Skocz do zawartości
SZiBi

eco plyta pod AXP

Rekomendowane odpowiedzi

Musze pozbyc sie mojej aktulalnej plyty. I zastanawiam sie co teraz wybrac zeby nie popelnic znow takiego fatalnego bledu. Chcial bym zeby plyta przedewszystkim byla stabilna (wkoncu wyladuje na serwku wiec nie moze byc to niewypal taki jak k7s5a [moze czasem sie zdarzaja dobre serie tych plyt ale ja nie mialem takiego szczescia :/ ]) No i dobra do overlockingu byla (jakies dobre zabezpieczenia przed spa..., itd. ) Wazne zeby jej cena nie byla zawysoka [czytaj max 350zl ;) no chyba ze cos naprawde extra w stosunku do swojej ceny to troche wiecej]

 

Zdaje sobie sprawe ze ten temat byl juz czesto poruszany ale chcialbym miec najswierzsze info. I sorx tych co pytania tego stylu juz mecza :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 zł najlebszym rozwiązaniem będzie Gigabyte GA-7VR co prawda kosztuje ok. 380 no ale o 30 zł to tu nie chodzi co nie :D.

 

P.S. z tego co widze masz sdr'y musisz dokupić ddr'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne 30 zl to nie fortuna.

tyle ze u mnie w miescie kosztuje 415 :/// [srednia zarobkow 1700zl na mieszkanca to mysla ze moga ciagnac ile chca] za procka przepacilem 55 zl poprostu masakra

 

Jakies inne typy mile widziane. (fajnie miec z czegos wybrac ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale moglibyscie przyblizyc konkretne modele bo to ze DFI ma niezle nawet plyty to tez wiem ale kompletnie nie orientuje sie jakie ich modele czym sie wyrozniaja.

 

Plyta moze byc na same ddr'ki chociarz wolalbym zeby to bylo sdr + ddr poniewaz ddr'ek nie mam narazie a jak wiadomo to kolejny wydatek i to nawet spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moje "tanie zrodla" zawiodly ;) i nie bede mial w najblizszym czasie a ze 256 ddram kosztuje kolo 400 zl to pozostaje mi tylko plyta pod ddr i sdr jednoczesnie :/ Ktora plyta najlepsza (mam na nia 400 zl)

 

zastanawiam sie coraz bardziej nad shuttle ak32d lub mv42n [cos mi sie wydaje ze pod intelki] co sadzicie o firmie matsonic (model ms9047c+) [ chyba pod intelki ;D ] mercury jeszcze widzialem jakis model wynalazek na ddr i srd :) Co wybrac i jaka bedzie najlepsza no i moze jakies inne propozycje :) [plyty zjechalem zywcem z cennika wiec tylko ta pierwsza w miare znam]

 

Prosze was o jakies rady bo ja jutro na 11 sie dogadalem ze mam plyte zaniesc do nich a oni mi wymienia na cos innego za doplata [ muza poszla (dzieki Bogu) no i dla nich to rybka bo i tak dostana nowa :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moźe to śmieszniawo zabrzmi :D ale jak się okazjuje najlepiej kupić ( w tej cenie ) ECS'a!!! coś na kt266A lub kt3, alternatywą jest gigabyte Ga-7VR lub 7VR+, ale to już ktoś wcześniej zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shuttle ak35gt2 ?

ECS K7VTA 2 ? (heh tez ECS ale czytalem TU ze niezly, co wy o nim myslicie

DFI AD77Pro (moglby mi ktos przyblizyc ta plyte tak z 1m ;) )

 

Pamietajcie chodzi mi o plyte sdr/ddr

 

I z gory ogromne podziekowania dla tych co pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem shuttle AK32a na chipie KT266A :) . Płyta była już kilka razy polecana za względu na chipset właśnie.

Ma wszelkie zabezpieczenia przed spaleniem proca, dobrze kręci ( max 160x11 ) , a poza tym jak kiedyś będziesz miał kasę na DDR'y to możesz do niej bez problemu pakować bo jest to jedyna znana mi płyta która obsługuje je tak jak się DDR'y obsługiwać powinno czyli dając maxymalną wydajność. A nie jak ECS w który po włożeniu DDR nie ma prawie przyrostu prędkości :!: . Tym się różni od AK32d że jest uboższa o 1 gniazdo PCI i CNR ale za to jest na wesji A chipsetu ( a to duża poprawka względem obsługi DDR właśnie :!: )

Ja za swoją zapłaciłem całe 300 zeta. A słyszałem że okazyjnie można dostać już za 280 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mail'o thx za odpowiedz i tak jak mowisz jesli zdecyduje sie na shuttla to na pewno KT266a.

 

Moze sie jeszcze orintujesz czym ronia sie:

Shuttle AK35GT2

Shuttle mv42n

od tego shuttle AK32a 9oprocz tego ze jest na kt266a :)

 

no i moze jeszcze inne propozycje bo jak nie to zaoszczedze 100zl :)

 

 

 

Ma wszelkie zabezpieczenia przed spaleniem proca, dobrze kręci ( max 160x11 )

mozesz dokladniej opisac jakie zabezpieczenia i jak z dzielnikiem zmiana napiecia itp.

Bede bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie hardcorowe: ;)

czym sie rozni Shuttle AK32L od AK32A (na stroni producenta takie srednio szczegolowe info (wychodz ze to to samo a przecierz nie moze byc ;)

obydwie V2.x - różni się pewnie tylko tym "x"

a spróbuj znaleźdź AK32D na str. prod. - nie ma

 

wykorzystaj opcję "szukaj" - o tych płytach (AK32) już coś było

hej

 

 

do wszystkich czech ten sam bios :? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mail'o thx za odpowiedz i tak jak mowisz jesli zdecyduje sie na shuttla to na pewno KT266a.

 

Moze sie jeszcze orintujesz czym ronia sie:

Shuttle AK35GT2  

Shuttle mv42n

od tego shuttle AK32a 9oprocz tego ze jest na kt266a :)

 

no i moze jeszcze inne propozycje bo jak nie to zaoszczedze 100zl :)

 

 

 

Ma wszelkie zabezpieczenia przed spaleniem proca, dobrze kręci ( max 160x11 )

mozesz dokladniej opisac jakie zabezpieczenia i jak z dzielnikiem zmiana napiecia itp.

Bede bardzo wdzieczny :)

Ja tylko dodam że ak35gt2 jest na kt333 i obsługuje tylko ddr, niestety z tego co znalazłem w sieci ponoć nie ma dzielnika 5 przy 166(bo prawie niczym nie różni się od ak35 który był na kt266a), ale poza tym to ma niezłe możliwości kręcenia (np. vcore do 2,3V bodajrze )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...