Skocz do zawartości
agent

Rozdzielczosc W Photoshopie (www)

Rekomendowane odpowiedzi

pisalem juz ten post w dziale grafika ale

robie strone w photoshopie ale nie wiem jak zrobic by byla zawsze taka sama przy kazdej rozdzielczosci ja ustawiem nowy dokument 800x600 i tylko wtedy strona wyglada dobrze bo jak ustawie 1024x768 to wszystko mi ucieka nna lewo

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazki w photoshopie to normalne ( choć nie do końca ), poźniej powinny trafić do fireworksa , następnie umieszczasz je ( obrazki ) w ramce, którą tworzysz w html może to być ramka 3*3 lub 3*1 . w ramce nie podajesz wielkości kolumn on ustawia automatycznie, do tego jest też komenda żeby odległości były jednakowe ... ( nie pamiętam )

 

i tylke ...

 

dawno nie siedzialem przy stronkach od strony html bo ostatnio tylko flash

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w photoszkapie podzielić przygotowaną stronę - normalny psd z warstwami, po czym podzielić Slice Toolem i określić zawartość poszczególnych kawałków (np tekst, grafika, przycisk). Potem dajemy Save for Web, zaznaczamy wszystko i zapisuje się nam strona html z grafiką w podkatalogu. Niedawno przerabiałem jakiś darmowy template na stronę pzu - stronka w photoshopie ... Efekty są naprawę super, o ile się wkomponuje do tego flasha. Całość jest zrobiona na zasadzie tabeli z wypełnionymi kolejnymi polami. Niestety ma to zasadnicze wady - tekst powinno się zapisywać jako obrazki - na każdym systemie czcionka jest trochę inna - wszystko się może rozjechać w cholerę, podobnie zresztą przy samej interpretacji HTML - warto wcześniej sprawdzić np w Dreamweaverze niezgodne ze standartem znaczniki.... No i strona musi być zrobiona pod konkretną rozdzielczość, chyba że ktoś sobie porobi dynamicznie rozciągane komórki w tabeli ....

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ja robie tak :

robie sobie wszystko w photoshopie (maluje) pózniej tne to na częsci i zapisuje jako web i w html wstawiam cała tabelke photposhopa w jeszcze jedna tabelke ale w tedy moge miec ja tylko wysrodkowana przy rozdzielczosc 1024x768 a nie moge zrobic zeby byla na calej szerokosci

 

myszaq co masz na mysli mówiac ze strona musi byc bod konkretna rozdzielczoscią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronke musisz zaprojektować w photoshopie do rozdzielczości 800*600. więc jak będzie 1024 na 768 to będzie mniejsza ale na srodku. jeśli chcesz żeby byla zawsze na caly ekran przy każdej rozdzielczości to musisz zaprojektowac 2 strony i menu na początku z wyborem

 

tutaj masz linka do stronki którą zrobił mój znajomy.

 

stronka

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

html generowny przez photoshopa do niczego sie nie nadaje...

 

Najlepiej pociac w imageready i kod pisać swoj od poczatku wstawiajac tylko obrazki pociete... bo to co robi photoshop to jest poprostu sklejanie obrazkow w html'u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...