Skocz do zawartości
die_hard

Nowy Komputer-> Monitor Nie Wlacza Sie(no Signal)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam maly problem z nowym komputerem (przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi):

Zakupilem wszystkie czesci oddzielnie i zlozylem je sam (robilem to po raz pierwszy).

 

Po dokladnym przestudiowaniu intrukcji zabralem sie za skladanie(troche mi to zajelo :lol: ) calosc udalo sie zlozyc do kupy ale mimo najszczerszych checi zeby wszystko ladnie gralo, monitor nie wlacza sie(jest na 100% sprawny i dobrze podlaczony do karty graficznej) , komputer sie uruchamia,wiatraki chodza(na karcie graficznej rowniez-jest napewno dobrze docisnieta) zadnych sygnalow z pc-speak'era itd...

Wiec male pytanko o czyms zapomnialem skladajac komputer? reset biosu moze pomoc? Dopiero zaczynam przygode ze sprzetem i przepraszam jezeli moje pytania sa glupkowate :lol:

 

P.S. Facet w sklepie powiedzial ze przy dyskach SATA nie potrzebny jest naped FDD...moze jednak jest potrzebny? :unsure:

 

Prosze o pomoc bo krew mnie zalewa :mur:

Edytowane przez die_hard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze włozyłes karte graficzna? ja w starym kompie musiałem ja ostro dociskac, zeby weszła do konca, azsie płyta uginała. Jaka masz płyte i karta (pci-e, agp czy pci)?

1565534[/snapback]

 

jest docisnieta do konca...

 

karta graficzna to gf6600 na pci-e a plyta to dfi lanparty dr...

Edytowane przez die_hard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płyta ma 2 dziury na zasilanie ? - jedna standardowy ATX - taka podłużna prostokątna wtyczka, druga wtyczna - kwadratowa czterobolcowa - kiedyś jak zapomniałem wcisnąć tej drugiej miałe własnie takie objawy.

Jeśli to nie to - to ja postępuję tak - odłączam wszystkie zbędne do uruchomienia komutera podzespoły - czyli dysk, cdrom, fdd, wszelkiego rodzaju karty - tak ze zostaje tylko procesor, wiatrak, karta graficzna i pamięć.I uruchamiam - jesli sie uruchomi, to ok - podłaczam po kolei pozostałe urządzenia - jesli po podlaczeniu ktoregos z nich komp sie ine che uruchomic - sprawa prosta - cos z tym urzadzeniem jest nie tak.A jesli sie nie uruchomi z samym prockeim pamiecia grafiką - wyjmuje pamiec i grafike - wlaczam, powinien piszczeć ze nie ma grafiki i pamieci, potem wkladam pamiec - powinien piszec ze nia ma grafiki - jesli nie piszczy to cos nietak z płytą lub procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wtedy zreguły piszczy jak jest cos nie tak z cd hdd fdd itd. a ta "czterobolcowa wtyczka" to zasilanie procesora i ja nie wiem jak mozna jej nie "wcisnąc" :D a co jak po odłaczeiu cd fdd hdd dalej nie działa ? bo to pewnie taki problem.....

 

Ja mam pytanko: przeciez DFI ma te diody kontrolne: sprawdz przy ktorej bootowanie staje i wiesz co nie tak!

 

Gorzej jak komp sie bootuje a obrazu dalej nie ma..............

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość EagleDelta

a moze przed montowaniem pozdespolow nie uziemiles sie (np. dotykajac kaloryfer) i mogles uszkodzic np. mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wtedy zreguły piszczy jak jest cos nie tak z cd hdd fdd itd. a ta "czterobolcowa wtyczka" to zasilanie procesora i ja nie wiem jak mozna jej nie "wcisnąc" :D a co jak po odłaczeiu cd fdd hdd dalej nie działa ? bo to pewnie taki problem.....

 

Napisałem co robić jak po odłączeniu cd hdd etc dalej nie działa - czytać nie umie ?

A wtyczki nie "wcisnąć" można przez nieuwagę np. Pewnie tak zamierzchłych czasów nie pamietasz ale kiedyś nie było oddzielnego zasilania procesora - i jeśli ktoś po raz pierwszy składa komputer w którym jest to zasilanie, a wczesniej miał do czynienia ze starszym sprzętem może o tym nie wiedzieć.

A co ma do tego piszczenie po odłączeniu hdd ? niech sobie piszczy, ważne jest to że jeśli problem jest z którymś z tych elementów - pojawi się obraz, wykona się POST - czyli generalnie sprzęt zadziała.

Co do reszty wypowiedzi - faktycznie jesli płyta ma diody kontrolne to bardzo miło - sprawdzasz w instrukcji obsługi co znaczy konkretny komunikat i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - umkneły mi ostatnie linijki.

 

Raz zdazyło mi sie nie podłaczyc zasilania procesora, ale przy sprawdzeniu czy wszystko na miejscu przed odpaleniem zauwazyłem brak.

 

W zasadzie jak sie mobo zachowuje jak sie tego nie podłaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, w DFI jest wazne w ktory slot wlozysz! Dzieje sie dokładnie tak jak piszesz. Ja miałem problem z tym tez bo miałęm jedną kość a producent pisze tylko jak umiescic kosci do duala! Trzeba ją dać w 2 slot (pomaranczowyy) od gory, a jak dwie osci to w 2 i 4.

 

Powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał że nowy komp to chyba nie ma w nim kurzu.

1565710[/snapback]

Zawsze moglo cos tam wpasc ;]. Ja tak mialem na nowej mobo, ze musialem ram wyciagnac i wlozyc ponownie. I tez pierwszy raz skladalem ;). Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio mialem cos takiego wlasnie jak autor. i w moim przypadku byly zle ustawione zworki na napedach :D w twoim przypadku moze byc cos innego ale sprawdzic nie zaszkodzi.

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...