Skocz do zawartości
vikingpl

6600 Gdzie Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc. Mam 9500pro, którego postanowiłem sprzedać. Pierwotny plan zakładał zakup Sapphira 9800 pro, niestety po drodze padł mi dysk i moja kieszeń trochę się odciążyła. Po wielu godzinach spędzonych na tym forum postanowiłem jednak zakupić 6600. Dlaczego?

- ponieważ jest tańszy

- ponieważ pokończyłem gry takie jak Hl2, D3, Riddick czy Farcry nie narzekając zbytnio na fps, i mam teraz nadzieję pograć sobie np. w farcry wykorzytując możliwości 6600. Testowałem ostatnio farcry - max. detale, 1024x768, spada do ~22fps po wejściu na otwarty teren na samym początku więc gdybym zjechał z detalami na np. high to jest miodzio.

- ponieważ w najbliższej przyszłości (do końca roku) nie zapowiadają się żadne rewolucyjne gry któreby wymagały super karty. Stalker przełożony na przyszły, F.E.A.R raczej nie będzie miał super wymagań, może wyjdzie Gothic.

- gram na 1024 i więcej raczej nie pzrewiduję chociaż monitor to nie problem (Philips brilliance 109p40), nie korzystam z AA chyba że naprawdę nie robi to różnicy.

 

Znalazłem to: prolink

ale nie wiem czy nie warto kupić tańszej tutaj.

Martwią mnie opowieście o bolących oczach dlatego wolę zainwestować więcej w mam nadzieję lepszej jakości kartę. Chociaż miałem kiedyś Gainwarda GF3Ti i sprzedałem go po pół roku bo szybko męczył mi się wzrok. Mam tylko nadzieję że to nie przypadłość wszystkich GF.

Koniecznie AGP.

 

Nie wiem czy nie warto wycisnąć jeszcze trochę z kieszeni (26zł) i kupić to:

256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie dlaczego ale na forum wyczytałem że jakaś szczególnie super ona nie jest w związku z czym sie wycofałem. To chyba też moja ochota cięcia wydatków. Na allegro można ją kupić za 530. Wolałbym poniżej 500zł. Przez chwilę przeżyłem słabość do 256MB ale już mi przeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może 1572063[/snapback]

ta karta jest owszem dobra, ale o kreceniu pamięci mozna zapomnieć, są to hynixy 3.6ns ale nawet gdy sie podkręci o 10mhz w góre wyskakują arty itp :huh: rdzeń idzie na 550MHz ale co z tego jak pamięci stoją w miejscu... lepiej dołożyć i kupić Gigabyte który ma pamięci 4ns, ale ida na 700MHz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czemu nie? Zwróciłem już na nią uwagę wcześniej z tym że w sirius.pl jest za 461. Czy oprócz niemożności podkręcenia ma inne wady? Dlaczego jest jakby nie patrzeć jedną z najtańszych kart na rynku? Tańsze jest tylko to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawiliście się kiedyś w zamawianie z USA? Gdyby dało się ominąć VAT to gigabyte kosztowałby z przesyłką do Polski 460zł.

 

@sideband po co mi chłodzenie zalmana skoro i tak jak napisal grzesiu nie da się jej podkręcać?

Edytowane przez vikingpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...