każda klatka jest naświetlana niemal przez 1/24sek. (krótka przerwa na zmianę klatki w kamerze), czyli obiekty ruchome się przez ten czas rozmażą -> masz płynność. Ale gry komputerowe nie robią (jeszcze) motion-blura, więc każda klatka przedstawia ruchome obiekty bez śladu rozmycia; jak sobie puścisz 25 fps, to będzie wyraźnie widać kolejne, "ostre" położenia obiektu, co jest bardzo niepłynne i szarpiące dla oka. Do płynności w szybkich grach (FPP) trzeba mieć co najmniej 50 fps; niemal perfekcyjna płynność jest przy 100 fps (oczywiście jak masz na tyle ustawione odświeżanie monitora i włączoną synchronizację, bez tego to nie ma sensu). Z doświadczenia wiem, że na współczesnym LCD-ku oznaczonym jako "12 ms czasu reakcji" 60 fps (więcej odświeżania przez DVI nie będzie) w połączeniu z naturalnym elcedekowskim rozmazaniem jest wystarczające...

 

ku rozwadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

W sumie powiem Ci tak.Plynnosc w grach to pojecie wzgledne bo kazdy ją inaczej widzi.Zgadzam sie w pelni z Toba,ze w szybkich grach trza miec conajmniej 50 fpsow (napisalem to wyzej podajac za przyklad Q3),ale Battlefield nie jest gra szybka,to gra taktyczna,w ktorej musisz przemyslec kazdy swoj ruch i w niej nawet bym powiedzial,ze 20 wystarcza (tzn mi wystarcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

No wlasnie... ciekawe dlaczego nie robia...

1560540[/snapback]

Tego najbardziej brakuje dzisiejszym grom pecetowym.Malo ktora gra (Snowblind,PoP,NfSU) ma takowy na peceta a zobaczcie na konsole.Jak myslicie,czemu tak nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...