Skocz do zawartości
pawlusz

Płyta Po Athlona 64 2800

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aTaSerwis

Proponuję Asus K8N (nie "Delux")

Płyta do komputerów typu "złożyć i zapomnieć" :lol:

Zero reklamacji, żadnych problemów z "wysypywaniem" systemu u użytkowników, skuteczna regulacja prędkości wiatraków, nie jest "wybredna" jeśli chodzi o pamięci ... mnie się podoba :D Zmontowałem na tym kilka kompów, na razie wszystkie działają (mój też). Nie jest to płyta do ambitnego O/C, ale nie takie było założenie autora wątku.

Jedna poważna wada - radiator na chipsecie należy natychmiast po zakupie wymienić na zalmana (fabryczny za słabo odprowadza ciepło, co jest szczególnie odczuwalne właśnie przy obróbce filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co tobie daje ta wydajność w dualu 5-8% w aplikacjach, a w serwisie co robisz kondesatorki na płytach głównych wymieniasz, czy nawet tego nie umiesz, wielu juz takich mędrców jak ty słyszałem, a jak sie póżniej okazywało to za dużo nie umieli, to mnie rozwaliło najbardziej 'ptys wiesz z kim ty gadasz ????' LOL i to też było dobre 'jesteś głupi czy chcesz w ten sposób zaistnieć na forum ????' nie jestem głupi a w przeciwieństwie do ciebie nie pisze po 20 postów dziennie samych głupot i pyskówek, drogi pcchojraczku :dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o płyty pod 754  to miałem doczynienia z płytami  Asus K8n,Asus K8n Deluxe,Msi Neo-Fsr(gryzie sie z nagrywarką Dvd Liteon),Gigabyte K8ns(nie działa cool&quiet)  przy ustawieniach nominalnych wszystkie te płyty pracują stabilnie, zero problemów  więc co byś nie wybrał bedzie dobrze

1569262[/snapback]

czy tak jest ok? Gigabyte GA-K8NS S754, NVidia Crash K8S

czy lepiej droższą?

np. Gigabyte GA-K8NS Pro 754 NForce3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co tobie daje ta wydajność w dualu 5-8% w aplikacjach, a w serwisie co robisz kondesatorki na płytach głównych wymieniasz, czy nawet tego nie umiesz, wielu juz takich mędrców jak ty słyszałem, a jak sie póżniej okazywało to za dużo nie umieli,  to mnie rozwaliło najbardziej 'ptys wiesz z kim ty gadasz ????' LOL i to też było dobre 'jesteś głupi czy chcesz w ten sposób zaistnieć na forum ????' nie jestem głupi a w przeciwieństwie do ciebie nie pisze po 20 postów dziennie samych głupot i pyskówek, drogi pcchojraczku  :dontfeedtrolls:

1569448[/snapback]

czytaj dokladnie posty bo sama nie wiesz kogo chcesz obrazić.

Nie pracuje w serwisie tylko na PKP a kompa lubię używać a nie przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko pawlusz mój ostatni post był skierowany do osobnika co się zowie pcmaniaczek

co do napędu to zaktualizuj firmware, miałem podobny problem jak zakupiłem płytę tą co w sygnaturce, nie chciała współpracować z dvd toshiby ( nawet nie wykrywało w biosie) po aktualizacji bez problemu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to było chyba do mnie :)

asus k8n ?? , hmmm , kiedyś były problemy z obsługą modułów 512mb, nie wiem jak teraz :)

 

ptys: zamilcz , nie odzywaj sie , wywal klawiature abyś nie pisał więcej postów ....

w serwisie robie proste rzeczy takie jak : wymiana kondensatorów/mosfetów,i inne większe elementy, smd rzadko robie , montaże komputerów,mały zakres obsługi sieci,i inne usługi serwisowe, zdarza sie przestrojenie radia,naprawa wzmacniacza bądź odkurzacza, dorabiam na wszystkim co sie da , a moja wiedza komputerowa wzieła sie z ogromnego zainteresowania tymi urządzeniami....

zapomniałem dodać że robie pełny zakres z komórkami , najchętniej nokia dc3 i dc4 (pełny zakres flashowania,hardware nie robie bo nie mam ha)

5-8% ??? ,hmm nie będe tego komentował bo jesteś śmieszny po prostu ....

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

asus k8n ?? , hmmm , kiedyś były problemy z obsługą modułów 512mb, nie wiem jak teraz :)

1569489[/snapback]

Już im przeszło, chociaż moja nawet z najnowszym BIOS-em "nie lubi" pamięci Corsair ... trudno, i tak mnie nie stać :P

Nadal problemem są pewne kombinacje modułów 256/512 (dwa moduły różnych producentów mające bardzo rozbieżne parametry czasem nie są "wyrównywane" do najsłabszego) - ewidentnie wina BIOS, po zmontowaniu i uruchomieniu kompa nie stanowi to problemu. Ale podobne problemy ma wiele modeli płyt na nForce3, Asus w porównaniu z innymi nie wypada źle pod tym względem.

 

Skończcie tą pyskówkę bo robi sie niemiło ... argumentów z obu stron jakoś nie widzę, a pogadać sobie o osiągnięciach zawodowych możecie na priv :P

Edytowane przez aTaSerwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-8% ???

...rację ma ptys niestety, tylko tyle... :D

 

Żaden nforce 3 nie obsługuje dual channela (myle się?)

IamWeasel pamięć obsługuje kontroler "wbudowany" w procesor nie chipset ale faktycznie, s754 to tylko single channel (i nie wygląda na to żeby to się zmieniło kiedykolwiek).

 

pcmaniaczek teraz to już się pogrzebałeś na maxa :D

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N Neo FSR NForce3, to moja odpowiedź będziesz naprawdę zadowolony, tak jak i wielu innych posiadaczy tej płyty na tym forum, southorn dzieki za wsparcie w walce z trollem, dla informacji, płyty na nf3 dla podstawki 939 obsługuja dual channel, bo to nie chipset na płycie a wbudowany w procesor kontroler pamieci za to odpowiada, z tego co ostatnio wyczytałem to amd planuje wprowadzić w kolejnych procesorach także wbudowany kontroler pci-e, aby zmiejszyć opóżnienia spowodowne przez chipset płyty głównej, pccwaniaczek w jakim serwisie pracujesz, bo juz się boję o moje części w kompie w razie gdyby się coś popsuło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...twierdzisz że jako serwisant komputerowy nie mam wiadomości w tej dziedzinie ??

a może nie znasz znaczenia tego słowa ???

poczytaj 1569489[/snapback]

ogromne zainteresowanie to moze i tak.... :lol: :lol: :lol:

zreszta zdecyduj sie wkoncu - kminisz cos w temacie czy sciemniasz tutaj i strugasz kozaka przed monitorem? denerwujac przy tym pewnych userow tego forum

 

z tego co wiem to wogule s754 nie obsługuje duala ale nie jestem pewny :)

1569528[/snapback]

jak juz to ktos wyzej napisal pogrzebales sie :) a jeszcze pare postow wczesniej reprezentowales serwisanta o ogromnym zasobie wiedzy :lol:

 

respect ooOOoo masta :mur: :mur: :mur:

 

elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

MSI - kupując tą płytą będziesz musiał bardzo uważać przy wyborze obudowy. Osobiście nic do niej nie mam, ale raczej unikam płyt MSI.

Gigabyte - za dużo złączek ATA / SATA :lol: możez mieć problem z konfiguracją, a nie przypuszczam żebyś użył wszystkich.

Asus - najuboższa z wymienionych płyt (dlatego najtańsza), działa - i to jest jej podstawowa zaleta ;) Ja wybrałem Asus'a, ale mnie bajery nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że nie jestem pewien bo nie jestem taki jak większośc debili z tego forum tzn pisze posty nie wiedząć o danej rzeczy

a jeśli waszym zdaniem lepiej wymyślać niż przyznać sie do tego że sie czegoś nie umie to :lol:

5-8% , pomyliło sie chyba z socet a , kuzwa , zwiększenie odczytu pamięci z 3400 na 7200 to 8% ????

kompresja divx szybsza o 1.5 i 28fps w grze więcej to też 8% ???

brak mi słów ...

małolatem nie jestem,mój serwis znajduje sie umnie w domu

żal mi niektórych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gryzie się z Lite Onem to kicha, dużo nagrywam i nie chcę mieć klopotów...

:( jakieś inne propozycje? Lub nich ktoś powie czy z tą nagrywarka to tylko 1 przypadek....

1569414[/snapback]

gryzie sie bo sam sprawdzałem aktualizacja biosu nic nie daje testowałem kilka sztuk zawsze to samo z napedem LG nie było problemów na Msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że nie jestem pewien bo nie jestem taki jak większośc debili z tego forum tzn pisze posty nie wiedząć o danej rzeczy

a jeśli waszym zdaniem lepiej wymyślać niż przyznać sie do tego że sie czegoś nie umie to  :lol:

5-8% , pomyliło sie chyba z socet a , kuzwa , zwiększenie odczytu pamięci z 3400 na 7200 to 8% ????

kompresja divx szybsza o 1.5 i 28fps w grze więcej to też 8% ???

brak mi słów ...

małolatem nie jestem,mój serwis znajduje sie umnie w domu

żal mi niektórych :|

1569624[/snapback]

człowieku przestań już opowiadać bajki przepustowość pamieci jest ważna ale w grach i benchmarkach w kompresji ważne są suche mhz i dlatego też intel guruje i nawet socket 939 nic ci nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jak wiadomo kontroler pamięci w a64 i nowych sempach jes wbudowany w proca i chipsetowi nic do tego

1569623[/snapback]

no nie dokonca dlatego sa 2 wersje nf3

nf3 250gb dedykowane dla s754 i nf3 Ultra dla s939 i dual channel

 

małolatem nie jestem

1569624[/snapback]

a czy ja mowie ze jestes malolatem

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteści jak dzieci , tylko 3dmarki wam w głowie ......

ja wam dam np. że na 939 miałem odczytu w aida32 7200mb a przy s754 miałem 3400

 

nie ma różnicy prawda ???  :lol:  :lol:  :lol:

 

ptys wiesz z kim ty gadasz ????

z osobą która pobiła rekord na tweak pl mając płyte dfi sli dr,nie mam w domu lepszego pc bo nie potrzebuje (pomijam fakt że jakiś czas temu zmieniałem płyte główną co 2 miesiące w pc), jesteś głupi czy chcesz  w ten sposób zaistnieć na forum ????

 

aha , porównywałeś osobiscie ?? , i nie zauważyłeś różnice między s754 bez duala i s939 z dualem ???  :mur:  :lol:  :lol:  :lol:

1569066[/snapback]

msi k8n neo2 512mb ram dual a64 3000+ - cinema craft encoder 21,3fps (939)

msi k8n neo 512 mb ram a 64 2800+ cinema craft encoder 21,1 fps (754)

 

moze everest nie jest miarodajny. wszystko zalezy od zastosowania (szybszy wolniejszy) ja uwazam ze 939 nie jest warty swojej ceny. jesli dla ciebie 754 jest mniej wydajne niz socket a, to twoj problem.

 

a sam odzczyt aida32 ma sie do wydajnosci procka tak jak prognoza pogody popanoramie do rzeczywistosci. przepustowsc ram to nie wszystko, tym bardziej dla a64, gdzie wieksza role odgrywaja timingi ramu

 

 

za wspolprace z ramem odpowiada sam proc. nf3 od nf ultra rozni sie HTT. pierwszy 800mhz ,a drugi 1000mhz. dla 939 tez sa plytki z nf3.

 

a jak chcesz znac roznice miedzy 939 a 754 to poszukaj stosownego porownania. na twoim miejscu nawet nie czytal bym wypowiedzi genilanego serwisanta, ktory opisuje siebie jako znawce tematu 754vs939, a nie wie czy 754 jest single?!!!

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam odzczyt aida32 ma sie do wydajnosci procka tak jak prognoza pogody popanoramie do rzeczywistosci. przepustowsc ram to nie wszystko, tym bardziej dla a64, gdzie wieksza role odgrywaja timingi ramu

1569642[/snapback]

gdyby kolega pcmaniaczek wiedzial ze aida to syntetyk to by sie tak tymi wynikami nie podpieral :)

 

ja uwazam ze 939 nie jest warty swojej ceny.

1569642[/snapback]

no ale jakby nie patrzyl fakt faktem w s939 drzemie wiekszy potencjal niz w s754

wiec moim zdaniem mozna powiedziec ze cena jest tu uzasadniona (chociaz to tylko moje zdanie i kazdy sie moze z tym nie zgodzic)

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam1004a a może powiesz że s754 jest tak samo wydajne jak 939 ??

buahahaha żal mi ciebie ....

aha , napisałem ślepoto że S754 nie MA DUALA !!!! , tylko nie pamiętałem czy to wina czipsetu nforce3250gb czy po prostu konstrukcja procka na to nie pozwala !!!

i gdzie opisuje sie jako znawce tematu ?????

Scoon , ty nie mówisz ale ktoś inny napisał .. , czytaj dokładnie

 

śmiać mi sie chce jak niektórych czytam , dobranoc

edit: sideband s939 mi nie pomoże i dlatego kompresja divx była 1.5 szybsza od s754 .... :mur:

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S754 nie MA DUALA !!!!  , tylko nie pamiętałem czy to wina czipsetu nforce3250gb czy po prostu konstrukcja procka na to nie pozwala !!!

1569667[/snapback]

konstrukcja procka jak najbardziej na to nie pozwala te 185 brakujacych pinow na prockach pod s754 to wlasnie brakujacy kontroler pamieci!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz K8N to chciałem cię przestrzec tylko przed jedną rzeczą, jesli chcesz na niej zamontować dużo dużych radiatorów to sobie daruj. Chodzi o to że tuż pod gniazdem proca jest AGP, a prawie że na jego wysokości troche obok jest northbridge. Skutkuje to tym, że jesli miałbym większy radiator niż Freezer to haczyłby on o kartę, a żeberka pentagrama XC-80 lekko stykają się z Zalmanem NB47J na płycie, mimo że przesunąłem go dość mocno w dół (jak siedział dokładnie na środku chipsetu to haczył nawet o normalne kondensatory (czy inne cośtam) w 9800pro). U mnie mam taki ścisk na środku:

 

Dołączona grafika

 

A jak chcę wyjąć kartę to żeby wcisnąć ten dynks który trzyma kartę w AGP to muszę patrzeć między żeberkami od dołu i wciskać go małym śrubokrętem wsadzonym między kartę a radiator :D

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Naraz słychać głos fasoli:

"Gdzie się pani tu gramoli?!"

 

"Nie bądź dla mnie taka wielka" -

Odpowiada jej brukselka.

 

"Widzieliście, jaka krewka!" -

Zaperzyła się marchewka.

 

"Niech rozsądzi nas kapusta!"

"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

 

A kapusta rzecze smutnie:

"Moi drodzy, po co kłótnie,

 

Po co wasze swary głupie,

Wnet i tak zginiemy w zupie!"

 

(cytat: Jan Brzechwa, "Na straganie")

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O muj boże jak czytam posty pcmaniaczka to mi się niedobrze robi, człowieku obrażasz ludzi na tym forum !! Kto ci dał do tego prawo ?

Strugasz Alfe i Omege, a prawdopodobnie mało wiesz.

Pozatym jesteś strasznym chamem !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam1004a a może powiesz że s754 jest tak samo wydajne jak 939 ??

buahahaha  żal mi ciebie ....

aha , napisałem ślepoto że S754 nie MA DUALA !!!!  , tylko nie pamiętałem czy to wina czipsetu nforce3250gb czy po prostu konstrukcja procka na to nie pozwala !!!

i gdzie opisuje sie jako znawce tematu ?????

Scoon , ty nie mówisz ale ktoś inny napisał .. , czytaj dokładnie

 

śmiać mi sie chce jak niektórych czytam  , dobranoc

edit: sideband s939 mi nie pomoże i dlatego kompresja divx była 1.5 szybsza od s754 ....  :mur:

1569667[/snapback]

umrzyj lamko [;

http://www.frazpc.pl/artykuly/358/SOCKET/7...edynek/plyt/A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...