Skocz do zawartości
CKM18

Którą Obudowę Polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyżej mam obudowy do wyboru i nie wiem która będzie najlepsza do mojego zestawu :

 

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=11665...00&price_to=300

 

 

obudowa oczywiście bez zasilacza ponieważ mam huntekeya bs3000 <_<

zależy mi na tym żeby miała jak najwięcej wentylatorów i jak najlepszy przepływ powietrza, ponieważ cały sprzęt będzie podkręcany i nie może być lipy , napiszcie od razu jakie wentylatory do niej polecacie (tanie i dobre )

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59074109 - co myślicie o tym ??? i zastosowaniu w tym 5 80mm wiatraków tracera niebieskich ??? i 4 katód zimnych ??? - bo tak nad tym się troche zastanawiam

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

ps: w tej obudowie będzie włożony ten sprzet co w podpisie, teraz mam tracera diablo i schładza mi kompa o 16stopni, a potrzebuje troche więcej, więc nowa obudowa musi mieć dobry przepływ powietrza i wiele wiatraków :D

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa obudowa musi mieć dobry przepływ powietrza i wiele wiatraków  :D

Thermaltake Soprano Window Black / Silver 319zł - www.4max.pl

Standardowo ma 2 wentyle 120mm (przód i tył) i wentyl 90mm z boku :D

 

CoolerMaster Centurion 5 245zł - www.angela.pl

120mm tył, 80mm przód, perforowany (jak sito :wink: ) przedni panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci tego ANTECA. Sam go mam i jestem bardzo zadowolony.Obudowa ma miejsce na 2 wentylatory 120 mm i jest bardzo solidnie wykonana.Na sprzecie z podpisu mam 35*C na procesorze w stresie i okolo 31*C normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już prawie zdecydowany wybór pada na : Thermaltake Soprano Window , lub jakiegoś Chiefteca od tego gościa : http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1564552

 

bardziej jestem za Chieftecem bo można w nim zamontować więcej wentylatorów, ale za to w Soprano jest szyba boczna z plexi <_< , ale tylko 3 wentylatory :? , a ja potrzebuje spadku temperatury w środku o 20 stopni C minimum (teraz mam - 16 stopni C )

 

chyba że ktoś jeszcze wie gdzie mogę kupić taniej którąś z obudów wymienionych powyżej czyli Thermaltake Soprano lub Chiefteca do około 300zł - to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dostępne na tym forum opinie o Thermaltake Soprano. Kilka osób potwierdziło, że zatrzask w klapce na górze obudowy szybko pękł, a drzwiczki są wykonane z kiepskiego plastiku. Proponuję którąś z obudów firmy Cooler Master: Cavalier 3, Centurion 5, Centurion 530, Centurion 531. Ja mam trochę inne priorytety przy wyborze obudowy (a też przymierzam się do zakupu), więc zdecydowałem się na Centurion 531.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dostępne na tym forum opinie o Thermaltake Soprano. Kilka osób potwierdziło, że zatrzask w klapce na górze obudowy szybko pękł, a drzwiczki są wykonane z kiepskiego plastiku. Proponuję którąś z obudów firmy Cooler Master: Cavalier 3, Centurion 5, Centurion 530, Centurion 531. Ja mam trochę inne priorytety przy wyborze obudowy (a też przymierzam się do zakupu), więc zdecydowałem się na Centurion 531.

1578543[/snapback]

Mogł byś podać przykłady tych "kilku osób które to potwierdziły"? Mi udało sie znaleść jedną negatywną opinię na temat Soprano, osoba która ułamała zatrzask musiała mieć predyspozycje do destrukcji bo przy okazji zniszczyła kilka innych rzeczy przy wkładaniu sprzętu do budy (łącznie z ukruszeniem procesora) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1578365[/snapback]

a ja sobie zakupilem logicconcept 402k dwa wiatraki 120 dwa wiatraki 80 z boku fajny wyglad troche tandetne materialy ale za 150 zlotych co chciec wiecej zasilacz 350W chce ktos kupic wlasnie od tej obudowy nawet niezly :) gwara na 2 lata;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogł byś podać przykłady tych "kilku osób które to potwierdziły"? Mi udało sie znaleść jedną negatywną opinię na temat Soprano, osoba która ułamała zatrzask musiała mieć predyspozycje do destrukcji bo przy okazji zniszczyła kilka innych rzeczy przy wkładaniu sprzętu do budy (łącznie z ukruszeniem procesora) :lol:

1578738[/snapback]

Użyłem skrótu myślowego. Rzeczywiście na tym forum zdarzyło się to tylko jednej osobie, ale czytałem kilka recenzji i ten problem się powtarzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem skrótu myślowego. Rzeczywiście na tym forum zdarzyło się to tylko jednej osobie, ale czytałem kilka recenzji i ten problem się powtarzał.

1579382[/snapback]

No wiesz, skrótem myślowym to bym tego nie nazwał, sprawdziłem też fora PCLab i WGK i tam też nie znalazłem takich opinii, mógł byś podać linki czy rzucasz puste słowa na wiatr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiało grozą...

Nie są to co prawda opinie "kilku osób które to potwierdziły" ale jak mawiają lepszy rydz niż nic...

 

Na pewno negatywne opinie 2 osób (ubolewam nad ich niezdarnością...) nie wpłyną na moje zdanie gdy w sieci krąży sporo pozytywnych recenzji tej obudowy (również prywatnych), tym bardziej że inne obudowy tej klasy kosztują 500-700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...