Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta i takie tricki - no no B) Za niedlugo pozostanie plci meskiej spakowac manatki, bo juz nie bedziemy potrzebni nawet do instalacji windowsa :-|

Wiesz co, z tym windowsem to myślę, że teraz żadna nie ma problemu =) A takie tricki to nic innego jak: popróbować, poczytać, dowiedzieć się, na prawdę nic strasznego, Ty też potrafisz =)

 

 

Odnośnie tematu, ja mam Asusa A6VC-B011 i też jestem bardzo zadowolona, świetny sprzęt, bardzo ładnie i elegancko wygląda, można sobie pograć, i ogólnie to polecam wszystkim, którzy mogą wydać tyle kasy (chociaż nie sądzę, że za takie parametry to dużo, bo jak patrzyłam na Toshiby to troszkę mnie wgięło), a chcą laptopa na poziomie =)

 

I oczywiście respect dla Kobiet ^_^ ( do: Anka725 i innych =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak jest z wydajnością tego dysku 4200obr. Wyczytałem w tym wątku że windows sie trochę dłużej ładuje, a jak wygląda sama kwestia wydajności w systemie (przeglądarki int., gierki i inny soft). Czy "czuć", że dysk to 4200?

Z góry dzięki za info

Imho jest wydajny. Z czystym sumieniem moge powiedziec ze w wydajnosci zjada na sniadanie dysk 5400RPM 16MB Cache z mojego starego laptopa (moze to kwestia nowszej technologii/kontrolera/sterownikow)

 

Maly przyklad:NFS MW 4CD montowane z alcohola w asus'ie instaluje sie ok 120 sekund, na dysku 7200RPM 8MB cache ata/133 zajmowalo 70 sekund. wydaje mi sie ze to dobry wynik zwazywszy ze mamy 4200 : 7200 i 2mb : 8mb

 

Przy okazji zeby nie zaczynac nowego watku:

Nie wiem czym jest to spowodowane (sterowniki/konflikt jakis?) ale a6va mi sie sam resetuje :sad: (nagle niebieski ekran, jakies informacje na bialo [nie zdarze przeczytac :mur:] i natychmiastowy reset) :mur:

Zdarza sie nawet 2 razy na dzien. Dzieje sie to raczej przy wiekszym obciazeniu kompa.

temperatura w normie. przy 1.86MHz 1.35V mam max 60st (100% obciazenie proca)

 

Przeskanowalem pamiec mem-testem 12 godzin i nie wykryl zadnego bledu

 

Moze miec wplyw na stabilnosc obecnosc w systemie zewnetrznej dzwiekowki na USB i karty TV PCMCIA?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie po pierwszej instalacji windy miałem ze 2-3 razy blue screena ale po ponownym formaciku i zainstalowaniu niezbędnych sterów tylko wszystko śmiga pięknie.

 

Od czasu do czasy u mnie tylko wystąpi komunikat iż nie mam wystarczającego zasilania do portów USB ( mam mam zajęte wszystkie plus jeszcze hub USB zapełniony-w sumie 7 portów USB zajętych,z tym że hub ma zasilanie własne).

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie po pierwszej instalacji windy miałem ze 2-3 razy blue screena ale po ponownym formaciku i zainstalowaniu niezbędnych sterów tylko wszystko śmiga pięknie.

 

Od czasu do czasy u mnie tylko wystąpi komunikat iż nie mam wystarczającego zasilania do portów USB ( mam mam zajęte wszystkie plus jeszcze hub USB zapełniony-w sumie 7 portów USB zajętych,z tym że hub ma zasilanie własne).

Wydaje mi sie ze problem stworzyl kabel do telefonu na USB, gdyz jego czasem jak wyjalem bez "usuniecia urzadzenia" to sie resetowal.

(Na wszelki wypadek rozkrece jeszcze luk z koscmi ramu i podociskam je. Moze za luzno umocowalem nowa kosc...)

Obecnie mam odlaczony calkiem kabelek i narazie jest ok.... 30 min przelecial test SuperPI 32MB bez niespodzianek

 

A co do windowsa to jest on nowiutki, ma tydzien. Sterowniki tylko z plyty ASUS. Zadnych dodatkowych

 

Szkoda mi instalowac od nowa windowsa, bo slyszalem ze rejestrowac i aktywowac mozna go tylko 4 razy, pozniej juz sie nie da:( A szkoda w miesiaca 4 razy instalowac Win XP Prof SP2 i stracic licencje....

 

P.S mozecie polecic dobry program ktory przetestuje pozostale akcesoria komputera? (chipset/procesor/plyta etc)?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi instalowac od nowa windowsa, bo slyszalem ze rejestrowac i aktywowac mozna go tylko 4 razy, pozniej juz sie nie da:( A szkoda w miesiaca 4 razy instalowac Win XP Prof SP2 i stracic licencje....

a jaka masz ta licencje, nie slyszalem o takim czyms ale mam windows z MSDN wiec moze ja tez mam cos takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz ta licencje, nie slyszalem o takim czyms ale mam windows z MSDN wiec moze ja tez mam cos takiego :)

Tez mam z MSDN AA (nie nie nie,to nie anonimowi alkoholicy :D (a moze?:P)

 

Na stronie uczelni skad mozna pobrac oprogramowanie $sotfu znajduje sie taka informacja (nie wiem, nie sprawdzalem i wole nie sprawdzac :D jej wiarygodnosci)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam z MSDN AA (nie nie nie,to nie anonimowi alkoholicy :D (a moze?:P)

 

Na stronie uczelni skad mozna pobrac oprogramowanie $sotfu znajduje sie taka informacja (nie wiem, nie sprawdzalem i wole nie sprawdzac :D jej wiarygodnosci)

 

Pozdrawiam, Piotrek

to jest stronka od nas: http://msdn.ict.pwr.wroc.pl/

"...Oprogramowanie można instalować w czasie pobierania kursów z wydziału, który ma licencję. Jednak nie może ono być używane do celów komercyjnych. Z oprogramowania można korzystać tak długo jak spełnione są warunki licencji (czyli również po zakończonych studiach, ale nie wolno go wtedy ponownie instalować)...."

napisalem maila z pytaniem do człowieka ktory tym sie zajmuje i odpisal ze wszystko jest w tym faq. moze u was sa inne zasady, hej.

Edytowane przez korzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. nie chce zakladac znow tego watku, a wydaje mi sie ze w tym topicu dostane odpowiedz na moje pytanie. otoz czy ktos poradzil sobie z wentylatorem?? byl tu link do jakiegos anglojezycznego forum, ale nic to nie dalo(szamiast 4 mam 2 sensory, a w speedfanie to nic nie widzi, jesli kto wie o czym mowie). panowie w serwisie twierdzqa ze wszystko jest w normie nawet jesli chodzi bez przerwy. posiadam model A3AC-5001 centrino, ale mysle ze problem tkwi nie w tym egzemplarzu tlyko w calej serii, a po lekturze tego tyematu chyba nawet we wszystkich asusach.. :mur: dalem kase za centrino a on mi buczy nad glowa. a mialo byc tak pieknie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne notebooki maja wentyl zalaczony non-stop inne zalaczaja sie raz za czas. Producent ustala odpowiedni kompromis termiczny i prog zalaczania wentylatora, poprzedzony wieloma testami - nawet posiadanie procesora Pentium M nie gwarantuje Ci pracy z wylaczonym wentylatorem i nikt Ci tez tego nie obiecuje, ani nie obiecywal.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciaptak, pisałem o tym wcześniej w tym samym wątku, poradziłem sobie z tym połowicznie i ostro obniżyłem napięcia, przez co chwilę pochodzi bez wentylatora, po czym jak już wentyl się włączy to trudno o wyłączenie :/ u mnie rozwiązanie tego problemu z angielskiego forum również się nie sprawdza (inny chipset mobo ?). Poza tym chciałbym się podzielić moimi wynikami podkręcania:

 

 

|| mem || gpu || 3DMark2001SE || uwagi ||

============================

|| MHz || MHz || pkt || - ||

============================

|| 358 || 385 || 17205 || brak ||

|| 371 || 391 || 17242 || brak ||

|| 385 || 405 || 17595 || brak ||

|| 395 || 413 || - || zawiesił się ||

|| 391 || 418 || - || artefakty ||

|| 385 || 418 || 17886 || zgasł mi monitor (!?) ||

|| 385 || 412 || - || na tych pracuję ||

 

 

Test przeprowadzałem w ten sposób: uruchomiłem system => NHC => Graphics => kombinuję => 3DMark =>Ok, daję wyższe lub błędy, obniżam.

Celowo nie szukam już wyższych ustawień, gdyż uważam, że ewentualny zysk wydajności będzie na tyle mały, że mogę go sobie darować aby oszczędzić sprzęt (zwłaszcza że na ustawieniach których używam mogę grać w Quake'a 4 800x600 medium detale 2xAA co mi w zupełności wystarcza B) ). W przypadku częstotliwości 418 gpu 385 mem podczas grania w Q po jakiejś półgodzinie zupełnie niewytłumaczalnie zgasł monitor, co uznałem za przetakowanie sprzętu, po obniżeniu częstotliwości wszystko ok :) Sprzęt się nie przegrzewa, można go spokojnie wziąć na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne notebooki maja wentyl zalaczony non-stop inne zalaczaja sie raz za czas. Producent ustala odpowiedni kompromis termiczny i prog zalaczania wentylatora, poprzedzony wieloma testami - nawet posiadanie procesora Pentium M nie gwarantuje Ci pracy z wylaczonym wentylatorem i nikt Ci tez tego nie obiecuje, ani nie obiecywal.

no nie wiem, wielu ludzi pisze ze celeron to odkurzacz i kaloryfer...i tylko centrino gwarantuje wygodna prace. troszke sie tego przestraszylem i jak widze niepotrzebnie. bo tak naprawde tyczy sie to wiekszosci notebookow ( oczywiscie w mniejszym stopniu). madry polak po szkodzie, hehe

Edytowane przez ciaptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, wielu ludzi pisze ze celeron to odkurzacz i kaloryfer...i tylko centrino gwarantuje wygodna prace. troszke sie tego przestraszylem i jak widze niepotrzebnie. bo tak naprawde tyczy sie to wiekszosci notebookow ( oczywiscie w mniejszym stopniu). madry polak po szkodzie, hehe

Popatrz na specyjikacje i porownaj ilosc wydzielanego ciepla przez celerona (nie mobilnego i nie "m") do dothan'a

 

pentium m dothan wydziela 25Wa celeron ponad 60W

 

Mialem do niedawna laptopa z Celeronem 2.7GHz (desktopowym :mur: )

Nie dalo sie nigdzie sprawdzic jaka jest temperatura, ale klawiatura mi sie topila.

Mysle ze w stresie dochodzilo do 70-80. (maksymalna 105 chyba w/g intela)

Gdyby w tamtym laptopie zamontowano chlodzenie od sonomy to nie wiem czy zdarzylby sie wlaczyc windows zanim procek nie wyzionolby ducha:)

 

Aha no i bateria mi trzymala super dlugo - 45 min (od nowosci) a waga 3.6kg

 

Porownaj system chlodzenia z centrino do starszych konstrukcji. Obecnie nie dosc ze laptopy chodza dluzej to sa duzo lzejsze.

Nie da sie praktycznie skonstruowac platformy bez wiatraczkow poniewaz radiator samoczynnie nie jest w stanie wypromieniowywac wiecej ciepla niz otrzyma od procka(no chyba ze jest ekstremalnie duzy, ale o tym ponizej:). Trzeba mu pomoc okresowo go "przedmuciach!ac:)" (no chyba zeby skonstruowac laptopa wykonanego z miedzi :) Wtedy nie bedziesz potrzebowal wiatraczkow, ale lapek bedzie wazyl 10kg:) - cos za cos:))

 

P.S u mnie od wlaczenia komputera do startu wiatraczkow mija ok 45 min (jade caly czas na 800MHz 0,7V) Po tymokresie wlacza sie wiatrak, ale czesto sie wylacza.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotixel tak sobie myślę że może właśnie przez te 0,7 na 800MHz masz te restarty, u mnie było podobnie - laptop działał kilka godzin bez problemu a potem nagle zwiecha bez przyczyny. Zwiększyłam napięcie na 0,716 i jak ręką odjął :) zero problemów.

 

Acha przy okazji restartów - odznacz sobie "Automatyczne uruchom ponownie" w Panelu Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie :) to będziesz miał czas na spisanie kodu błędu XP i potem sprawdzenie na tej stronie o co chodzi :)

 

Co do Partition Magic to używam go dobre kilka lat na przeróżnych dyskach 3,5'' i jeszcze mnie nie zawiódł ale chętnie się dowiem co z nim nie tak jest :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze notebooki na zwyklym Celeronie byly glosne i gorace, ale obecny Celeron M to bardzo dobry procesor i chlodny. W dobrze zaprojektowanym notebooku z grafika zintegrowana i Celeronem M wentylatora w ogole nie slychac, nawet jezeli chodzi caly czas. Na przyszlosc to polecam poszukac notebooka ze specjalnym trybem Silent Mode, ktory obniza taktowanie oraz napiecia karty graficznej oraz procesora Pentium M wg poziomu dobranego przez producenta. Przykladowo w FS procesor zwalnia do 800 MHz, a karta grafiki, ktora chodzi normalnie: rdzeń 375 MHz, pamięci 600 MHz zwalnia do poziomu: rdzeń 100 MHz, pamięci 220 MHz w trybie Silent Mode. Bez babrania sie w programy typu NHC itp. Narazie znam dwie firmy, ktore tak robia (ale napewno jest ich wiecej): Fujitsu-Siemens i Samsung. Samsung nawet posiada kilka stopni predkosci wentylatora ustawianych z poziomu BIOS przez uzytkownika !

 

PM - to najgorszy program jaki znam. Mialem rozne wersje i stracilem przez niego dane kilka razy w przeciagu 6 lat - rozne wersje PM, rozne komputery i dyski twarde. Nawet wersja pod DOS nie gwarantuje bezpieczenstwa - proba zmiany rozmiaru istniejacej partycji, konczy sie w 99% utrata danych. Poza tym wersja 8.05 (chyba jeszcze najnowsza) posiada staroswiecka opcje bootowania z poziomu stacji dyskietek, a jak wiemy dzis to raczej zabytek komputerowy i producenci notebookow, w ogole juz nie montuja stacji dyskietek. Norton wykupil PM 8.05 wrzucil swoje logo, ale nic w nim nie ulepszyl.

 

Polecam zapoznac sie z produktem zwanym Acronis Disk Director Suite 10 - pozwala utworzyc bootowalny CD lub DVD z opcja Boot Safe i normalna, do tego "OS selector" - program posiada przy tym wszystkie opcje tak jak Windowsowy. Rozmiar partycji podawany jest w GB, a nie w MB - nastepne ulatwienie, jezeli ktos chce ustawic rozmiar partycji dokladnie bez uzywania kalkulatora ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiscie PM8 jest juz dosc przestarzaly wiec chyba czas sie przesiasc :) A ze niedlugo przyjdzie do mnie obudowa USB 2.0 na dyski 2,5'' to sobie podlacze tego Hitachi do PC i potestuje rozne programy, no i moze uda mi sie go prawidlowo sformatowac i odzyskam te 8MB.

 

A jak jestesmy przy dyskach to co myslicie o serii Hitachi 7K100 (szczegolnie 80GB 7200RPM) i naszych Asusach? Przesiadka z 4200RPM na 7200RPM widocznie przyspieszy laptopa ale czy ten dysk nie bedzie sie aby grzal za mocno? I czy wogole warto na niego zbierac? Bo moze odrazu mam sie zastanawiac nad dyskami Seagate Momentus 7200.1 (choc one ok 200-150zl drozsze sa :|)?

 

Seagate wogole ostatnio szaleje - na dniach wydala dyski 160GB do laptopow (Info) narazie 5400RPM ale mysle ze 7200RMP to pewnie kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :) no i dochodzi wieksze zuzycie baterii tez, ale jednak wole miec wydajniejszy sprzet. Cos za cos, do halasu sie przyzwyczaje bo wprawiona jestem - moj PC stojacy na biurku to dopiero odkurzacz jest :mur: Laptop z pracujacym wiatraczkiem to przy nim cichutki jest :wink:

 

Wlasnie podobno Seagate robi cichsze dyski 2,5" od Hitachi, ale znow duzo drozsze sa. Nie wiem jak z temperaturami, musze poszukac jakis porzadnych testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na 800MHz i napieci 716mV wiatrak sie nie wlacza wcale jesli nie uruchamiam czegos co mocno obciaza procesor (ok100%) temperatura czasem dojcie do 50 stopni ale zostaje na pasywnym i oscyluje kolo 48(okolo 22 stopnie temp pokojowa + lampka na komp swieci) ; ja nie mam problemu z wiatrakiem, jedyne co mi sie nie podoba to ze przy uruchamianiu, w biosie itp proc chodzi na maksa i wtedy mocno dmucha :rolleyes:

wiatrak wiec nie jest problemem , ale juz pisalem ze mam inne problemy ktorych WY NIE MACIE wiec o co sie martwicie :) macie szczescie po prostu hy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro masz racje zapomnialam wziac pod uwage skoku technologicznego :)

 

korzec co do wiatraka to ty masz akurat szczescie bo u mnie to sie wlacza juz przy 44 stopniach :mur: wiec w praktyce na AC i dynamic switching pracuje chwilke co kilka minut :sad: frustrujace ale sie juz przyzwyczailam :) a co do twoich problemow z ATI to moze sprobuj zaistalowac dzisiejsze Omegi i najnowsze ati tray tools moze taka kombinacja pomoze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro masz racje zapomnialam wziac pod uwage skoku technologicznego :)

 

korzec co do wiatraka to ty masz akurat szczescie bo u mnie to sie wlacza juz przy 44 stopniach :mur: wiec w praktyce na AC i dynamic switching pracuje chwilke co kilka minut :sad: frustrujace ale sie juz przyzwyczailam :) a co do twoich problemow z ATI to moze sprobuj zaistalowac dzisiejsze Omegi i najnowsze ati tray tools moze taka kombinacja pomoze :unsure:

 

probowalem rozne konfiguracje i rozne sterowniki omega tez, ale to zawsze padnie , nawet na win 2003, tye ze wtedy , jak pisalem, psuje sie MBR jeszcze :) wole nie wiedziec co bedzie w vista ;)

 

mi tez wczesniej wiatrak tak chodzil przy kolo 44 , ale to sie zmienilo nie wiem z jakiego powodu... po prostu od jakiegos czasu tak to dziala :)

co sie dziwic w moim kompie rozne rzeczy sie dzieje niestandardowe , moze mi kiedys touchpad zacznie dzialac odwrotnie albo ram urośnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotixel tak sobie myślę że może właśnie przez te 0,7 na 800MHz masz te restarty, u mnie było podobnie - laptop działał kilka godzin bez problemu a potem nagle zwiecha bez przyczyny. Zwiększyłam napięcie na 0,716 i jak ręką odjął :) zero problemów.

 

Acha przy okazji restartów - odznacz sobie "Automatyczne uruchom ponownie" w Panelu Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie :) to będziesz miał czas na spisanie kodu błędu XP i potem sprawdzenie na tej stronie o co chodzi :)

w tym problem ze resetowal sie i przy 800MHz 0.7V i przy 800MHz 1.35V i 1.86GHz 1.35V. Identycznie przy kazdym ustawieniu. Juz myslalem ze znalazlem winowajce - kabel USB, kiedy dzis tez sie zresetowal ok 23 :/ (bez kabla)

Zaraz zrobie w/g Twojego opisu i bede czekal na nastepny reset :/ Mam nadzieje ze to nie wina sprzetu tylko jakiegos konfliktu sterownikow. Nie mam ochoty oddawac nowego kompa na serwis :mur:

 

Swoja droga w swoim desktopie mialem identyczny problem... :mur: :mur: Na poczatku zdarzalo sie nawet 3 razy dziennie.

Tam przynajmniej zdarzylem przeczytac blad, brzmial on "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" Problem ustal gdy...... Podkrecilem procesor hehe :)

Procek z sygneturki :) przy takich ustawieniach jak jest teraz wogole sie nie resetuje...

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anka725:

Dzieki za info jak zatrzymac blue screen'a. Wyglada na to ze winowajca jest sterownik karty TV AverMedia Cardbus Plus na PCMCIA + cos jeszcze.....

 

system sie wyklada z takim infem:

 

STOP:0x0000008E(0xC0000005, 0xF70B9DEF,0xEC0F59DC, 0x00000000)

Cap7134.sys - address F70B9DEF base at F70A8000, datestamp 41bead82

 

Przy okazji. Jakich sterownikow uzywacie do X700 ? U mnie najszybciej chodzi na standardowych od ASUS'a :blink:

Bez krecenia i na sterach z plytki w 3D marku 2001 mam 16700 pkt, po zainstalowaniu najnowszych omeg + ati try tools

wynik: 15000 :mur: Po podkreceniu na omegach do wartosci takich jak g00mez wyciaga 17000pkt :lol2:

 

Chyba ze nie poprawnie zainstalowalem nowe stery... Slyszalem ze stare trzeba wczesniej dokladnie odinstalowac i ze jest do tego jakis program.... Moze ktos przypomniec jego nazwe?

 

---------------------------------------------------------------------------

No coz, ledwo wyslalem posta, a tu nastepny zwis. Tym razem:

 

STOP:0x0000000A(0xD6040023, 0x00000002, 0x00000000, 0x80508DA3)

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

Wogole to wszystko zaczynamnie juz po malu draznic. Nie po to dalem 5500 za laptopa zeby teraz resetowac go ok 4-5 razy dziennie

i czekac az sie bad sectory na dysku porobia. Stara toshiba parzyla, ale mozna bylo na naiej pracowac nawet tydzien bez reseta....

a tu takie hece... Przyznam ze sie mocno rozczarowalem... Jutro bede dzwonil do serwisu asusa i moze sie czegos dowiem...

 

Moze ktos wie czym spowodowane sa te bledy? :-/

 

Korzec: Nie wiem jak Tobie sie wiesza ATI Tray Tools ale ja mam ten sam problem :mur: :mur:

U mnie wyglada to tak: Moge wejsc do tray tools, poustawiac sobie wszystko i wyjsc, ponownie jesli wchodze

to najpierw system przestaje reagowac (myszka nadal sie porusza) az nagle "beeeep" I wszystko staje w miejscu...

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mam orginalne Catalyst 6.1 od ATI (ale nie mobility!) a udalo mi sie je zaistalowac dzieki malemu trikowi opisanemu tutaj :)

 

Nie wiem jak sie sparwuja bo wiekszych testow narazie nie robilam.. moze zaraz zrobie 3dmark05 to zobacze czy pobija te 2478 co mialam na nowych omegach.

 

A co do odinstalowania to ja uzywam po prostu Dodaj/Usun samego xp lub odistaluj w omegach i czasami usuwam karte z menadzera urzadzen i jak dotad nie mialam problemow z istalacja kolejnych sterownikow do grafiki.

 

PS. Juz po testach.. tylko 2213 :| chyba wroce do nowych omeg.

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzec: Nie wiem jak Tobie sie wiesza ATI Tray Tools ale ja mam ten sam problem :mur: :mur:

U mnie wyglada to tak: Moge wejsc do tray tools, poustawiac sobie wszystko i wyjsc, ponownie jesli wchodze

to najpierw system przestaje reagowac (myszka nadal sie porusza) az nagle "beeeep" I wszystko staje w miejscu...

mi też staje tak jak tobie, ze chwile jeszcze kursor dziala, sterownik po prostu obciaza proces "system" na 100 czy cos takiego, probowalem pare zeczy z tym sterownkiem att, ale nic, anka pisze ze u niej wszystko ok, wiec albo rzeczywiscie to tylko od egzemplarza zalezy , albo anka nie sprawdzila wszystkich opcji w ATT, bo ja moge att uzywac normalnie , np do podkrecania, dopoki nie ustawiam czegos zwiazanego z ekranem, albo jak wlacze menadzer urzadzen i dam szukanie zmian w urzadzeniach, juz dawno mysle o serwisie , ale jakos nie moge sie wybrac, chociaz we wrocu mieszkam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczesniej w ATI Tray Tools nie ruszalam ustawien wyswietlacza - przed chwila sprobowalam i mam to samo co wy.. ekran sie zamraza, potem beep no i dawaj restart :| Wychodzi ze nasze x700 nie sa jednak w pelni kompatybilne z ATT :(

 

A z innej beczki: doszlam czemu mi te 8MB z dysku blokuje i sobie na dniach poustawiam juz wszystko dobrze :)

 

Okazuje sie ze przy pierwszym istalowaniu xp zrobil mi 2 partycje podstawowe zamiast jedna podstawowa (pierwsza bootowalna na system) i jedna logiczna (druga na dane), no i przy drugiej istalacji xp usunelam ta pierwsza zeby zrobic nowa czysta dla nowego systemu - jednak xp zamist stworzyc mi partycje podstawowa stworzyl mi przy tym drugim partycjonowaniu partycje logiczna :mur: I dlatego wlasnie nie moglam wykorzystac tych 8MB poczatku dysku - ten obszar zarezerwowany jest tylko dla partycji podstawowej :mur: I dlatego tez moja ostatnia wersja istalacji xp ma rozsiane pliki po dwoch partycjach - czesc jest na d: bo ta partycja jest partycja podstawowa i aktywna (bootujaca), a czesc jest na c: ktora jest partycja logiczna i systemowa :mur:

 

No nic.. dobrze ze juz wiem o co chodzi :D na danich zrobie prawidlowe partycjonowanie dysku, formacik i ponowna instalke xp :rolleyes:

 

limerro dzieki za tipsa z Acronis Disk Director Suite :) fajny program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczesniej w ATI Tray Tools nie ruszalam ustawien wyswietlacza - przed chwila sprobowalam i mam to samo co wy.. ekran sie zamraza, potem beep no i dawaj restart Wychodzi ze nasze x700 nie sa jednak w pelni kompatybilne z ATT

 

to co moze reszta tez zrobi tescik?? kiedys juz o tym wspominalem ale nikt sie nie pokwapil, ale teraz juz 3 osoby to maja , wiec raczej kazdy ma.... jakbyscie mogli to prosze :)

 

 

nie mam wiec za bardzopo co do serwisu tez isc... eh ATT to jest super program ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy A6VA uzywajacych NHC.

W zakladce Hard Disk jest cos takiego Acoustic Management. Zaraz po zainstalowaniu NHC watosc u mnie wynosi loud(254). Na czym to dokladnie polega? I czy po zainstalowaniu nie powinno byc ustawione na default?

 

I jeszcze jedna rzecz - czy w BIOSie po wlaczeniu "load optimal (default) settings" otrzymujemy ustawienia z ktorymi dostalismy kompa czy nie jest to rownowazne?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...