Skocz do zawartości
Larus

A64 + Gigabyte K8nsc = Problem :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

 

Wiem, że sporo tu siedzi specjalistów od 64-bitowej platformy AMD, więc w was moja nadzieja :-)

 

Otóż zafundowałem sobie upgrade z Athlona XP do A64 no i mam za swoje -- kupę problemów. Ale od początku, istotny sprzęt to: Athlon XP 3500+ (ClawHammer), Gigabyte K8NSC-939 oraz RAM Kingmax DDR433 2x512 MB.

 

Problem:

Zero kręcenia. Wszystkie ustawienia na default/auto/by spd. Efekt ? Wszystko owszem działa bardzo ładnie, ale Prime95 wywala się praktycznie od razu (z reguły w ciągu 1 min), przy czym zdecydowanie bardziej test LargeFFT, choć i SmallFFT na najnowsyzm Prime też siada. Co ciekawe dosowy Memtest+ nie wykazuje błędów.

 

Co się okazuje: można ustabilizować Prime jeśli zrobię (do wyboru, każda opcja rozwiązuje problem):

1) Dam inny mnożnik, przy czym nie każdy. Niestabilność powodują: domyślny 11x, 9x oraz 5x :o Prawidłowo pracują wszystkie inne (tak mi się przynajmniej wydaje z testów)

2) Zmienię dzielnik pamięci z 200 na 166. A więc problemy są jeśli pamięć = htt. Niestety wiele innych ustawień z innym htt niż 200 znów powoduje problemy.

3) Wreszcie, jeśli przełożę RAM, żeby pracował jako Single Channel.

 

Co Panowie sądzą na ten temat ? Bo mi się skończyły pomysły :-(

 

Ja widzę 3 potencjalnych winowajców:

1) Mobo -- no słabizna jest, ale żeby na default nie pracowało stabilnie ? Trochę dziwne (bios F2). Ale to tylko Giga...

2) Pamięć -- też dziwne bo wcześniej testowane na różnych sprzętach i na 200 MHz nigdy nie robiło problemów.

3) CPU. Tak, tak też go podejrzewam. Czy zdarzyło wam się, żeby uwalony był procek i to on powodował błędy ? Może kontroler jego bardziej. Sam nie wiem

 

Radźcie proszę :-) Maniac mi dał pewien trop, ale nie pasuje mi on z innymi przypadkami...

Edytowane przez Larus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne te wszystkie dziwactwa to wina mobo, k8nsc tak ma dużo osób ma z nią problemy, nie lepiej było kupic k8ns, które jest poprawione ma nowszy chipset (nforce3 ultra a nie jak teraz masz nforce3 250) a cena ta sama, ok 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...