Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Moglby mnie ktos oswiecic:

 

Mam dokladnie ta karte, wersja 128 mb 256 bit. Niebieski laminat, pamiatki hynixa, w AtiTool pokazuje takie cos. Czyli jest na rdzeniu 423.

Postanowilem sie upewnic i sciagnolem chlodzenie. Na jadrze pisze:

Radeon x800 SE

 

215RBMAGA12F

GC9516.1

0435AA

 

Poczytalem troche ten watek i jesli dobrze wszystko zrozumialem moja karta bedzie modowalna (jest niebieska, w atitool r423, na jadrze x800se). Moglby ktos napisac jak sie ja moduje (laser cut ?, bios?) i najlepiej dac link do jakiegos opisu, o ile taki istneije. Czy zdazaly sie przypadki ze taka sama karta jak moja nie zmodowala sie? Czy istnieje jakies ryzyko zwiazane z tym? Z gory thx i wybaczie za takie pytania ale jestem newbie.... Pozdro :)

Moduje się przez zamalowanie laser cuta lakierem przewodzącym prąd.Ale teraz raczej ciężko trafić na modowalną sztukę-oczywiście zawsze warto spróbować.Ryzyka uszkodzenia karty nie ma-chyba,że pomalujesz nie to co trzeba :lol: W razie potrzeby(np gwara) można usunąć lakier np. zmywaczem do paznokci.

Skoro poczytałeś ten wątek to chyba wiesz co trzeba zamalować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Wlasnie tez mnie to interesuje czy komus sie udalo zmodowac wersje agp czytalem ze jest ona ponic na chipie r481 agp czyli takim samym jak siedzi w x850xt pe na agp a noz sapphire zrobilo nam niespodzianke na pozegnanie z agp i dalo modowalne karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podpisie masz ze to Sapphire x800gt (R420 AGP)

najbardziej mnie ciekawi dlaczego R420 ? zdejmowales chlodzenie i tak tam pisze ? bo na tym nowym tescie w pclab napisali ze X800 GT na AGP maja R481... ZOBACZ wiec chcialbym wiedziec co sie tam naprawde kryje, czy moze sa rozne wersje...

 

Riva tuner pokazuje r 420, chłodzenia jeszcze nie zdejmowałem, trochę się boję...

Jeśli chodzi o "zrób to sam" to nie czuję się w tym najlepiej.

Jeszcze tylko słowo na temat chłodzenia(ktoś wcześniej się pytał): jest ciche!

Pozdrawiam.

Edytowane przez Moluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bys mogl napisac jakie masz osiagi w 3dmarkach itp ?? Tez chcialbym kupic sobie tego radka na agp, tylko caly czas sie boje, ze za duzego przyrostu nie zobacze ;/ Widze, ze konfig masz podobny, wiec jak mozesz to napisz swoje osiagi :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner pokazuje r 420, chłodzenia jeszcze nie zdejmowałem, trochę się boję...

Jeśli chodzi o "zrób to sam" to nie czuję się w tym najlepiej.

Jeszcze tylko słowo na temat chłodzenia(ktoś wcześniej się pytał): jest ciche!

Pozdrawiam.

chyba rzeczywiscie jest tam r420 :huh: a mialem nadzieje ze jednak gosc z pclaba sie nie mylil ale to by bylo chyba zbyt piekne zeby w GT i GTO byl taki sam GPU jak w x850XT PE na AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie bylo lakieru to kupilem jakis Glukon w takiej pomaranczowej tubce za 12 zl :] Nada sie to wogole albo darowac sobie modowanie tym shitem? i czy np jakby byla taka potrzeba to mozna jakos usunac tego glukona z karty?

Pozdrawiam.

To dziadostwo jest do niczego-nawet nie klei się do powierzchni(chyba ,że to ja miałem jakiś stary...),mam z nim jak najgorsze przezycia.Próbowałem rozcieńczać nawet denaturatem tak jak jest tam napisane :huh:

Najlepiej w Norauto kupić lakier do łączenia przerwanych ścieżek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziadostwo jest do niczego-nawet nie klei się do powierzchni(chyba ,że to ja miałem jakiś stary...),mam z nim jak najgorsze przezycia.Próbowałem rozcieńczać nawet denaturatem tak jak jest tam napisane

Najlepiej w Norauto kupić lakier do łączenia przerwanych ścieżek

Rzeczywiscie badziew jakich malo, szkoda tylko kasy , nawet nie chce cie przylepic do laminatu <lol> :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bys mogl napisac jakie masz osiagi w 3dmarkach itp ?? Tez chcialbym kupic sobie tego radka na agp, tylko caly czas sie boje, ze za duzego przyrostu nie zobacze ;/ Widze, ze konfig masz podobny, wiec jak mozesz to napisz swoje osiagi :D

 

Pozdrawiam.

Nigdy nie bawiłem się w 3d Marki, zawsze liczyła się dla mnie wydajność w grach. Dzisiaj po pracy zrobię jakieś testy. Wcześniej miałem 5900 xt (o zgrozo!) tak jak Ty i mogę powiedzieć jedno Half Life, Far Cry, Doom 3 bez porównania! Wszystko na full, czasami z upiększaczami w 1024/768. Underground 2 przycina czasami, ale ta gra tnie niezależnie od sprzętu jaki się ma. Wiem, że pojęcie płynności jest dość względne dlatego dzisiaj Fraps, jutro wyniki. Tylko jest jedno ale wąskie gardło u mnie to procek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to włąśnie dopiero co nabyłem x800gt pod agp sapphire z 256mb na pokladzie. Narazie doszedlem do zegarow 500gpu i 1000na memkach. Wiecej narazie nie probowalem. Jak zobaczylem fear w 1024x768 textury w koncu na maxa to juz chyba z domu nie wyjde przez tydzien. Bez soft shadows i z aax2 wszystko płynie :). 3dmarka03 zapuscilem to mi wyskoczylo 9800pkt a to jeszcze chyba nie koniec . Przesiadlem sie z rodedendrona 9800pro@XT i nie żałuje bo przyrost mocy jest widoczny gołym oczkiem. Powoli bede sie rozgladal za modem na 12 potokow zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moluch

 

Ja wiem, ze 3dmarki to o kant du*py mozna rozbic... najbardziej chodzi mi wlasnie o to czy u mnie procek tez nie bedzie waskim gardlem ;/ Jak narazie, az tak zly z tego fx'a nie jestem... spelnil to co oczekiwalem kiedy go kupowalem 2 lata temu :P

 

Wiec jak mozesz to podaj wyniki z gier i z makrow dla formalnosci :D Jesli masz nfs mw to tez milo by bylo jakbys w nim grafe przetestowal...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w zestawie z karta dostalem taki kabel do tv out . Sa trzy kolory R,G,B, (red itd ) tylko jak podepne pod bodajze zielony to na tv jest obraz czarno bialy , a na innych wogole nie ma obrazu:(. Podlaczam przez czincza do telepatora. Natomiast gdy daje taki pojedynczy wtyk ktory byl w zestawie to jest wszystko git, ale na tamtym tez powinno byc co jest do diaska??? Acha i czy wogole to oznacza ze jest VIVO na karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zmodowac karte, uzylem lakieru pulsar, polaczylem te 2 punkciki i dalej 8 potokow:/ dlugo trzeba czekac az lakier zacznie przewodzic? btw ma moze ktos fotke z dobrze pomalowanym laser cutem? bo nie wiem czy dobrze maluje bo ciezko pedzelkiem trafic:)

moglby ktos zapodac foto z dobrze zmodowanym x800gt? z gory thx

Pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Ja wlaśnie zakupilem Sapphire x800gt na agp. Jestem lekki wariat bo zanim ją wpakowalem do kompa to juz odmontowalem radiatorek i co widze??

215RABCGA12F

GH4810.1

0535A7

Kto mi powie jaki ja mam procek na karcie??? AtiTool pokazuje 420. Widze, ze to chyba 481 ale łapy sobie nie dam obciąc..Kupilem lakier z dodakiem srebra, piny połączone i lipa :( 8 potoków. Wywalilem jeszcze raz i połączylem inne piny i nadal lipa.. Z tego co widze to wyszło to calkiem nieźle ale nei wiem czy da sie ją zmodować.Moje pytanie??Czy atitool pokazuje zawsze aktualną liczbe potoków?? Czy na bank nie trzeba żadnego zmodowanego biosiku??

P.S. Karta zaje.... Kolega ma 6800 Gt i jest zalamany,ze nie kupił Radka. Ja mam slabszy komp od niego i jestem zadowolony strasznie..

Edytowane przez zapata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zapata a którąkupiłeś wersję bo sa 2 pod agp , różnią sie chłodziwem. Masz chłodzenie w kształcie serduszka?? Ja tez sciagnołem chłodzenie i było tam x800se napisane i nie wiem co ro za czip ale chyba 420 stka . Jeszcze nie łączyłem pinow bo klej mam w aucie bo łączyłem ogrzewanie tylnej szyby i ojciec pojechal mi z klejem :(. Jak wroci to zbadam.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zapata -> jak bys mial pcie, to bym powiedzal, zebys modowal biosami...

jak na pcie na gpu nie bylo konkretnie napisane x800se, to byla szansa nawet na 16p i wlasnie modyfikacja biosem

 

u mnie pgu wygladalo nawet tak - Dołączona grafika i jest 12p... oczywiscie pozniej to poprawilem i przykrylem rowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bawiłem się w 3d Marki, zawsze liczyła się dla mnie wydajność w grach. Dzisiaj po pracy zrobię jakieś testy. Wcześniej miałem 5900 xt (o zgrozo!) tak jak Ty i mogę powiedzieć jedno Half Life, Far Cry, Doom 3 bez porównania! Wszystko na full, czasami z upiększaczami w 1024/768. Underground 2 przycina czasami, ale ta gra tnie niezależnie od sprzętu jaki się ma. Wiem, że pojęcie płynności jest dość względne dlatego dzisiaj Fraps, jutro wyniki. Tylko jest jedno ale wąskie gardło u mnie to procek!

Siema! I jak udało się coś odblokować? Jeśli tak to w jaki sposób? Ja też mam identyczną(AGP, R420 itd...) kartę też kupioną w Znaku za 776zł i powiem szczerze, że chciałbym odblokować potoki, ale faktycznie wolę nie zdejmować chłodzenia. Nie da się tego zrobić np w riva tuner? albo zainstalować jakichs zmodowanych sterowników? Pozdr.post-122677-1133611438_thumb.jpg

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jacys fachmani powinni sie wziac za modowanie x800 gt agp. Dzisiaj probowalem laczyc mostki na w/w radku, najpierw pasta srebna a pozniej o wiele pewniejsza metoda, czyli cieniutki druciki z miedzi+tasma przezroczysta -i NIC. nie ma 12 potokow. tez podejrzewam, ze potrzebana jest zmiana biosu. nie trudno domyslic sie, chocby po recenzji na pclab, ze x800 gt i x800 gto to ta sama karta, tylko jedna ma wiecej potokow.

przydaloby sie miec miec bios wlasnie z x800 gto i wtedy byloby wiadomo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...