Skocz do zawartości
elh

Ata -> Sata, Ghost, Sa Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce jak najprościej przerzucić system z mojego dotychczasowego dysku pod zwykłe ATA na identyczny tylko pod serialATA. Moj system to WinXP SP2 Pro En oryginalny. Na razie mi sie nie udaje.

Edytowane przez elh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalasz ghost i robisz kopiowanie całego dysku na inny...u mnie nigdy nie było problemów...oczywiscie sterowniki do serial ata masz już w windowsie zainstalowane ??

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, przekopiowalem ghostem, podpialem nowy dysk i... kupa.

Windows laduje sie do pewnego momentu i apotem ladny blekitny czysty ekran, tzn takie tlo jak ustawilem.

Moze zmienic cos w boot.ini, moze litery dyskow poprzestawiac,

moze nie wiem sam co jeszcze?

 

Pozdrawiam i licze na szybka pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, przekopiowalem ghostem, podpialem nowy dysk i... kupa.

Windows laduje sie do pewnego momentu i apotem ladny blekitny czysty ekran, tzn takie tlo jak ustawilem.

Moze zmienic cos w boot.ini, moze litery dyskow poprzestawiac,

moze nie wiem sam co jeszcze?

 

Pozdrawiam i licze na szybka pomoc..

1561411[/snapback]

A przeczytałeś to co kolega napisał wcześniej ?

 

A więc jeśli HAL (HARDWARE APLICATION LAYER - chyba tak się to rozwija) się zgadza to system wstanie - jeśli się nie zgadza to nie wstanie.

 

HAL się u ciebie nie zgadza - bo nowy dysk jest SATA, a więc jest to nowy kontroler. Udałoby się to, gdybyś miał zainstalowane pod windowsem sterowniki do SATA w systemie, który teraz pracuje jako ATA (chyba że nie tylko kontroler się zmienił, ale też i płyta główna).

 

Można jeszcze spróbować dorzucić sterownik SATA, a ten od ATA wywalić w trybie awaryjnym i dopiero wtedy ghostować. Może wstanie, a może nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mąrdze piszesz (tylko HAL to Hardware Acceleration Layer, kiedys troche w DirectXie programowalem) tylko co dokladnie zrobic? Wszak dysk nowy mam podpiety pod sata1, widzi go ladnie i zadnych sterownikow nie instalowalem :D Mam wymusic zainstalowanie dotychczasowego dysku jako dysku sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...