Skocz do zawartości
rampage

Śruby Mocujace Ramkę Wokół Procka Na Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde - szczęśliwy kupiłem przejścówkę na mój blok wodny (otwory pod K7, przejscówka na K8). Jest tylko jeden mały problem - jak mam kurde zamocować blok na MSI K8N Neo4 Platinum? Ramka przyklejona więc bede musiał wkręcić coś w ten gwint do ramki - wszystko super, bo wzmocnienie pod CPU pozostanie ale kurde te śruby tam są conajmniej dziwne. Najpierw myślałem, że to durny wybryk MSI, ale to jest chyba zdefiniowane przez AMD w dokumentacji.

Nie mam suwmiarki wiec musiałem zmierzyć linijką - 10 zwoji tej śruby ma około 7 - 7,5mm, co daje około 0.7mm między zwojami. Wychodzi na to, że jest to gwint około dwa razy grubszy niż w standardowej śrubie M3.

 

AMD w tym dokumencie na stronie 22 definiuje stosowane śruby do mocowania ramki następujaco:

 

6-32x 0.75” pan head screw

Dobra - pan head wszyscy wiemy jaki to łebek, ale tego rozmiaru to ja nie kumam normalnie. Domyślam się, że skok wynosi 0.75mm co by pasowało z moimi pomiarami. Ale resztę jak dokładnie przełożyć na polskie normy to już pojęcia nie mam.

Po prostu M3x0.75????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby są dziwne, i to bardzo

 

Śruby muszą mieć nietypowy gwint, normalny nie pasuje, nie wkręcisz śruby -> próbowałe dwie z zupełnie "innej parafii".

 

Miałem ten sam problem z K8N SLI Plat. Zanim się obejrzałem, mój ojciec, który pomagał mi przy składaniu tego WC, nagwintował ramkę gwintownikiem (Użył tylko jednego gwintownika z trzech więc kompletnie gwintu nie przeorał). Efekt jest taki, że wkręcają się śruby obu rodzajów. Typowa i nietypowa :blink: Tylko nie wiem czy ta nietypowa po tym zabiegu będzie się dobrze trzymała. Ale mam nadzieję nigdy nie będzie potrzebne (dopiero jak będę sprzedawał mobo ;) )

 

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Cały wątek o moim WC: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde - szkoda mi gwarancji

 

jutro zobaczę czy byłaby możliwość by mi to ktoś w w pracy dorobił 2 szpileczki z odpowiednim gwintem, ale to jest zbyt małe i delikatne coś mi się zdaje

 

jest jeszcze taka opcja by przez środek przełożyć mała śrubę (np. M2) nad tym dać taką dłuższą centymetrową nakrętkę i do tego dopiero śruba na blok która z jednej strony bedzie M4 a z drugiej M2. Miejsca jest sporo wiec idzie kombinować, jednak wolałbym bardziej eleganckie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez szukalem srub (powiedzialbym ze to raczej wkrety) ktore da sie wkrecic i poleglem. Poszedlem do hurtowni i powiedzialem ze szukam czegos podobnego jak ta orginalna srubka. Wkoncu gosc przyniosl mi najdlusza srube M3 jaka mial. Kupilem, wsadzilem w plyte lebkiem od spodu i z drygiej strony (tej od proca) zblokowalem nakretka. Final jest taki ze blok trzymal, gwarancja tez zostala i sladu nie ma :)

 

Wyszlo to mniej wiecej tak

 

Jakos zdjec podla bo robilem telefonem :? :-|

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie ten gwint ? Zastanawia mnie jeszcze to ...x0,75", ale chyba to dlugosc sruby

1566319[/snapback]

to by mogło pasować - nie mam jej teraz wyciagniętej, ale 0.75 cala to by sie zgadzało co do długości. Mnie to trochę myliło, bo u nas po x pisze się skok gwintu.

 

Czyli musiałbym znaleźć śrubę UNC 6-32 a właściwie albo stsowną narzynkę by sobie nagwintować śrugkę jakaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niedroga. Mozliwe ze bedzesz mial zamowienia na srubki :).

 

OT. Nie wiesz przypadkiem co to znaczy sformulowanie "nakroj" w tym przypadku 1,75P ?

Przy gwintownikach rowniez jest, np. "nakroj 4P"

Edytowane przez piteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...