Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Swiezy XP. Wczsniej byl tylko sterownik do ATI Rage tej co w podpisie, ale usunalem go z menagera, a potem w awaryjnym wyczyscilem Driver Cleanerem Pro  :?

1630887[/snapback]

 

Dlaczego w awaryjnym ?? Ja używam driver cleanera zaraz po recznym odinstalowaniu sterowników.

 

Mialem taki komunikat jak Ty ,kiedy jeszcze nie wiedziałem co to Driver Cleaner. Jak bedziesz instalowac sterowniki musisz mieć czysty "VGA adapter" w device menager i wtedy bedzie dzialac.

 

 

Pozdrawiam

#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w awaryjnym ??

#

1630932[/snapback]

Bo w readme jest napisane aby to robic w trybie awaryjnym i ja zawsze tez tak robię

 

Porównaj z moimi wynikami i wynikami z tej strony: 1630444[/snapback]

No Twoje wyniki robia wrażenie ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem Omegi oparte na Catalystach 5.7, i wszystko gra, tyle że kartę wykrywa jako X800 SE. Czy to normalne ? (wersja karty 128mb)

 

A moje pytanie do Was - możecie mi powiedzieć czym chłodzić tego radeonka ? Firmowy radiator buczy jak jasna cholera, wcześniej miałem vga silencera na r9700 i po kupnie tego x800gt przeżyłem szok :? Problem jest tylko taki, że długość nowej chłodnicy (licząc od śledzia) nie może byc dłuższa od standartowego chłodzenia - o jakieś 1-2 cm dalej mam Zalmana na NB. Jakieś propozycje co do wymiany wiatraka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem Omegi oparte na Catalystach 5.7, i wszystko gra, tyle że kartę wykrywa jako X800 SE. Czy to normalne ? (wersja karty 128mb)

 

A moje pytanie do Was - możecie mi powiedzieć czym chłodzić tego radeonka ? Firmowy radiator buczy jak jasna cholera, wcześniej miałem vga silencera na r9700 i po kupnie tego x800gt przeżyłem szok  :?  Problem jest tylko taki, że długość nowej chłodnicy (licząc od śledzia) nie może byc dłuższa od standartowego chłodzenia - o jakieś 1-2 cm dalej mam Zalmana na NB. Jakieś propozycje co do wymiany wiatraka  :?

1631513[/snapback]

Dopiero Catalysty w wersji 5.8 wykrywaja karte poprawnie jako X800GT.

Najlepszy do chlodzenia byl by Pentagram ale nie wejdzie ci raczej z zalmanem na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Dopiero Catalysty w wersji 5.8 wykrywaja karte poprawnie jako X800GT.

Najlepszy do chlodzenia byl by Pentagram ale nie wejdzie ci raczej z zalmanem na NB.

1631547[/snapback]

Dlaczego nie wejdzie?

Przeciez az taki duzy to on nie jest i nie wystaje poza karte, mam rowniez zalmana na NB i wg. mnie pentagram z serii xc-80 spokojnie wejdzie, chyba ze mowimy o roznych pentagramach :lol2:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaciusieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym chłodzeniu, ja bym sobie takie sprawił, ale nie wiem czy podejdzie i czy moge na radiator dokręcić wiatrak dodatkowy

 

http://mcs.pc.pl/produkt520.html

 

EDIT:

i jak jest z gwarancja na karte, jak zmienie chłodzenie?

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym chłodzeniu, ja bym sobie takie sprawił, ale nie wiem czy podejdzie i czy moge na radiator dokręcić wiatrak dodatkowy

 

1631632[/snapback]

Jezeli juz zmieniac chlodzenie to tylko na zalman/pentagram aby owiewal cale PCB, tranzystory i tak sie juz dosc grzeja, a cewki ładnie spiewaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

a co myślicie o tym chłodzeniu, ja bym sobie takie sprawił, ale nie wiem czy podejdzie i czy moge na radiator dokręcić wiatrak dodatkowy

 

1631632[/snapback]

Odpusc sobie to chlodznie, niby jest bezglosne ale temp spoczynek/stres to 70/80st, wiec najmniejszego sensu to nie ma.

Jak zmieniasz chlodzenie to lepiej zostaw sobie oryginalny coolerek, bo bez niego nie przyjma Ci karty na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Jezeli juz zmieniac chlodzenie to tylko na zalman/pentagram aby owiewal cale PCB, tranzystory i tak sie juz dosc grzeja, a cewki ładnie spiewaja.

1631673[/snapback]

Chyba trafil mi sie jakis dobry egzemplarz bo u mnie nic nie spiewa :lol2:

Cichutko, no poza tym denerwujacym wiatrakiem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie to chlodznie, niby jest bezglosne ale temp spoczynek/stres to 70/80st, wiec najmniejszego sensu to nie ma.

Jak zmieniasz chlodzenie to lepiej zostaw sobie oryginalny coolerek, bo bez niego nie przyjma Ci karty na gwarancje.

1631694[/snapback]

ale załóżmy, że bende miał dobry przewiew w budzie (Antec performance plus 1000amg), z tyłu dwa wiatraki wydmuciach!ace powietrze (puszcze je na jakies 1000rpm, zeby byly nieslyszalne), oprocz tego wiatraczek od zasilacza (tagan) tez cos wyciagnie, jeden wiatrak z boku na wysokosci slotów pci, bedzie dmuchal powietrze do srodka, i jeden z przodu bedzie je wpompowywal do budy.. wszystkie wiatraki beda sie krecic wolno, zeby nie bylo slychac, ale jest ich tyle ze powinno byc przewiewnie.. aaha.. jesszcze jeden wiatrak na radiatorze od procka, tez ruszy powietrze

wiec mysle ze temp bylyby niskie, ewentualnie zrobiłbym jeszzcze jeden wiatraczek na wolne obroty na tego radiatora od karty

 

 

dajcie linka do tych pentagramów/freezerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

MaciusieK, tak jak kolega pisze wyżej - powiedz dokładnie co to za cooler. Potem zrobię foto dla grafy i mostka z Zalmanek, ocenisz czy wejdzie - bo jest naprawdę niewiele miejsca, jeśli chodzi o długość.

1631753[/snapback]

Tu jest test tych Pentagramow http://pclab.pl/art15529.html

Wejdzie Ci spokojnie, ja w mojej karcie musialem powykrzywiac jeszcze troche na boki zalmana, ze wyglada jak jakis zruchany pioropusz, zeby grafa cala weszla, z jak ten cooler wyglada to masz zdjecie w moim poscie powyzej, wiec spokojnie wejdzie na Twoja karte.

 

P.S

Co do tego Be-Quieta to te temp nie wyssalem z palca, tylko opieram sie na testach, ktore znalazlem w necie i takie rzeczywiscie mialy temperatury, zeby jako tako to chodzilo przy tym chlodzeniu to przydaloby sie chyba puscic z 4 arctici przynajmniej na to, po 2 z kazdej strony. :razz:

Edytowane przez MaciusieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafil mi sie jakis dobry egzemplarz bo u mnie nic nie spiewa :lol2:

Cichutko, no poza tym denerwujacym wiatrakiem :angry:

1631699[/snapback]

Wszystkie pisza..

 

Tyle ze u Ciebie zaglusza to coolerek, wydaja z siebie dzwieki podczas stresu :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to patrz:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i co myślisz ? Jak widzisz, choć zdjęcia nie sa może idealne, między standardowym cooletem na grafie z Zalmanem na chipsecie jest naprawdę niewiele miejsca, góra 1-2cm. Do tego ten Zalmen jest cholernie gorący (może ten z grafy by na niego podmuchał ?)

 

To jak panowie, da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzej bedziesz musial wylamac, wyciac kilka zeberek z tego niebieskiego zalman, a ten na grafice bedzie równiez dmuchal na ten na mostku wiec temp bedzie napewno nizsza.

1631849[/snapback]

No właśnie, chodzi o to żeby jednoznacznie stwierdzić czy Zalmana będę musiał piłować.

Maciusiek pokazał tofo, on zbyt wiele ten Pentagram nie zajmuje... Poza tym łopatki ma odwrócone w stronę budy, tak jakby "do nas" :) Na szerokość jest niewielki. Może ktoś ma te chłodzenie u siebie ?

 

A tak szczerze - to nie chce mi się zalmana piłować - po to kupiłem żeby dobrze chodził i tak cholernie gorący mostek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wycietych kilka zeberak. Co z tego ze bedzie mial mniej zeberek jak bedzie na niego dmuchal zalman :)

1631889[/snapback]

No niby racja, zobaczymy.

2 dni temu zakładałem Zalmana, trzeba będzie go teraz ściągać ;/

 

No ale w sumie ja dalej przy swoim. Patrzę na to zdjęcie z kartą i nałożonym Pentagramem - zwróć uwagę, że cały wentyl (a właściwie jego radiator) jest zwrócony w stronę ŚLEDZIA a to dobrze wróży... Najwyżej na PENTAGRAMIE się odegnie kilka listków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

No niby racja, zobaczymy.

2 dni temu zakładałem Zalmana, trzeba będzie go teraz ściągać ;/

 

No ale w sumie ja dalej przy swoim. Patrzę na to zdjęcie z kartą i nałożonym Pentagramem - zwróć uwagę, że cały wentyl (a właściwie jego radiator) jest zwrócony w stronę ŚLEDZIA a to dobrze wróży... Najwyżej na PENTAGRAMIE się odegnie kilka listków ?

1631908[/snapback]

Powinien Ci wejsc bez pilowania zalmana ten pentagram, az taki duzy to on nie jest :lol:

Bede go moze miec ok srody to pozniej zdam relacje jak sie sprawuje na x800gt, oczywiscie mowie o wersji Cu, bo jednak te 5st roznicy powiedzy AlCu mnie przekonaly B)

 

P.S

Zalmanowi sie nic nie stanie jak wylamiesz, albo wykrzywisz mu pare zeberek, moj jest rowno powykrzywiany i jakos mi to nie przeszkadza, wazne ze 39-41st na mostku jest :lol2: z nawiewem oczywiscie :)

Edytowane przez MaciusieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz taka samą płyte gł. jaką właśnie zamówiłem, zalmana tez bede miał niebieskiego, wiec ten problem tez mnie dotyczy, bo wlasnie sie zdecydowalem na zakup pentagrama, wiec powiedzcie co i jak z tym

 

jak z chalasem tego penta? mozna regulowac jego obroty w jakis sposob?

i jakies testy gdzie moge poczytac? czy to najwydajniejszy cooler z dostępnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz taka samą płyte gł. jaką właśnie zamówiłem, zalmana tez bede miał niebieskiego, wiec ten problem tez mnie dotyczy, bo wlasnie sie zdecydowalem na zakup pentagrama, wiec powiedzcie co i jak z tym

 

jak z chalasem tego penta? mozna regulowac jego obroty w jakis sposob?

i jakies testy gdzie moge poczytac? czy to najwydajniejszy cooler z dostępnych?

1632168[/snapback]

Testy masz w linku kilka postów wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

widze ze masz taka samą płyte gł. jaką właśnie zamówiłem, zalmana tez bede miał niebieskiego, wiec ten problem tez mnie dotyczy, bo wlasnie sie zdecydowalem na zakup pentagrama, wiec powiedzcie co i jak z tym

 

jak z chalasem tego penta? mozna regulowac jego obroty w jakis sposob?

i jakies testy gdzie moge poczytac? czy to najwydajniejszy cooler z dostępnych?

1632168[/snapback]

Linka do testow przeciez dalem pare postow wyzej :mur:

Regulacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciusiek - mam do Ciebie wielką prośbę! Czy możesz na tym chłodzeniu które teraz masz (stock?) zrobić fotkę, i potem ze zmienionym na Pentagrama też fotke ? Bardzo by mi to pomogło...

Jeśli nie masz jak pstrykać - czy mógłbyś przynajmniej jednoznacznie powiedzieć czy Pentagram jest "dłuższy" i o ile... Może dałoby się jakos zmierzyć, albo przynajmniej określić to za pomocą jakiegoś punktu na karcie, rezystora, kondensatora - ogólnie rzecz biorąc żebym bez problemu skumał gdzie będzie Pentagram dochodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Maciusiek - mam do Ciebie wielką prośbę! Czy możesz na tym chłodzeniu które teraz masz (stock?) zrobić fotkę, i potem ze zmienionym na Pentagrama też fotke ? Bardzo by mi to pomogło...

Jeśli nie masz jak pstrykać - czy mógłbyś przynajmniej jednoznacznie powiedzieć czy Pentagram jest "dłuższy" i o ile... Może dałoby się jakos zmierzyć, albo przynajmniej określić to za pomocą jakiegoś punktu na karcie, rezystora, kondensatora - ogólnie rzecz biorąc żebym bez problemu skumał gdzie będzie Pentagram dochodzić.

1632221[/snapback]

Jak kupie Penta, pewnie ok srody to zrobie fotke juz z zamontowanym nowym chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeden wielki... Zonk

 

Riva Tuner:

Graphics core : R423 (8x1)

 

ATI Tray Tools:

Active Rendering Pipelines 8

 

Czy jak zwykle mam szczęście... coż może warto spróbować jeszcze jakimś lepszym preparatem niż lakier samochod. do ogrzewania szyb?

 

Może patrzę na złą zakładkę w R.T. czy jak?

Edytowane przez kulmegil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrześni@k nie rozumiem twojej frustracji, masz karte GeForce 7800 GTX Gigabyte 256MB ViVO & DVI, czyli jedna z najlepszych na rynku i interesuje Cie mod x800GT? chcesz na taka wymienic? - wg logiki to by bylo hardwerowe samobojstwo.... chyba, ze tez chcesz sprzedawac takie karty za 100zl wiecej??? bo na takie cos mi to wyglada, w przeciwnym wypadku dlaczego sie az tak palisz do tego moda?????

 

Mnie mod nie interesuje mnie to interesuje mnie to że powinno być to opisane na forum to ze mam taka karte to nie znaczy że o innych kartach i ich modach nie moge pisac bo zabronili. Po krótce czegos takiego na tym forum nie powinno byc " wiem ale nie powiem" tylko i wylacznie o to sie rozchodzi a karta która jest w tym przypadku modowana i jej model jest bez znaczenia rozumiesz :) ?

1622247[/snapback]

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152127

 

NC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechabnie po Piterze-na Pclabie ktoś nawet ci już w sprzedam wytknał,ze branie 100zl za maźnięcie lakierem to troche duzo. Piter chociaż sie napracował szukajać informacji i robiąc moda. Ty go zjechałeś a robisz to samo tylko dodatkowo twój wkład jest właściwie zerowy. Czasem ludzi nie rozumiem.

 

Mam tylko nadzieje,ze lorumowicze zrobią tak jak sam wcześniej postulowałeś-poczytaja zrobią sobie sami moda i nie dadzą ci zarobić....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...