Skocz do zawartości
Lancer(@twojepc.pl)

Pytanie do P4 Northwoodowcow

Rekomendowane odpowiedzi

zjaral ci sie procesor? ;) ?

Zwykla kalkulacja. Za 900zl moglem miec AXP 2400+ ktorego moge wykrecic na 2,3 max 2,4GHz lub P4 2,4GHz na jaderku C1 ktory wykrece na 3,3GHz i do tego plytke z DualDDR. Wybralem to drugie bo wydajniejsze.

Narazie proc mi sie kreci tylko jak widac ale codziennie sa nowe dostawy i moge przebierac w nowych CPU tak ze jestem pewien ze znajde cos ciekawego. Plyta glowna to tymczasowo Abit BD7 na i845D, ale juz blisko P4 DualDDR na FSB 180MHz, a to nie lada zabawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Lancer, Lancer - maniak nad maniakami, ale oczywiscie w dobrym tego slowa znaczeniu :wink:

Taki sam jak ty :)

Wysli mi jeszcze raz majla, raz dwa ci odpowiem. Mialem juz to robic ale po przesiadce z AMDka musilem windfe przewalic i majla mi wkopalo (tzn jest w formie dumpa dysku z Ghosta :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym maniakiem to pewnie i tak gdybym mial takie mozliwosci co do wyboru sprzetu jak i zaplaty za niego :D

Maila podesle ci jutro - trzeba mu aktualizacje zrobic :wink:

Pozdrowka.

Jesli chodzi o twoj wybor to w pelni sie zgadzam - wydajnosc rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 1,8@2,7

1) 1,5@1,525V(rzeczywiste, czyli w Biosie ustawione 1,575V) - sam wiesz pewnie Lancer, że Abit nieźle zaniża napięcie

2) mam go jakieś 2m-ce

3) chłodzenie to Boxowy wentylator, idle wg płyty 44*C,stress 56*C

Jednak wyczytałem na forum www.overclockers.com że Abity mają zwalone czujniki temperatury i można odjąc jakieś 9-10*C

Lancer jakie masz temperatury na swojej płytce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , co w podpisie , tyle że na 2,9GHz :

Vcore=1,65 V

Cooler master (nie pamiętam modelu) ale z dolnej półki...

temp idle=32*C , full load=46-47*C

od początku pojawienia sie procka na rynku , czyli długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - skoro tyle procków przez Ciebie "przechodzi" to jak trafisz 1.8A na C1 dałbyś znać? Brałbym od razu... A mój 1.8A chodzi na:

 

2.75GHz max. (płytka na wiecej nie pozwala)

2.70GHz (tyle zazwyczaj)

2.40GHz (gdy chciałem pamięcic taktować jako DDR333)

 

Teraz bedzie cały czas biegał jako 2.7GHz bo zmieniam pamięci.

 

Napiecie to od 1.74 do 1.84v (to nie wahania - tak sobie ustawiam w zależnosci o taktowania chociaz i tak chodzi stabilnie na 2.75GHz przy 1.74v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjaral ci sie procesor? ;) ?

Zwykla kalkulacja. Za 900zl moglem miec AXP 2400+ ktorego moge wykrecic na 2,3 max 2,4GHz lub P4 2,4GHz na jaderku C1 ktory wykrece na 3,3GHz i do tego plytke z DualDDR. Wybralem to drugie bo wydajniejsze.

Narazie proc mi sie kreci tylko jak widac ale codziennie sa nowe dostawy i moge przebierac w nowych CPU tak ze jestem pewien ze znajde cos ciekawego. Plyta glowna to tymczasowo Abit BD7 na i845D, ale juz blisko P4 DualDDR na FSB 180MHz, a to nie lada zabawka :)

O kurna, ale bedziesz mial sprzet :zazdrosc: :D. A NV30 kiedy kupujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 1,8@2,7

1) 1,5@1,525V(rzeczywiste, czyli w Biosie ustawione 1,575V) - sam wiesz pewnie Lancer, że Abit nieźle zaniża napięcie

2) mam go jakieś 2m-ce

3) chłodzenie to Boxowy wentylator, idle wg płyty 44*C,stress 56*C

Jednak wyczytałem na forum www.overclockers.com że Abity mają zwalone czujniki temperatury i można odjąc jakieś 9-10*C

Lancer jakie masz temperatury na swojej płytce?

No ja na WC mam max 50stopni. Faktycznie nie bardzo wierze w taka temp bo blok wodny doslownie ma ledwie 23stopnie (2 wiecej niz temp pokoju) a i na P4 3,2GHz jakie kiedys mialem na GB GA8IHXP bylo 40stopni 8O Abit cos klamie. No i faktycznie Vcore mam o 0,05V nizsze od zadeklerowanego ale tto normalka w plytach pod P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - skoro tyle procków przez Ciebie "przechodzi" to jak trafisz 1.8A na C1 dałbyś znać? Brałbym od razu... A mój 1.8A chodzi na:

OK to nie problem, ale nie spodziewam sie ich zbyt szybko. Intel nie przyznaje sie oficjalnie do takich modeli (looknij tu) i ciagle robi b duzo na B0. Najlepsze C1 ida na CPU o zagarze <2,6GHz. Na 2,4GHz idzie juz np mniej. Dzis dotarla dostawa najnowszej serii P4 2,4GHz SL6EU na B0, a jest on nowszy od mojego C1 o 1 tydzien, choc faktem jest ze to inna fabryka (ja mam Filipiny a te sa z Kostaryki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: witam

 

1. napiecie 1.6 V (kiedys bylo 1.8 V :))

2. 1 miesiac

3. chlodzenie takie jak w podpisie, a temp. max. 45* przy zamknietej budzie.

 

P.S. moja plyta - Acorp to szajs, wiec nie smiejcie sie z mojego niskiego wyniku OC. narazie jednak musze jej uzywac (multiTEST)... :D

 

--

pozdrawiam

un_ix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to od 1.74 do 1.84v (to nie wahania - tak sobie ustawiam w zależnosci o taktowania chociaz i tak chodzi stabilnie na 2.75GHz przy 1.74v)

Wlasnie zastanawiam sie czy nie zrobic mod aprocka i nie dac mu napiecia okolic 1,8V ale boje sie by mi nie padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer mnie mój proc wali. Zobasz że ludzie wyciskają więcej.

A ja rzeźbiłem pere tygodny żrby mi chodził stabilnie.

Chciałem kupić 1.6A ale mi się nie udało.

Z resztą to i tak dla mnie demon. Wilma 1.7 była tylko @2195 i ani grosza więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale w najnowszych seriach

mozna zawazyc ze kostki cache'u rozmieszczone sa kwadracie 4x4 , a w starszych sa one w kwadracie 8x8 z zachowaniem kilku pustych miejsc. Ich ilosc oczywiscie taka sama.

 

Niewiem czy jest to jakikolwiek znak rozpoznawczy i o czyms to swiadczy.

 

A co do pytan Lancera:

napiecie 1,7v przy 2,82ghz

dopiero od 2 tygodni.

Box cooler i ~42-50stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym rozpoznac czy B0 czy C1 ? Ja mam P4 1.8@2.52 1.525v seria SL68Q COSTA RICA

Stepping można poznać po oznaczeniu serii(mam taką samą jak ty - czyli B0) a łatwiej uruchamiając Sandrę i biorąc info about CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale w najnowszych seriach 

mozna zawazyc ze kostki cache'u rozmieszczone sa kwadracie 4x4 , a w starszych sa one w kwadracie 8x8 z zachowaniem kilku pustych miejsc. Ich ilosc oczywiscie taka sama.

 

Niewiem czy jest to jakikolwiek znak rozpoznawczy i o czyms to swiadczy.

To nie zaden cache tylko zwykly element elektryczny-rezystor! W prockach C1 sa one innej charakterystyki niz B0 bo zmianie uleglo cale jadro. Cache jest w srodku jadra a nie na zewnatrz. To nie czasy PII!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie zastanawiam sie czy nie zrobic mod aprocka i nie dac mu napiecia okolic 1,8V ale boje sie by mi nie padl.

Zrób tak jak ja. Jednym drucikiem (dosyć grubym, aluminiowym) mam połączene trzy piny co daje wyjsciowe 1.8v.

Tak wlasnie planuje, ale zastanawiam sie tez nad zasmarowaniem lakierem elektroprzewodzacym (zlapie go potem rozpuszczalnik). Jak masz drucik zamocowany? Oplotles nogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer- tak wogole to ja mu to zrobilem ale to inna sprawa ;) Ma po prostu drut dobrze okrecony wogol nuzek i potem konce druta sa przyklejone do boku procesoa na klej epoxydowy (pusci jak mocniej szarpniesz bo slabo raczej trzyma sie organicznych opakowan procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...