Skocz do zawartości
trialman

Uwalony Bios W Acer Travelmate 4102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety nieodpowiednia osoba dorwala sie do mojego laptopa i chciala pokazac jak to sie zna na kompach - sflashowala nie ten bios, co trzeba (do tego samego laptopa ale z inna pamiecia). Laptop sie uruchamia, ale nie nie dziala ekran tylko mrugaja diody, dysk twardy przez chwile dziala, potem wszystko cichnie.

Czy ktos jest mi w stanie pomoc, co zrobic z tym lapkiem?Komputer est jeszcze na gwarancji, ale podejrzewam ze gdybym go oddał do serwisu, musialbym za naprawe zapłącic :cry: Jestem z Krakowa.

Z gory dziekuje za zainteresowanie tematem!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem i nadal mam ten sam problem z mitac>jednak moj mitac byl stary i nie bylo do niego czesci zmiennych(kostki biosu)

 

Jedyne co ci moge polecic to nie instaluj na slepo innych wersji biosu-bo mozesz uszkodzic strefe,ktora jest nie zapisywalna-ja tak zrobilem i mam kiszke(musze znalezc nowa plyte glowna)

 

Masz o tyle dobrze,ze to nowy sprzet i wszystko mozna dostac i latwiej naprawic!

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem i nadal mam ten sam problem z mitac>jednak moj mitac byl stary i nie bylo do niego czesci zmiennych(kostki biosu)

 

Jedyne co ci moge polecic to nie instaluj na slepo innych wersji biosu-bo mozesz uszkodzic strefe,ktora jest nie zapisywalna-ja tak zrobilem i mam kiszke(musze znalezc nowa plyte glowna)

 

Masz o tyle dobrze,ze to nowy sprzet i wszystko mozna dostac i latwiej naprawic!

Powodzenia!

1555586[/snapback]

Z tego co wiem, zostal wgrany bios ze strony Acera, a dokladnie z tad:

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

Sa tam do wyboru dwa rodzaje tego samego modelu - zwykly travelmate i travelmate 4100 DDR2.

W moim lapku sa niby pamieci DDR2, wiec nie rozumiem nawet dlaczego ten bios nie dziala??

A jak mi powiedziala ta osoba, z komunikatu wynikalo, ze bios zostal sflashowany poprawnie...

Czy jedyne wyjscie to serwis? Jesli tak - ile moze mniej wiecej kosztowac przywrocenie go do zycia?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, zostal wgrany bios ze strony Acera, a dokladnie z tad:

1555597[/snapback]

e tam

wypełnij formularz, wzywaj "Stolice" i wyślij do Acera i graj głupa, że nie wstaje i tyle, pewnie wymienią płytę główną :lol: B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt pocieszajace...Myslalem ze da sie go zrobic "domowym" sposobem. Mam tylko nadzieje ze dane na dysku sa tak, jak byly. Bo jak nie, to szef mnie *&%^@#E (tak w skrocie).

Moze da sie jakos przez cd-rom wgrac nowy bios??

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze da sie jakos przez cd-rom wgrac nowy bios??

:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

1555671[/snapback]

juz pisalem,zeby nie kombinowac!! bo mozna uszkodzic bios ladujac go na slepo z dyskietki ,albo cd-romu!--ja popelnilem ten blad i gdyby nie moje ambicje to mozliwe,ze daloby sie go naprawic... :cry:

 

 

zanim oddasz kompa kup to: http://allegro.pl/show_item.php?item=57518947

i uzyj tego ze swoim stacjonarnym... ale pamietaj,zeby zaopatrzyc sie w zworek potrzebny do tej przejsciowki.

 

ps.jezeli ten bios wgrywal Ci ktos inny to zapewne powiedzial,ze zrobil wszystko jak nalezy-nobo niby co innego ma powiedziec??-pomylil sie i tyle. :?

 

JA TERAZ MAM NAUCZKE! ,ze bios zmienia sie tylko gdy komp ma problemy z wykryciem (i funkcjonowaniem) nowych podzespolow,typu: wiekszy dysk,nowa nagrywarka itd...Jezeli ow problemy nie wystepuja to NIE ruszac biosu-mimo,ze beda kusic nowsze wersje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

 

 

cena za zmiane biosu w laptopie wyniesie okolo 100zl-ale to dotyczy sprawnego kompa z dzialajacym biosem :wink: - ja sam wgrywalem bios(kilka razy)-do momentu przygody z mitac,wtedy zaczalem powatpiewac w moje zdolnosci :oops:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Phuong i @Kucyk za pomoc. Mysle ze masz racje - nie bede kombinowal tylko wypelnie formularz supportu acera i tyle. A uwalenie laptopa do konca nie kalkuluje mi sie z 100zl jakie moge wydac na naprawe. Ja rowniez mam nauczke - juz nigdy nie oddam komputera w niepowolane rece...

Pozdrawiam!

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl za wgranie nowego biosu na stary(dzialajacy) a naprawa zalezy od czasu i innych rzeczy,wiec moze wyniesc wiecejjjjj :cry:

 

Pozdr.

 

ps.napisz jak sie zakonczy ta przygoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl za wgranie nowego biosu na stary(dzialajacy) a naprawa zalezy od czasu i innych rzeczy,wiec moze wyniesc wiecejjjjj  :cry:

 

Pozdr.

 

ps.napisz jak sie zakonczy ta przygoda...

1555827[/snapback]

 

Nie ma problema. W moim przypadku chodzi o wgranie nowego biosu na stary, bo reszta dziala. A co najlepsze, dzialaja tez klawisze funkcyjne, bo jak nacisne wielka trojce - alt+ctrl+del to komp sie restartuje. Mam tez nadzieje ze nie bedzie to trwalo tygodniami...Mial juz ktos do czynienia z naprawami Acera??

Pozdrawiam!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Phuong i @Kucyk za pomoc. Mysle ze masz racje - nie bede kombinowal tylko wypelnie formularz supportu acera i tyle. A uwalenie laptopa do konca nie kalkuluje mi sie z 100zl jakie moge wydac na naprawe. Ja rowniez mam nauczke - juz nigdy nie oddam komputera w niepowolane rece...

Pozdrawiam!

trial.

1555813[/snapback]

Niech ten fachowiec wielki placi za naprawe...

Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz Ci TeQuila SunRise napisze ze nikt nie mial do czynienia z naprawami bo przeciez Acery jako jedyne sie nie psuja :P ;)

1555998[/snapback]

He he.

A moze to prowokacja jakiegos niewiernego Acerowi ? :D

 

 

Phuong >> oddaj do serwisu, na 99% naprawia ci za free. Jesli nie jest to usterka mechaniczna ktora ewidentnie obciaza usera, to raczej na pewno odpusza. Zreszta jesli bedzie to mialaby byc naprawa pozagwarancyjna to musza cie o tym najpierw powiadomic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tem moj mitac pochodzi z 50-tej reki i ma z 7 lat.a w serwisie siedzial ponad miesiac! z 10 razy lutowali bios az wreszcze przylutowali podstawke,zeby bios dalo sie wkladac bez lutownicy:)

...a on dalej martwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi dostalem mojego Acerka z powrotem. Uszkodzona płyta główna - taki był oficjalny powód. Wymienili wiec płyte główną, nawet mam nowy bios teraz - z 07-07-05 :D

Trwalo to w sumie 2 tygodnie.

Oczywiscie za nic nie placilem - ani transport, ani naprawe.

Pozdrawiam!

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...