Skocz do zawartości
Kaeres

MAFIA vs GTA3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem GTA3 w 3D  :D  

Najlepiej jakby zrobili połączenie klimatu i pokazanie struktury organizacyjnej mafii w "Mafii" , "szybkość" GTA - najlepiej żeby gra nazywała się "The Sopranos"  :twisted:

Zgadzam się w zupełności. Oglądam ten zarąbisty serial i by pasował do takiej gry jak mówisz. Ale tak wracając do tematu to oczywiście że lepsza jest MAFIA. GTA3 i VC może się schować. Co jest lepszego w MAFII? Odpowiedź jest prosta: WSZYSTKO :!:

GTA:VC - majstersztyk, ale kuźwa mimio wszystko fabuła lepsza w MAFII, choć po uprzednim obejrzeniu "Scarface" badziej wczułem się w klimat VC :twisted:

Przeszedłem i Gta 3 i VC i Mafie. Oczywiście według mnie lepsza jest Mafia i z nadzieją czekam na kontynuację. Mafia szczególnie użekła nie swoim klimatem oraz fabułą. Za to Gta przypomina pomieszanie strzelanki z zręcznościówką.

Jednak pewnego razu usłyszałem że Gta jest wybitne za swój klimat. Od tego czasu zachodziłem w głowę: Gdzie ten klimat!? Zainstalowałem jeszcze raz VC i Gta3. Pograłem jeszcze raz i stwierdziłem że Gta3 ma lepszy klimat ale i tak nie dorastają do pięt Mafii.

Jednak jak widze odezwało się pare głosów za VC więc może wy mi wytłumaczycie: Gdzie ten klimat!?

Owszem w VC jest pare bryk z lat 70/80 ale między nimi jeżdżą wozy prosto z Gta3. Kiedy na ulicy spotyka się tylko hermesy i sabry to owszem jest to klimatyczne ale na dłuższą mete nudnę. Podjąłem nawet pare prób polepszenia grywalości poprzez podmiane wozów ale to też nie pomogło.

Dużą wadą jest też urzywanie broni i bronie jako takie, już nie wspominając o tym że po wstadzeniu sobie bazooki ewentualnie CKMu w tyłek możemy biegać szybciej niż kiedy trzymamy je w ręku a kiedy włożymy też we wspomniane miejsce karabin a do ręki weźmiemy Uzi poruszamy się jeszcze szybciej(czego w Mafi nie ma :wink:). Ale wadą psującą grywalność jest zupełny brak rozrzutu, a kółeczko ostrzegające nas perzed nim jest tylko bajerem który ma sprawiać pozory.

Za to totalny brak klimaty pokazuje ostatnia misja w Willi która jest kompletną siekaną.

Uważam więc że Mafia rulez :D a przy Gta można się zrelaksować.

 

I jeszcze raz ponawiam pytanie: Gdzie ten klimat!? (oczywiście chodzi o VC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)I jeszcze raz ponawiam pytanie: Gdzie ten klimat!? (oczywiście chodzi o VC)

Słuchaj klimat to kwestie wypowiadane przez bohatera, rozmowy telefoniczne, zachodzące słońce i theme z "Maiami Vice", cała muza z radia, pokazanie jak robi się kasę w Maiami, jak kwitł handel narkotykami, etc. Można mówić godzinami o VC, ale skoro nie czujesz klimatu to może nie ogladałeś cut-scenek, albo nie lubisz lat 80 i muzy która wtedy była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak jest tylko jedno slowko o Mafii na forum zaraz instaluje ta gre.

Chyba znow sobie zaczne grac. Po prostu jak sobie przypominam przygody Tommego to cos mnie w gardle sciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)I jeszcze raz ponawiam pytanie: Gdzie ten klimat!? (oczywiście chodzi o VC)

Słuchaj klimat to kwestie wypowiadane przez bohatera, rozmowy telefoniczne, zachodzące słońce i theme z "Maiami Vice", cała muza z radia, pokazanie jak robi się kasę w Maiami, jak kwitł handel narkotykami, etc. Można mówić godzinami o VC, ale skoro nie czujesz klimatu to może nie ogladałeś cut-scenek, albo nie lubisz lat 80 i muzy która wtedy była.

Dokładnie podpisuję się pod tym, VC jest tak "klimatyczną" :P grą, że potoki tegoż wylewają się wprost na gracza z ekranu :P. Muza (stacje radiowe, DJ, goście, reklamy), miasto, neony, nocne kluby, teksty, nawiązania do wielu filmów, easter egg's 8) , ect. Jak ktoś nie dostrzega klimatu w VC to chyba przespał czałe lata '80 i wszysto co się z tym wiąże.

 

PS. Kaeres, ja mam stale zainstalowane Mafię i VC za często musiałby je instalować :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż jakoś rzeczywiście nia miałem okazji zobaczyc na własne oczy lat 80 ale nie miałem tym bardziej przyjemności widzieć lat 30 i 40 a jednak mafia wydaję mi się o wieeele wieele lepsza. Przedewszystkim to o czym piszecie jest tylko tak na prawdę przerywnikiem (może prócz radia które nie dość że staję się nudne to jeszcze dokucza nam nawet na motorze :?) między momentami w których rozbija się samochody ,które raczej w znakomitej większości nie powinny się pojawić w tych czasach, rozjedża przechodniów i strzela do policji. Tu Gta pokazuje jaką jest siekanką. Wystarczy spróbowć strzelać do policji w Mafi tak jak jest to na porządku dziennym w Gta i to chyba powinno wystarczyć. Do tego grafika w porównaniu z Mafią wypada bardzo słabo. Jeżeli graliście w XIII to grafika w Gta bardzo przypomina tą kreskówkową tylko niestety w Gta raczej nie było to zamirzone.

Czekam na dalsze przekonywójące argumenty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Mafia aczkolwiek w gta3 teraz ciągle gram bo mam fajne mody :

Mta (na neciku można pograć) oraz real gta (Świetny mod. Zmienia samochody na prawdziwe. Jak nagrałem to byłem w szoku :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...