Skocz do zawartości
FlipekPL

Karta Telewizyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam tylko jedno proste pytanko czy ta karta telewizyjna jest dobra i czy warto ja kupić - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58672709.

 

 

Mam kamere internetowa Samsunga bez wejsc usb i chcialbym jakos podpiac ta kamere do tej karty czy bedzie to mozliwe??? Pewnie bede tez zgrywal z telewizji jakies ciekawe programy na kompa czy obraz bedzie dobrej jakosci???

 

Chcialem sie dowiedziec czy ta karta jest warta swojej ceny???? :)

post-13604-1122888930_thumb.jpg

post-13604-1122889032_thumb.jpg

Edytowane przez Marcinek_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tylko jedno proste pytanko czy ta karta telewizyjna jest dobra i czy warto ja kupić - 1575330[/snapback]

Z tą kamerą to nie wiem o co chodzi :)

 

Tuner ma swoje plusy i minusy <_<

 

Do plusów można napewno zaliczyć sprzętowy enkoding MPEG2 (karta ma własny bufor). Dzięki temu będzie można w prostu sposób zgrywać wszelkie programy z TV w dobrej jakości i nie obciążając przy tym zbytnio komputera. Do tego w Chipsecie (chyba Ati) jest zintegrowany filtr grzebieniowy - dzięki czemu mamy lepszy obraz.

 

Do minusów trzeba zaliczyć niedopracowane sterowniki i słabiutkie i kłopotliwe oprogramowanie (zawsze można skorzystać z alternatywnych programów). No i cena oczywiście...lekko wygórowana, za jakieś 150 zł mniej można mieć WinFasta (coprawda bez sprzetowego enkodera, ale też dobry) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kamerą to nie wiem o co chodzi  :)

 

Tuner ma swoje plusy i minusy  <_< 

 

Do plusów można napewno zaliczyć sprzętowy enkoding MPEG2 (karta ma własny bufor). Dzięki temu będzie można w prostu sposób zgrywać wszelkie programy z TV w dobrej jakości i nie obciążając przy tym zbytnio komputera. Do tego w Chipsecie (chyba Ati) jest zintegrowany filtr grzebieniowy - dzięki czemu mamy lepszy obraz.

 

Do minusów trzeba zaliczyć niedopracowane sterowniki i słabiutkie i kłopotliwe oprogramowanie (zawsze można skorzystać z alternatywnych programów). No i cena oczywiście...lekko wygórowana, za jakieś 150 zł mniej można mieć WinFasta (coprawda bez sprzetowego enkodera, ale też dobry)  :)

1575556[/snapback]

 

Z ta kamera to chodzi o to ze chcialbym ja w jakis sposob podpiac do komputera poto zeby moc zgrac obraz na niej nagrany na kompa, slyszalem ze majac karte telewizyjna mozna podpic kamere nawet gdy nie ma ona wejscia usb, tak jest wlasnie w moim przypadku.

Czy majac ta karte bede mogl to zrobic???? Czy beda mi potrzebne jakies dodatkowe okablowanie oprocz tego ktore dostane razem z ta karta.

 

To pewnie glupie pytanie :) co to jest tuner telewizyjny i czy kazda karta go posiada???

Chcialem jeszcze zapytac czy za ta kase moge kupic lepsza karte TV do zgrywania obrazu z tv i ogladania samej telewizji na komputerze i ile kosztuja lepsze karty tv od tej ktora przedstawilem???

A i jeszcze jedna wazna sprawa :D czy dzieki tej karcie bede mogl podlaczyc konsole do komputera???

 

Troche sie tych pytan uzbierazlo, ale bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzetowy enkoder MPEG2 jest fajny, ale jak masz mocnego kompa to sobie poradzi bez problemu i bez tego :)

 

Karta telewizyjna, jak sama nazwa wskazuje, skalda sie przede wszystkim z tunera TV - czyli elementu odpowiedzialnego za dekodowanie sygnalu z anteny TV czy kablowki.

Nie kazda karta ma natomiast radio.

 

Jesli chodzi o ta konkretna karte: uklad ATI wzbudza zaufanie, ale:

- patrzac po zdjeciu i opisie, karta nie ma zadnych wejsc poza antenowym. Z tego powodu beda problemy z podlaczeniem konsoli/kamery - trzeba bedzie stosowac przejsciowki na wejscie antenowe, co pociaga za soba strate jakosci.

- jak juz PartyBOY zauwazyl, cena: strasznie droga ta karta. Za ok. 230zl masz Winfasta Expert, a za ok. 120zl Winfasta RM, ktore nie dosc ze maja komplet potrzebnych wejsc, to jakosc obrazu IMHO nie bedzie gorsza, a moze byc nawet lepsza (wspomniana przejsciowka). Expert od RM rozni sie tym, ze RM jest bardzo ubogo wyposazony - brak radia i w zasadzie jakiegokolwiek oprogramowania w komplecie (tylko sterownik i program do ogladania TV i zgrywania obrazu). Maja tez chyba ciut inny tuner.

 

Moim zdaniem w Twoim przypadku nie warto sie w tego Sapphire ladowac - jest to karta zaprojektowana tylko do ogladania TV, a Ty akurat potrzebujesz jakiejs do wszystkiego oprocz tego :)

 

Jesli chodzi o podlaczenie konsoli do kompa - oczywiscie da sie. Sam korzystam z tego rozwiazania (brak miejsca na porzadne TV w pokoju), uzywajac wlasnie Winfasta RM. Obraz wcale nie jest zly, choc do TV mu jednak troche brakuje (inna rzecz, ze mam monitor LCD, wiec tu tez pewnie troche trace).

Zalety:

- jesli masz przerobiona konsole, nie musisz sie martwic, czy masz gry PAL, czy NTSC; oprogramowanie lyknie wszystko :)

- mozna latwo robic screenshoty/nagrywac filmiki z gier

- bardzo duze mozliwosci regulacji parametrow obrazu

- jesli masz karte dzwiekowa 5.1 i odpowiedni zestaw glosnikow, mozesz sobie puscic dziwek na wszystkie glosniki. A jesli masz wejscie cyfrowe, to juz wogole bajka :)

Wady:

- troche zamieszania z kablami: kabel wideo podlaczasz do karty TV, a kable audio do karty dziwekowej przez przejsciowke chinch->minijack (koszt jakies 3-4zl)

- wspomniana juz jakosc obrazu; mozna to zniwelowac do pewnego stopnia opprogramowaniem

- zeby pograc na konsoli, musisz wlaczyc kompa

 

Wow, ale post wyszedl :)

 

Nie tak znowu dawno napisalem topic o podlaczaniu konsoli do monitora, gdzie podzielilem sie spostrzezeniami jak to dziala. Sprobuj go znalezc, moze sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzieki za taka fachowa pomoc, bardzo mi pomogles w takim razie lykam tego Winfasta Experta to bedzie najlepszy pomysl bo nie chce miedz karty tylko do telewizji ale tez do innych rzeczy:

 

- konsole mam przerobiona

- mam glosniki i karte dzwiekowa obslugujaca 5.1 i wyjscie cyfrowe

- monitor iiyama 22 crt obraz powinnien byc dobry w koncu to monitor jeden z najlepszych w swojej klasie

 

Jeszcze raz dzieki :) masz duze piwo, jakbys mial jeszcze jakies uwagi to chetnie poczytam :D .

 

Mam athlona 64 3000

karte radeona x800xl

1gb ramu geil

plyte dfi nf4 sli-dr

 

Uwazam ze komp powinnien sobie poradzic????

Edytowane przez Marcinek_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce lyknac tego Winfasta z www.benchmark.pl jest tam Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box za 210zl.

 

Chcialem jeszcze zapytac bo tam jest jeszcz taki Winfascik :) Leadtek WinFast TV PVR2000 za 419zl czy to dobra karta warta swojej wygorowanej ceny???

 

Aha i jeszcze cos takiego:

 

- Leadtek WinFast DV2000 z IEEE-1394 za 298zl co to jest IEEE-1394 i czy ta karta jest lepsza od winfasta experta???

Edytowane przez Marcinek_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVR2000: nie ineteresowalem sie tym, ze wzgledu na cene (szukalem czegos taniego). Patrzac po opisie na stronie Leadteka, ma ona sprzetowe kodowanie MPEG2, filtr grzebieniowy i stos innych bajerow :)

Link tutaj: http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/ove...=6&pronameid=91

 

IEEE-1394 to zlacze popularnie zwane Firewire, wykorzystywane w kamerach cyfrowych. Czy DV200 jest lepszy od Experta? IMHO raczej niewiele, cenowo sie rozni ze wzgledu na Firewire.

 

Co do kompa: starczy na 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem teraz zapytac ktora z tych 3 kart bys mi zaproponowal mialem lykac tego winfasta experta ale teraz juz nie wiem

 

1.Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box za 210zl.

2. Leadtek WinFast DV2000 z IEEE-1394 za 289zl

3.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59080514 - to jest link do Winfast PVR2000 za cene 269zl tylko wersja OEM w sklepie www.bechmark.pl ta karta kosztuje 419zk tylko ze w boxie

 

I w koncu nie wiem co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jesli chodzi o cene to ona nie gra tak duzej roli cenowo jest wszystko mniej wiecej tak samo ten Winfast PVR2000 jest chyba najbardziej dopasiony ale OEM- czy to duza strata jesli chodzi o BOXA???

Chyba zadzwonie i zapytam ile kosztuje BOX jesli nie wiel drozej to chyba ta wezme PVR2000 co o tym sadzisz costi????

Co ten Winfast PVR2000 takiego ma ze sie tak wyroznia cenowo???

Edytowane przez Marcinek_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...