Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Abicie NF7 i bartonie wykrywała mi jako dual (bardziej zależy do jakich slotó się powsadza pamięci niż od tego czy są "dopasowane" :/ ?? ) a wzrostu wydajności żadnego...

 

To glownie wina tego, ze na chipsecie NF2 dual dawal minimalny wzrost predkosci.

 

A wogole to tez wesolych swiat wszystkim;) No i wymarzonych laptopow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejne pytanko: czy ktoś z was używa routera/access pointa przez którego udostępnia Internet laptopowi? Jak się w takim połączeniu sprawuje karta bezprzewodowa w asusach? Są jakieś problemy z utrzymaniem połączenia itd.?

 

Interesuje mnie to bo przy okazji zakupu A6V-Q039 kupiłam jeszcze bezprzewodowy router ASUS WL-500G Deluxe, który ma rewelacyjne jak dla mnie możliwości postawienia serwera wydruku i serwera ftp - mam nadzieje że to będzie działać razem :unsure: nie uśmiecha mi się włączać PC za każdym razem kiedy chcę poszperać w Internecie czy muszę wydrukować dokument z laptopa..

 

PS. może jest na forum jakiś posiadacz tego routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem znajomej D-Linka 624+ do VAIO i polaczenie Wi-Fi oraz kablowego do PC chodzi elegancko. Jedyny problem to byla konfiguracja - jak utworzylem polaczenie szyfrowane, to nie moglem za cholere go usunac - dopiero reset routera pomogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę tę notkę z mojego nowiutkiego A6VA-Q039 :D Laptop jest super i nie sprawia jak na razie żadnych problemów, a bezprzewodowa karta Intela spisuje się znakomicie - w całym mieszkaniu mam 54-48Mbit :D i nawet wyłapuje AP sąsiada co mieszka w budynku oddalonym o jakieś 100m (choć sygnał jest 50-60%).

 

Mam jednak kilka pytań:

1. Czy to normalne że prędkość połączenia WiFi spada kiedy się go nie używa bo zleciała mi raz do 24Mbit - ale od razu wróciła na 54Mbit jak tylko zaczęłam ściągać coś z ftp, lub korzystać z internetu.

2. Czy trzeba zainstalować jakiś soft żeby zaczął działać przycisk do włączania/wyłączania touchpada? Wszystkie inne przyciski działają tylko ten nie :|

 

No to wracam do konfigurowania systemu.. a jutro dołożę 1GB ramu i odciążę trochę dysk 4200RPM - ble.. jego formatowanie trwało wieki.. przypomniałam sobie stare dobre czasy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wcześniej to była sieć typu Ad-hoc.. ale skonfigurowałam dziś router asusa i laptop zawsze łączy się z 54Mbit, jednak po pewnym czasie szybkość połączenia spada to na 48 to na 36.. musze to trochę poobserwować ale wydaje mi sie ze to wina karty Intela i jej niedopracowanych sterowników -> tutaj jest ten problem wyjaśniony dokładniej. U mnie ma to łagodną formę bo połączenie nigdy nie zrywa się kompletnie i zawsze można je "naprawić" żeby znów były te 54Mbity.

 

Dalej też nie mogę sobie poradzić z tym przyciskiem wyłączania touchpada no i nie działa mi również kombinacja Fn+F2(wyłączanie sieci bezprzewodowej) :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nawet jezeli pokazuje 24 Mbit to i tak watpie, aby Twoje lacze internetowe osiagalo taka przepustowosc (z uwzglednieniem zapasu na straty sygnału w związku ze scianami i odlegloscia). Z tego co czytalem podany przez Ciebie watek niektorym pomogla instalacja innych sterownikow :] Najlepiej zainstaluj sterowniki te ktore sa dostarczane od Asusa - czasem sa modyfikowane pod notebook i instalacja nowych ze strony producenta ukladu powoduje wiecej szkody, niz korzysci.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o połączenie z Internetem.. to sprawować się będzie znakomicie nawet jeżeli szybkość sieci bezprzewodowej będzie 5 czy 11Mbit (bo rozdzielam tylko 1MB DSL).

 

Jednak inna sprawa ze ściąganiem plików z ftp postawionego na PC - taki spadek szybkości połączenia ma tu juz duże znaczenie :sad: a przede mną jeszcze 30GB plików do skopiowania :mur:

 

Wogóle coś kiepsko mi ta karta pracuje - transfer do 1,5 mB/sec (według DUMetera) to troszkę mało jak na teoretyczne 54Mbity :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wcześniej to była sieć typu Ad-hoc.. ale skonfigurowałam dziś router asusa i laptop zawsze łączy się z 54Mbit, jednak po pewnym czasie szybkość połączenia spada to na 48 to na 36.. musze to trochę poobserwować ale wydaje mi sie ze to wina karty Intela i jej niedopracowanych sterowników -> tutaj jest ten problem wyjaśniony dokładniej. U mnie ma to łagodną formę bo połączenie nigdy nie zrywa się kompletnie i zawsze można je "naprawić" żeby znów były te 54Mbity.

 

Dalej też nie mogę sobie poradzić z tym przyciskiem wyłączania touchpada no i nie działa mi również kombinacja Fn+F2(wyłączanie sieci bezprzewodowej) :sad:

 

zeby dzialalo fn+f2 musisz zainstalowac program "wireless console" - do wlaczania i wylaczania wifi i bluetooth (p.s. jesli ktos zna jakas alternatywe to moglby rzucic nazwa) co do wylaczania touchpada jest gorzej ;)

trzeba zainstalowac sterowniki do touchpada firmy synaptics(ktore wedlug mnie sa lipne i ich nie uzywam mimo ze przez to nie moge wylaczac touchpada; mile widziana alternatywa too)

wszystko jest na cd ktore dostajesz z kompem

 

co do zrywania polaczenia karty wifi to mam z tym problem w ad-hoc'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzec dzięki za tipsa w sprawie wconsole :D tak to jest jak się polega na sterownikach ze strony asusa a dołączoną płytkę rzuca w kąt :mur: a jeśli chodzi o sterowniki do touchpada to się z tobą zgadzam i dam sobie z nimi spokój :sad:

 

baton18, wolfen77 u mnie tez Everest i sterowniki Ati podają ze x700 ma 256MB ale mi się wydaje za to jest faktycznie 128MB VRAM + 128MB Hyper Memory (używa nasz RAM kiedy jej własnego nie starcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się pomylili w asusie i dali ci inną kartę... jesli masz AV6A Q039 to 256 mb na karcie jest niemożliwe, ponieważ nie ma w tym modelu takiej konfiguracji..

no wlasnie wiem ze nie ma takiej konfiguracji. A mozliwe jest ze mam normalna karte 128MB tylko mi wyswietla ze ma 256MB?

Hm, nie wiem co o tym myslec wszystkim

 

Wlasnie przeczytalem posta Anki ;)

Edytowane przez baton18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jako że jest na forum kilka osób które prosiły mnie o recenzję więc spełniam ich prośbę. Jakieś dwa miechy temu postanowiłem kupić laptopa.Przejrzałem praktycznie całą ofertę na rynku i wybór zawęziłem do 3 laptopów Acera,modeli 4651LMi, 1694WLMi oraz 5024WLMi. Jednakże tydzień temu natknąłem się na info o nowym modelu Asusa o oznaczeniu A6VA. Jako że kupiłem kuzynowi rok temu Asusa i jest do tej pory bardzo zadowolony,postanowiłem się wyłamać (na fali zakupów Acerów przez forumowiczów  ) i kupić A6VA.

 

Pierwsze wrażenia/obudowa/klawa:

Laptop wygląda niesamowicie ekskluzywnie,może na zdjęciach nie będzie tego do końca widać ale naprawdę kolorystyka i materiały przyciągają uwagę i na pewno są lepsze od Acerowskich (z modelu 5024WLMi który oglądałem na żywo).Laptop wygląda na sprzęt dużo droższy niż jest w rzeczywistości. Posiada również dobrą ergonomię. Wszystkie porty są umieszczone w odpowiednich miejscach.Po odpaleniu laptopa zaskakuje kompletna cisza, po odebraniu laptopa spędziłem ponad 5 godzin instalując wszystko co niezbędne i nic nie słyszałem.Laptop jest bezgłośny jak dla mnie (na baterii,bo na zasilaniu wiatrak dość często się włącza,co nie jest zbyt dokuczliwe ale jest słyszalne). Jedyny denerwujący hałas to napęd optyczny który jest po prostu głośny (ale to chyba wszystkie napędy asusa są takie bo w stacjonarce też mam głośne DVD Asusa). Pisanie na klawiaturze jest doznaniem wprost mistycznym,mam w stacjonarce Logitecha UltraX Flat i klawa w Asusie jest od niej dużo lepsza.Skok klawiszy jak dla mnie jest idealny,a miękkość wcisku jest nieziemska . Touchpad też jest znakomity i posiada wydzielone miejsce do przewijania ekranu w pionie.Co do wagi laptopa to wynosi ona 2,85kg i jest to dobry wynik w porównaniu z największymi konkurentami Acerem 1694WLMi i FS Amilo M1347G.

 

Matryca:

Jednym słowem rewelacja. Jest to Asusowska matryca typu ColorShine z powłoką szklaną (chyba,tak wygląda). Jasność bardzo duża,kąty w poziomie bardzo dobre jak na laptopa,kolory świetne. Minusem jest kąt widzenia w pionie jeśli patrzymy na matrycę z góry to są przebarwienia i obraz ciemnieje. Co do podświetlenia matrycy to widać niewielkie jaśniejsze podświetlenie na obrzeżach matrycy i na dole przy przyciskach dodatkowych, ale tylko podczas odpalania lapka na ekranie startowym i jak jest ciemno w pokoju. Mnie nie przeszkadza to ani trochę. Na matrycy nie znalazłem żadnych martwych pikseli. Filmy ogląda się bosko. Może nie widać tego dobrze na zdjęciach,ale zapewniam że w realu wygląda to znacznie lepiej.

 

Dźwięk:

Za dźwięk odpowiedzialny jest kodek Intel High Definition Audio. I tylę mogę napisać bo w niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup karty SB Augidy 2 ZS for notebooks,ponieważ wbudowane głośniki to,jak w większości laptopów,kompletna klapa. Mam porównanie z głośnikami w stacjonarce (Logitech X-530) i po prostu głośniki laptopowe to żenada.

 

Peryferia:

Lapek posiada wbudowane 4 porty USB 2.0, kartę bezprzewodową Intel Pro Wirelless B/G, oraz moduł Bluetooth. Do tego czytnik kart 3-in-1 (albo 4-in-1,sam nie wiem). Do tego w laptopie wbudowana jest kamera 1,3Mpixela, a poza tym na przodzie wbudowany został panel AudioDJ do odsłuchu płyt bez włączania systemu operacyjnego. Czyli jest wszystko czego potrzeba.

 

Wydajność/czas pracy na bateriach:

Mój model posiada procesor Pantium M 1,73GHz (2MB Cache,FSB 533) wspomagany dwiema kośćmi po 256MB DDR 2 533 (a nie jak w niektórych lapkach DDR 2 400) oraz Radeona X700 128MB taktowanego 358MHz na rdzeniu i 331MHz na pamięciach (662MHz efektywne). W 3Dmarku 2003 mam 5700pkt.

Jest jedna rzecz która mnie wkurza,ponieważ Asus w materiałach i na stronie podaje czas pracy na bateriach do 4,5 godziny. Chyba z dodatkową baterią bo norma to 2-2,5godziny pracy.(film,muza..) Wprowadzają ludzi w błąd.

Dysk zastosowany w tym modelu to IBM 4200obr./min z 8MB pamięci cache.

 

Podsumowanie:

 

Plusy:

+genialna martyca

+bardzo dobra wydajność

+laptop bardzo cichy w czasie normalniej pracy

+świetna klawiatura

+wyposażenie, w tym kamera i bluetooth

+2 latka gwary door-to-door

+torba i mysz w komplecie

+brak systemu operacyjnego w komplecie (dla mnie to duży plus)

 

Minusy:

-głośny napęd optyczny

-strasznie mała myszka w komplecie

-słabe głośniki

-dysk tylko 4200obr./min

-czas pracy na baterii (ok.2,5 godziny)

 

P.S Sorki za niekóre sformuowania ale dość szybko pisałem.W razie jakich kolwiek pytań piszcie.Pozdro.

 

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00964jd.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00976qa.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01037dw.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01046sz.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01053bn.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01071en.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01086nj.jpg

 

A tu porównanie wielkości myszy:

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00957sh.jpg

Jako Desktop Replacement jest to bardzo dobry wybór. Mogę polecić z czystym sumieniem.

 

A jak cena tego cacka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam ze podstawowym wyposazeniem posiadaczy Asusow A6Va powinna byc sciereczka z mikrofibry - matryca jest super ale przyciaga kurz jak magnez :rolleyes: Wczoraj malo zawalu serca nie dostalam kiedy otworzylam laptopa i zobaczylam ogromna "ryse" na ekranie.. potarlam sciereczka i voila! rysa zniknela :lol: A ile to juz razy myslalam ze znalazlam martwego piksela na tej matrycy zeby potem sie przekonac ze to tylko jakis smiec :rolleyes: :mur:

 

A teraz niech mi ktos poradzi jak utrzymac temp na poziomie 40-41 stopni.. bo mnie troche denerwuje przy pracy na bateriach wlaczanie sie wiatraczka co 2-3 min na chwilke zeby ostudzic procesor do 40 stopni. Juz sie przyzwyczailam ze na zasilaczu mam wlaczony tryb max. preformance i zasilacz chodzi nonstop utrzymujac temperature 45-48 stopni, ale na bateriach chcialabym miec cisze.. Uzywam Notebook Hardware Monitor - jak to ustwic zeby temperatura dla P-M 750 utrzymywala sie na poziomie 40-41 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam ze podstawowym wyposazeniem posiadaczy Asusow A6Va powinna byc sciereczka z mikrofibry - matryca jest super ale przyciaga kurz jak magnez :rolleyes: Wczoraj malo zawalu serca nie dostalam kiedy otworzylam laptopa i zobaczylam ogromna "ryse" na ekranie.. potarlam sciereczka i voila! rysa zniknela :lol: A ile to juz razy myslalam ze znalazlam martwego piksela na tej matrycy zeby potem sie przekonac ze to tylko jakis smiec :rolleyes: :mur:

 

A teraz niech mi ktos poradzi jak utrzymac temp na poziomie 40-41 stopni.. bo mnie troche denerwuje przy pracy na bateriach wlaczanie sie wiatraczka co 2-3 min na chwilke zeby ostudzic procesor do 40 stopni. Juz sie przyzwyczailam ze na zasilaczu mam wlaczony tryb max. preformance i zasilacz chodzi nonstop utrzymujac temperature 45-48 stopni, ale na bateriach chcialabym miec cisze.. Uzywam Notebook Hardware Monitor - jak to ustwic zeby temperatura dla P-M 750 utrzymywala sie na poziomie 40-41 stopni?

 

ustaw napiecie przy mnozniku x6 na 0.716V i nie powinien sie w wlaczac na tym ustawieniu wiatraczek(no zalezy od warunkow...). chyba ze polazysz komp na lozku czy czyms podobnym;; w moim odczuciu dysk czasem niezle potrawi tez kompa rozgrzac wiec rekomenduje ustawienie "enable spin down" w NHC

 

jesli kompletnie chcesz wyeliminowac wiatrak na baterii to mozesz np probowac z power4gear na ustawieniu battery saving(albo cd) wlaczyc processor speed 25% ale nie wiem czy to w ogole cos pomoze :D

 

mam prosbe do ciebie: moglabys zainstalowac ati tray tools i sprawdzic czy ci dziala? http://www.radeon2.ru/atitray/attsetup.exe (http://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/) "sprawdzic czy dziala" - mam tu na mysli np klikniecie w menu display>default single display i innych opcji bo u mnie cos to nie dziala a inni nie zgraszaja problemow, jelsi ktos jeszcze moglby to sprawdzic to prosze :)

 

tak poza tym: czego uzywacie do podkrecania proca? jakbym chcial 2ghz osiagnac np :D?

Edytowane przez korzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jako że jest na forum kilka osób które prosiły mnie o recenzję więc spełniam ich prośbę. Jakieś dwa miechy temu postanowiłem kupić laptopa.Przejrzałem praktycznie całą ofertę na rynku i wybór zawęziłem do 3 laptopów Acera,modeli 4651LMi, 1694WLMi oraz 5024WLMi. Jednakże tydzień temu natknąłem się na info o nowym modelu Asusa o oznaczeniu A6VA. Jako że kupiłem kuzynowi rok temu Asusa i jest do tej pory bardzo zadowolony,postanowiłem się wyłamać (na fali zakupów Acerów przez forumowiczów  ) i kupić A6VA.

 

Pierwsze wrażenia/obudowa/klawa:

Laptop wygląda niesamowicie ekskluzywnie,może na zdjęciach nie będzie tego do końca widać ale naprawdę kolorystyka i materiały przyciągają uwagę i na pewno są lepsze od Acerowskich (z modelu 5024WLMi który oglądałem na żywo).Laptop wygląda na sprzęt dużo droższy niż jest w rzeczywistości. Posiada również dobrą ergonomię. Wszystkie porty są umieszczone w odpowiednich miejscach.Po odpaleniu laptopa zaskakuje kompletna cisza, po odebraniu laptopa spędziłem ponad 5 godzin instalując wszystko co niezbędne i nic nie słyszałem.Laptop jest bezgłośny jak dla mnie (na baterii,bo na zasilaniu wiatrak dość często się włącza,co nie jest zbyt dokuczliwe ale jest słyszalne). Jedyny denerwujący hałas to napęd optyczny który jest po prostu głośny (ale to chyba wszystkie napędy asusa są takie bo w stacjonarce też mam głośne DVD Asusa). Pisanie na klawiaturze jest doznaniem wprost mistycznym,mam w stacjonarce Logitecha UltraX Flat i klawa w Asusie jest od niej dużo lepsza.Skok klawiszy jak dla mnie jest idealny,a miękkość wcisku jest nieziemska . Touchpad też jest znakomity i posiada wydzielone miejsce do przewijania ekranu w pionie.Co do wagi laptopa to wynosi ona 2,85kg i jest to dobry wynik w porównaniu z największymi konkurentami Acerem 1694WLMi i FS Amilo M1347G.

 

Matryca:

Jednym słowem rewelacja. Jest to Asusowska matryca typu ColorShine z powłoką szklaną (chyba,tak wygląda). Jasność bardzo duża,kąty w poziomie bardzo dobre jak na laptopa,kolory świetne. Minusem jest kąt widzenia w pionie jeśli patrzymy na matrycę z góry to są przebarwienia i obraz ciemnieje. Co do podświetlenia matrycy to widać niewielkie jaśniejsze podświetlenie na obrzeżach matrycy i na dole przy przyciskach dodatkowych, ale tylko podczas odpalania lapka na ekranie startowym i jak jest ciemno w pokoju. Mnie nie przeszkadza to ani trochę. Na matrycy nie znalazłem żadnych martwych pikseli. Filmy ogląda się bosko. Może nie widać tego dobrze na zdjęciach,ale zapewniam że w realu wygląda to znacznie lepiej.

 

Dźwięk:

Za dźwięk odpowiedzialny jest kodek Intel High Definition Audio. I tylę mogę napisać bo w niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup karty SB Augidy 2 ZS for notebooks,ponieważ wbudowane głośniki to,jak w większości laptopów,kompletna klapa. Mam porównanie z głośnikami w stacjonarce (Logitech X-530) i po prostu głośniki laptopowe to żenada.

 

Peryferia:

Lapek posiada wbudowane 4 porty USB 2.0, kartę bezprzewodową Intel Pro Wirelless B/G, oraz moduł Bluetooth. Do tego czytnik kart 3-in-1 (albo 4-in-1,sam nie wiem). Do tego w laptopie wbudowana jest kamera 1,3Mpixela, a poza tym na przodzie wbudowany został panel AudioDJ do odsłuchu płyt bez włączania systemu operacyjnego. Czyli jest wszystko czego potrzeba.

 

Wydajność/czas pracy na bateriach:

Mój model posiada procesor Pantium M 1,73GHz (2MB Cache,FSB 533) wspomagany dwiema kośćmi po 256MB DDR 2 533 (a nie jak w niektórych lapkach DDR 2 400) oraz Radeona X700 128MB taktowanego 358MHz na rdzeniu i 331MHz na pamięciach (662MHz efektywne). W 3Dmarku 2003 mam 5700pkt.

Jest jedna rzecz która mnie wkurza,ponieważ Asus w materiałach i na stronie podaje czas pracy na bateriach do 4,5 godziny. Chyba z dodatkową baterią bo norma to 2-2,5godziny pracy.(film,muza..) Wprowadzają ludzi w błąd.

Dysk zastosowany w tym modelu to IBM 4200obr./min z 8MB pamięci cache.

 

Podsumowanie:

 

Plusy:

+genialna martyca

+bardzo dobra wydajność

+laptop bardzo cichy w czasie normalniej pracy

+świetna klawiatura

+wyposażenie, w tym kamera i bluetooth

+2 latka gwary door-to-door

+torba i mysz w komplecie

+brak systemu operacyjnego w komplecie (dla mnie to duży plus)

 

Minusy:

-głośny napęd optyczny

-strasznie mała myszka w komplecie

-słabe głośniki

-dysk tylko 4200obr./min

-czas pracy na baterii (ok.2,5 godziny)

 

P.S Sorki za niekóre sformuowania ale dość szybko pisałem.W razie jakich kolwiek pytań piszcie.Pozdro.

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00964jd.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00976qa.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01037dw.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01046sz.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01053bn.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01071en.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01086nj.jpg

 

A tu porównanie wielkości myszy:

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00957sh.jpg

Jako Desktop Replacement jest to bardzo dobry wybór. Mogę polecić z czystym sumieniem.

 

A jak cena tego cacka?

Przecież to moja recka przekopiowana z pierwszej strony :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do innych uzytkownikow A6VA. Mianowicie chodzi mi o temperature procesora. Gdy pracuje w XP z kilkoma programami i wydajnoscia ustawiona na max to temp. stale oscyluje wokol 50 stopni. Czasem troche mniej, czasem wiecej ale generalnie jest to przedzial mniej wiecej 48-52. Czy to sa dobre temperatury? Dodam, ze wlasciwie caly czas pracuje na zasilaczu i chodzi on na niskich obrotach praktycznie non-stop. Jak to u was wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzec dzięki za tipsa w sprawie wconsole :D tak to jest jak się polega na sterownikach ze strony asusa a dołączoną płytkę rzuca w kąt :mur: a jeśli chodzi o sterowniki do touchpada to się z tobą zgadzam i dam sobie z nimi spokój :sad:

 

baton18, wolfen77 u mnie tez Everest i sterowniki Ati podają ze x700 ma 256MB ale mi się wydaje za to jest faktycznie 128MB VRAM + 128MB Hyper Memory (używa nasz RAM kiedy jej własnego nie starcza)

z tego co sie orientuje to na stronie producenta jast najnowszy bios ktory wlasnie wlacza Hyper Memory, najprawdopodobniej masz wgrany najnowszy bios. a tak swoja droga ciekaw jestem czy sa jakies roznice w wydajnosci gry bez i z hypermemory. czy ktos moze to potwierdzic przed i po wgraniu najnowszego biosu czy zauwazyl jakas roznice?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Z tego co czytałem to hyper memory to straszna rzecz - parę razy wolniejsze od pamięci ma grafie a do tego obciąża procesor(minimalnie ale jednak) fajnie jak by była opcja wyłączenia tego :/

 

 

P.S. Czy w biosie asusa są "ukryte opcje"?? które się pojawiają po wciśnięciu shift'a czy czegoś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...