Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

dysk jest 4200 obrotow , wymieniales go? da sie latwo wymienic? hm;] mam kupic sobie 1. notebooka  i  nie wiem co robic ;] teraz ten model na e.pl to 5400 zł fajnie bo mam 7000zł to bym kupil jakas baterie jeszcze ;p

1617110[/snapback]

Jesli myslisz o dodatkowej baterii to rozejrzyj sie za jakims modelem ze zlaczem Media Bay. W takim laczu standardowo producent umieszcza "wyjmowalny" naped optyczny (CD/DVD). W razie potrzeby naped mozna wyjac i w to miejsce wlozyc dodatkowa baterie. Przypuszczam ze prawie kazdy z producentow ma w ofercie notki z takim zlaczem (moj TM4651LMi takie wlasnie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko gdzie się ustawia w tym lapku od jakiej temperatury wiatrak sie włącza,bo włączony jest od 40 stopni już i chciałbym to zmienić a w Asus Probe nie można tego zmieniać..Muszę poszukać nowszego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalazłeś baterie do A6VA ?

1617227[/snapback]

wlasciwie to w koncu nigdzie..... ale chyba musi byc , a co do tych muli bay to nie zalezy mi tak bardzo bo i tak ciezko mi znalexc lapa co by mi sie podobal w konfiguracji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie ze tez zastanawiam sie nad kupnem tego lapka. Mam do dyzpozycji 5500 pe el enów. Wszystko fajnie w tym lapku tylko ta grafika cienka. Zastanawiam sie nad kupnem Dell'a 9300 z geforce 6800, jest na allegro wlasnie za 5900 do tego WUXGA ekran 1920x 1200, brzmi zachecajaco tylko kurde ciezko bedzie z kasa.

 

No przyznam sie ze mam duzy dylemat, czy brac tego asusa czy troszke dozbierac na tego della, czy jeszcze wstrzymac sie miesiac.

Acera raczej nie bede brac, nie podoba mi sie ergenomia w tym kompie, wszystko jest poumieszczane tam gdzie nie trzeba. A acer nie wpadl na to ze lapka mozna podlaczyc pod wzmacniacz i wyjscie dzwiekowe z przodu bedzie cholernie upierdliwe. Pozatym te USB poumieszczane po prawej stronie gdzie mialbym myche. Do tego czytajac forum widze ze acer ma beznadziejny serwis i pomoc techniczna. Tej firmie podziekuje.

Teraz tylko ASUS czy DELL. W zyciu nie mialem takiego dylematu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę i nie przeszkadza ci waga i wielkość laptopa (w końcu laptop powinien być przenośny :) ) to bierz Della. Dla mnie to już nie laptop a monstrum. Jeśli potrzeba ci kompa z mocną grafą i dużym ekranem to sobie stacjonarkę złóż :). Moim zdaniem 17" w laptopie to pomyłka,15,4" jest już bardzo duże. Ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości edytuj swoje posty a nie pisz jeden pod drugim :). W sumie mój lapek waży 2,85kg a Dell 4,3kg więc różnica jest jak dla mnie OGROMNA. Najcięższy laptop jakiego miałem w ręku ważył 3,3kg i był naprawdę ciężki,a do ułomków nie należę. Dodać do tego ciężar torby,zasilacza,kabli i CD-ków w torbie i już się robi cegiełka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale torbe wlec trzeba, czy bedzie 1,5 kg ciezsza to mi nie robi roznicy. A wydajnosc w gierkach tak;).Ale mysle ze jeszcze sie troszke wstrzymam i uzbieram pare groszy na Dell'a. Byc moze znajoma bedzie niedlugo se stanow wracac to udalo by sie kupic XPS 2 :rolleyes: Widzialem na ebay za 1700 baksow juz sa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;)

chce kupic tego lapka i mam jedno pytanie odnosnie recenzji - piszesz ze dzwiek jest tragiczny ( co sie domyslam czytajac ze ma 2glosniki 1wat :P) ale co w momencie gdy podepniesz zewnetrzne glosniki? widze na zdjeciach z twojego testu ze ten asus siedzi u ciebie na biurku i obok masz wlasne glosniki - jak wtedy z dzwiekiem ;)? i czy korzystales moze z wyjscia optycznego SPDIF? dziwi i troche martwi mnie twoj zamiar kupienia karty SB do niego stad te pytania

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk jest słaby (nie tragiczny,zwyczajnie słaby),zresztą jak w większości laptopów,aczkolwiek można spokojnie filmy na nim oglądać.

Nie podłączałem stacjonarnych głośników bo nie ma gdzie,karta w lapku to stereo a głośniki 5.1.

Nie korzystałem do tej pory z wyjścia optycznego i pewnie nie bedę :) bo i po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy korzystales moze z wyjscia optycznego SPDIF?

1642067[/snapback]

SPDIF to cyfrowy a nie optyczny standard przesyłania dźwięku. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

 

Nie korzystałem do tej pory z wyjścia optycznego i pewnie nie bedę :) bo i po co.

1642091[/snapback]

Rozumiem że cały czas piszemy o wyjściu SPDIF, choć jeśli nawet miałeś na myśli optyczne to efekt i tak będzie podobny. Mianowicie jeśli chciałbyś podłączyć kartę nie bezpośrednio do głośników a np. do wzmacniacza lub amplitunera wtedy miałoby to zastosowanie, ponieważ uzyskałbyś czystszy i bardziej dynamiczny dźwięk niż przy połączeniu kablem analogowym. Zresztą jeśli chodzi o głośniki to chyba jakieś Creativy też są w SPDIF wyposażone. Konkretnie z serii MegaWorks jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na samym początku chciałbym podziękować Motofanowi za całą jego prace. Recenzja jest bardzo fajna, a wzbogacające ją fotki uzupełniają całość. Od jakiegos miesiąca szukam dla siebie laptopa. Nie spieszę sie bo chce kupic taki sprzęt, zebym później nie żałował. Wypowiedzi Motofana (cierpliwie odpowoiadajacego na każde pytania) oraz innych użytkowników strasznie pomogły mi w podjeciu decyzji. Rozważałem Toshibe Sat M40X-116 PM730 15.4" 512 60GB DVD-SM XP. Głównie chodziło o marke firmy ale szybko doszedłem do wniosku, że nie bede płacił za marke skoro w tej samej cenie mogę mieć komputer o lepszych parametrach. Tym tropem znalazłem ASUS'a A3E-5018 (PentiumM-1,73/60GB/512MB/DVDRW/15/WLan). W ofercie zobaczyłem również, dzis uwielbionego, A6VA-Q010!!! Wybór mógł być tylko jeden. Niestety zaporzyczam sie u rodziców i musze troche popracować w trakcie semestru, ale wierze, że bedzie warto. Tak na marginiesie jestem instruktorem nauki jazdy... jacyś chętni na prawko?? :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego laptopa z komputronika model A6VA-Q039 z trochę szybszym prockiem od opisywanego modelu Q010. Parametry ma dobre w tej kategori cenowej, bo dość trudno znaleźć inny model/producenta który by upchał w to tyle funkcjonalności. Długo się nie zastanawiałem (to błąd) bo szybko potrzebowałem sprzętu a warto poczytać recenzje i opinie. Zaznaczam że to mój pierwszy notebook, wcześniej tylko przelotnie miałem z tym sprzętem styczność. Gdybym stał jeszcze przed wyborem co kupić to ta recenzja skłoniłaby mnie do zakupu tego modelu.

 

Kolorystyka nie podnieca mnie za bardzo, wolałbym cały czarny (zdjęcie z komputronika wprowadziło mnie w błąd, myślałem że jest cały czarny).

 

Kształty są kanciaste, już bardziej podoba mi się acer wcześniej tu wymieniany 1692 wlmi, jednak zgadzam się z kosmic'kiem co do ergonomii. W tym modelu jest OK w przeciwieństwie do acera, co może czasami przeszkadzać.

 

Ten dodatek na przednim panelu jakiś DJ jest zbędny i mnie troche denerwuje. Te przyciski nie mają wyczuwalnego skoku podczas wduszania, tylko dają wrażenie jakby na dotyk działały; wolę wiedzieć kiedy przycisk jest już wciśnięty a kiedy jeszcze nie.

 

To wszystko może być jakimś "widzimisie" i można nad tym przejść nie traktując jako wady.

 

Matryca jest tu co prawda TFT, ładne czyste lustro, bardzo jasne i wyraźne. Nie mam do tej pory żadnych denerwujących odbić światła czy coś podobnego. Teraz jednak opiszę swoje wrażenia co do odbioru świata w tym oknie, a zaznaczam że byłem do tej pory przyzwyczajony do standardowych kineskopowych monitorów 17" i to są moje pierwsze spostrzeżenia.

 

Trzeba przyjmować bardzo konserwatywne pozycje przed ekranem ponieważ barwy ulegają natychmiastowym wahaniom przy nieduzym odchyleniu. Na stacjonarnym obojętnie jaki jest kąt patrzenia obraz jest po prostu bez przekłamań tu natomiast trzeba podejmować ten wysiłek by byc właściwie przez cały czas ustawionym względem matrycy. Jeśli sam oglądasz film to jeszcze pół biedy, ustawisz sobie, nabierzesz powietrza w płuca i nie oddychasz przez 2 godziny i jest w miarę ok :-P ; ale jeśli przy okazji chcesz komuś coś pokazać to druga osoba będzie obserwować już coś innego. Niestety porażka. Patrząc z góry obraz jest cały rozjaśniony aż robi się żółty. Z dołu cały się przyciemnia aż robi się czarny. Z boku robi się negatyw sic! Trzeba siedzieć zwyczajnie na wprost :mur: .

 

Druga sprawa to ekran panoramiczny. Proporcje we wszystkich wyświetlanych aplikacjach są w porządku. Mam go na rozdzielczości maksymalnej czyli 1280 x 800, w necie po bokach robi się puste miejsce ale to mi nie przeszkadza. Dopiero jak odpaliłem moją ulubioną grę to zobaczyłem różnice: wszystko jest nieznacznie poszerzone - rozciągnięte i trudno jest mi tę zmianę zaakceptować :mellow: , choć nie jest to kulą u nogi jak wspomniane kąty.

 

Ogólnie reasumując to notebook można przyjąć, ma na pokładzie mocną grafę, świetny procek, spory dysk i aż nadto dodatków i bajerów typu bluetooth czy wireless bądź irda. Jednak w tej cenie spodziewałem się prawdziwie aktywnej matrycy. Jedynie ze względu na nią nie kupiłbym ponownie tego laptopa :huh: . Gdybym mógł wcześniej przed kupnem zaobserwować te kąty to na pewno bym się na niego nie decydował. Być może jestem wybredny i w większości laptopów jest podobny efekt; zatem na przyszłośc chciałbym wiedzieć czego należy szukać w opisie laptopa by mieć pewność że więcej można się spodziewać od matrycy? Mniemałem że TFT załatwia wszystko. Czy ta matryca w ogóle jest aktywna :unsure: ? Obstawałbym też nad pozostaniem przy niepanoramicznych. Nie ma to jak Alienware Czy jednak panoramiczny?

Acha... zapuściłem 3DMarka 03 --> 6091 3DMarks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego laptopa z komputronika model A6VA-Q039 z trochę szybszym prockiem od opisywanego modelu Q010. Parametry ma dobre w tej kategori cenowej, bo dość trudno znaleźć inny model/producenta który by upchał w to tyle funkcjonalności. Długo się nie zastanawiałem (to błąd) bo szybko potrzebowałem sprzętu a warto poczytać recenzje i opinie. Zaznaczam że to mój pierwszy notebook, wcześniej tylko przelotnie miałem z tym sprzętem styczność. Gdybym stał jeszcze przed wyborem co kupić to ta recenzja skłoniłaby mnie do zakupu tego modelu.

 

Kolorystyka nie podnieca mnie za bardzo, wolałbym cały czarny (zdjęcie z komputronika wprowadziło mnie w błąd, myślałem że jest cały czarny).

 

Kształty są kanciaste, już bardziej podoba mi się acer wcześniej tu wymieniany 1692 wlmi, jednak zgadzam się z kosmic'kiem co do ergonomii. W tym modelu jest OK w przeciwieństwie do acera, co może czasami przeszkadzać.

 

Ten dodatek na przednim panelu jakiś DJ jest zbędny i mnie troche denerwuje. Te przyciski nie mają wyczuwalnego skoku podczas wduszania, tylko dają wrażenie jakby na dotyk działały; wolę wiedzieć kiedy przycisk jest już wciśnięty a kiedy jeszcze nie.

 

To wszystko może być jakimś "widzimisie" i można nad tym przejść nie traktując jako wady.

 

Matryca jest tu co prawda TFT, ładne czyste lustro, bardzo jasne i wyraźne. Nie mam do tej pory żadnych denerwujących odbić światła czy coś podobnego. Teraz jednak opiszę swoje wrażenia co do odbioru świata w tym oknie, a zaznaczam że byłem do tej pory przyzwyczajony do standardowych kineskopowych monitorów 17" i to są moje pierwsze spostrzeżenia.

 

Trzeba przyjmować bardzo konserwatywne pozycje przed ekranem ponieważ barwy ulegają natychmiastowym wahaniom przy nieduzym odchyleniu. Na stacjonarnym obojętnie jaki jest kąt patrzenia obraz jest po prostu bez przekłamań tu natomiast trzeba podejmować ten wysiłek by byc właściwie przez cały czas ustawionym względem matrycy. Jeśli sam oglądasz film to jeszcze pół biedy, ustawisz sobie, nabierzesz powietrza w płuca i nie oddychasz przez 2 godziny i jest w miarę ok  :-P ; ale jeśli przy okazji chcesz komuś coś pokazać to druga osoba będzie obserwować już coś innego. Niestety porażka.  Patrząc z góry obraz jest cały rozjaśniony aż robi się żółty. Z dołu cały się przyciemnia aż robi się czarny. Z boku robi się negatyw sic! Trzeba siedzieć zwyczajnie na wprost  :mur: .

 

Druga sprawa to ekran panoramiczny. Proporcje we wszystkich wyświetlanych aplikacjach są w porządku. Mam go na rozdzielczości maksymalnej czyli 1280 x 800, w necie po bokach robi się puste miejsce ale to mi nie przeszkadza. Dopiero jak odpaliłem moją ulubioną grę to zobaczyłem różnice: wszystko jest nieznacznie poszerzone - rozciągnięte i trudno jest mi tę zmianę zaakceptować  :mellow: , choć nie jest to kulą u nogi jak wspomniane kąty.

 

Ogólnie reasumując to notebook można przyjąć, ma na pokładzie mocną grafę, świetny procek, spory dysk i aż nadto dodatków i bajerów typu bluetooth czy wireless bądź irda. Jednak w tej cenie spodziewałem się prawdziwie aktywnej matrycy. Jedynie ze względu na nią nie kupiłbym ponownie tego laptopa  :huh: . Gdybym mógł wcześniej przed kupnem zaobserwować te kąty to na pewno bym się na niego nie decydował. Być może jestem wybredny i w większości laptopów jest podobny efekt; zatem na przyszłośc chciałbym wiedzieć czego należy szukać w opisie laptopa by mieć pewność że więcej można się spodziewać od matrycy? Mniemałem że TFT załatwia wszystko. Czy ta matryca w ogóle jest aktywna  :unsure: ? Obstawałbym też nad pozostaniem przy niepanoramicznych. Nie ma to jak 1653020[/snapback]

Widzisz,ja przez 3 tygodnie oglądałem filmy w minimum 3 osoby na tym lapku i nikt się nie skarżył.Co do kątów widzenia (a miałem do czynienia z wieloma już laptopami) uważam że są świetne,słabsze są kąty góra dół,ale na boki są naprawdę dobre. Może wynika to z faktu że jest to twój pierwszy laptop i nie miałeś zbytnio do czynienia z tego typu sprzętem. Jak dla mnie matryca jest jedną z lapszych na rynku w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motofan mam prośbę: mógłbyś zrobić fotki laptopa z boku, z kazdej ze stron (4), tak by było widac dokładne rozmieszczenie portów? Byłbym wdzieczny! Zwracam sie na forum (droga oficjalna : ) ) zeby inni również mieli możliwość rzucenia na to okiem. Z góry dzięki. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

 

http://img382.imageshack.us/my.php?image=pict01381pg.jpg

 

http://img382.imageshack.us/my.php?image=pict01393pv.jpg

 

http://img382.imageshack.us/my.php?image=pict01408bi.jpg

 

Pozdro.

 

 

P.S Myszka dołączona do laptopa doprowadza mnie do szewskiej pasji.Niby to logitech ale już najtańszy A4Tech byłby lepszy.Cały czas się gubi na zwykłym blacie lakierowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avecezar >> widac ze nawet nie obejrzales dokładniej w sklepie ZADNEGO laptopa. Matryce LCD w tych "normalnych" cenowo

notebookach zawsze beda gorsze od tych desktopowych LCD, poprostu ograniczenia technologiczne wymiary obudowy, masa, pradozernosc sa nie do przeskoczenia za taka kase.

Porownywanie do kineskopowych monitorow juz kompletnie nie ma sensu, nawet desktopowe LCD maja problemy z dorownaniem CRT pod wzgledem np oddania kolorow i katow widzenia a co dopiero te w laptopach...

Za to LCD maja idealna geometrie obrazu i nie mecza wzroku marnym odswiezaniem :)

Cos za cos, nigdy nie ma rozwiazan idealnych, sa tylko kompromisowe.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

 

1653425[/snapback]

Notek dla leworecznych, tyle tych portow naladowali po prawej :)

 

Avecezar >>  widac ze nawet nie obejrzales dokładniej w sklepie ZADNEGO laptopa. Matryce LCD w tych "normalnych" cenowo

notebookach zawsze beda gorsze od tych desktopowych LCD, poprostu ograniczenia technologiczne wymiary obudowy, masa, pradozernosc sa nie do przeskoczenia za taka kase.

Porownywanie do kineskopowych monitorow juz kompletnie nie ma sensu, nawet desktopowe LCD maja problemy z dorownaniem CRT pod wzgledem np oddania kolorow i katow widzenia a co dopiero te w laptopach...

Za to LCD maja idealna geometrie obrazu i nie mecza wzroku marnym odswiezaniem :)

Cos za cos, nigdy nie ma rozwiazan idealnych, sa tylko kompromisowe.

pozdro

1653673[/snapback]

No zalezy w jakich drozszych. W niektorych sa nawet jeszcze gorsze matryce jesli chodzi o katy, smuzenie itp. Mam w pracy Thinkpada T42 i raczej matryca nie blyszczy choc kasy kosztuje kupe. U mnie w firmie dodatkowo daja specjalne nakladki na LCD aby katy widzenia byly jeszcze mniejsze. Tak aby nikt ci nie podejrzal w miejscu publicznym co masz na ekranie :)

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notek dla leworecznych, tyle tych portow naladowali po prawej :)

No zalezy w jakich drozszych. W niektorych sa nawet jeszcze gorsze matryce jesli chodzi o katy, smuzenie itp. Mam w pracy Thinkpada T42 i raczej matryca nie blyszczy choc kasy kosztuje kupe. U mnie w firmie dodatkowo daja specjalne nakladki na LCD aby katy widzenia byly jeszcze mniejsze. Tak aby nikt ci nie podejrzal w miejscu publicznym co masz na ekranie :)

1653714[/snapback]

niech zgdanę, urzędnik panstwowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...