Skocz do zawartości
GREGSMRQ

Karta Na Miarę Kieszeni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mój dylemat wiąże się z wymianą GPU. Od 2,5 roku jadę sobię na WinFast'cie A280 TD MyVIVO 128 MB, ostatnio padło mi chłodzenie więc zapobiegawczo zapodałem Zalmana VF 700 Cu. Karta nawet ciągnie, ale przy nadchodzących tytułach już coraz gorzej jest z detalami :? . Ostatnio zmieniłem moniotor z 17' na 21' i już mnie 800x600 nie bardzo urządza, bo się ekran kwadraci :angry: o regulacji tego cuda nie wspomnę. Wakacyjna pora daje mi trochę czasu na zastanowienie, premiera 7800 oraz zbliżającego się radka powinny pchnąć ceny w dół. Nie bardzo znam się na kartach, bo nie jestem grafikiem więc zawierzę WAM B) z moim wyborem. Jestem zapalonym graczem NFS'a więc przy nowym tytule wieszącym w powietrzu chciałbym się zabezpieczyć na kolejne 2,5 roku :D Proszę serdecznie o sugestie podparte "dowodami" wspierającymi. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak mozesz do września. Ceny moim zdaniem spadną do tego czasu, moze nie tak na łeb,, ale spadną :) Wybór lezy w Twoim ręku i raczej będzie to jeden z dwóch tytułów, które kolega wymienił wyzej. Nie mozna jednak okreslić czy karta starczy na 2 lata. Technika idzie za szybko do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jednak dokładny wybór, gdyż kart jest obecnie jak mrówków, 256 bitowe, 128 /256 MB cooling, możliwości OC oraz jak wiadomo producent producentowi nie równy. Na próbę przykładałem się do Asusa 6800 LE coby go w GT wkręcić, ale mam pewne wątpliwości co do tego czy się uda. Na allegro chodzą po ok 750 z "gwarancją" podkręcenia, ale jak kupię na allegro to jak z ostatnią, gwarancja na drugim końcu kraju bądź brak. Dlatego się tak dopytuję, bo mam możliwość zamówienia do "lokalnego" sklepu prawie dowolnej karty. Niestety łącze musi być AGP, bo trochę zaspałem z nową technologią :mur: <IS478> no ale chyba to nie problem :lol: Sam doświadczyłem LeadTek'a, dobre słowo słyszałem też o XFX oraz Evga i BFG Tech. Pierwszych trzech oferuje urządzenia przez was podane B) . Ciekawy jestem waszego zdania:

 

XFX GeForce FX 6800GT, (256 MB) Graphic Card: XFX

 

Evga e-GeForce 6800GT (256 MB) Graphic Card:Evga

 

Leadtek WinFast A400 GT TDH GeForce 6800 GT, (256 MB) Graphic Card: LeadTek

 

Oczywiście jestem otwarty na opcje do OC i modowania :wink: nie wspomnę o bardziej ekonomicznych rozwiązaniach, coby się nie spłukać do reszty :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej do 1200 zł na AGP, nie ma co sie zastanawiać: klik

 

edit: dopiero teraz zajrzalem pod twoj link. wychodzi tam za nia 1000 zł, pieknie :) rozumiem ze nie jestes w Polsce?

 

edit2: x800xt za ~1100 zł :rolleyes:

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rodowitym Polakiem jak i mieszkańcem Polski. Dzięki za szybki odzew, poczekam jeszcze trochę zanim wybiorę, jak o tej pory skłaniałem sie w NVidia i pewnie tak pozostanie <lepsze zgodności sprzętowo-programowe>. Pytanie któro mi się nasuwa, to czy AGP 8x (3,0) obsłuży tak piekielnie szybką kartę, no i czy będzie konieczna wymiana zasiłki <mam szefa 360 [HPC-360-302DF]> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszales tymi linkami do zagranicznych sklepow, bo to zupelnie zmieniloby podejscie do sprawy ;)

 

Skoro o Polsce mowimy, to na obecna chwile Leadtek 6800GT. Jesli jednak nie potrzebujesz jej na gwałt, to warto zaczekac az swiatlo dzienne ujrzy R520. PCI-E to na pewno bardziej przyszlosciowy wybór, ale jest to tak odległa przyszlosc ze nie warto sie tym teraz martwic.

 

Szef 360 mozliwe ze dalby rade, ale pod warunkiem ze jest do stary dobry szef ;) Na pewno nie zaszkodzi wymienic na cos z wiekszym zapasem mocy.

 

Odnosnie "lepszch zgodności sprzętowo-programowych NV", to juz nie te czasy. Niestety sytuacja wyglada tak, ze wiecej osob narzekajacych teraz na sterowniki, to uzytkownicy Geforców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwałt nie potrzebuję, ale widzę pewną niechęć w proponowaniu kart z możliwością OC, z czego to wynika, czyżby gra nie warta świeczki czy też dałem za wyskoi górny próg żeby w ogóle to rozważać?

1557613[/snapback]

A tak dokladniej co masz na mysli?

6800GT mozna podkrecic do taktowan Ultra, wiec tej drugiej nie warto kupowac.

Z reszta jak ktos chce to mozna za 750 zł kupic 6800LE a tam zabawy jest duzo, i z odblokowywaniem potoków i z kręceniem. Ale to jest loteria, chyba ze wyselekcjonują ci ją wczesniej w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w loterie jestem kiepski, raz wygrałem na kursie giełdowym książkę o wskaźnikach w finansach, nic z niej nie wiedziałem :razz: . Chcę sobie zapodać takiego GPU, żeby mieć na trochę spokój jak to mi się udało z ti4800 no ale nie chce się do nitki spłukać, dlatego pytam o możliwości OC, żeby potem, gdy już to będzie konieczne mieć choć coś w zanadrzu, a jak z miejsca GT na Ultrę przerobię to potem już nic nie zostanie. :rolleyes: Szczerze powiem, że z zakupem karty już się od czasu a czasu zmagam, ale najpierw były nowinki o tym 7800 teraz znowu radzio coś szykuje i tak w sumie zawsze będzie. Jak się gdzieś na magazynie nie pracuje to nie sposób mieć dostęp do nowego sprzętu ilekroć się takowy pojawi. Na forum ludzie piszą że poczekają aż 6800GT będzie po 500 PLN, nówka niekręcona to jeszcze raczej długo nie edzie, a premiera NFS MW już niebawem B) Pewnie jak grę będę miał w rękach i zobaczę jak to u mnie kaleczy to się wybiorę w miejsce sklepopodobne i kupię coś na gwałturety uwzględniając wytyczne jakościowo/cenowe <nie popełniajmy błędów policji naszej z tym rumuńskim autkiem 4x4> Może jak w sierpniu się 7800 GT pojawi to coś pchnie ceny w dół, bo narazie to 7800 tylko troszkę zepchnął 6800 Ultra :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, w sprzecie komputerowym zawsze jest tak, ze jak pojawia sie cos nowego, to ceny tych starszych spadaja, a stare zaczyna byc za slabe, wiec czekamy az stanieje to co wyszlo niedawno... i tak mozna zwlekac w nieskonczonosc.

Z pewnoscia niezłym zakupem jest obecnie wlasnie 6800LE. Do 800 zł dostaniesz takiego z gwarancja modowania na 16potoków. Jak cos sie nie uda, to masz prawie pewne 12 potoków, wiec tez niezle.

Trudno cos wybrac, ale w koncu cos wybrac trzeba...

 

edit; literowki

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad jakimś Asusem 6800 LE, no ale chcę troszkę poczekać, aby przyoszczędzić na spadku cen pełnego GT i podkręcić dziada na Ultra. W ten sposób miałbym grafę z głowy na okres dłuższy niż krótszy. Ceny tego wahają sie od 800 do 1000+ na allegro. Może ktoś ma jakiś dobry namiar na modowalny dobrze kręcący się 6800GT w znośnej cenie.

 

EDIT: Oki zdecydowałem się na LeadTeka 400 6800 GT 256MB 256 bit, po sklepach już po 1115 PLN jest <apollo.pl> więc poczekam jeszcze z tydzień lub dwa aż się pojawi 7800 GT oraz nowy radzio to jeszcze troszkę spadnie i kupuję <liczę że zleci ponżej 1000> Co wy na to?

Edytowane przez GREGSMRQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...