Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam dziwny problem z moim jedynym dyskiem MAXTOR fireeball3 40 GB. Od pewnego dnia jak byłem u kumpla z twardzielem po przyjeździe do domu zaniepokoiła mnie jedna rzecz, podczas startu kompa, najpierw przed ekranem biosu przechodzi SAM w stan uśpienia tzn na na linie 5V a po sekundzie wraca do normalnej pracy na 12V. Tak samo dzieje się podczas ładowania XP, podczas "latania" paska robi dokładnie to samo co na samym początku startu. A objawia się to tym, że nagle zaczyna chodzić o połowę ciszej a następnie wraca do normalnej pracy. A dziś żeby było jeszcze ciekawiej podczas ładowania XP swirował i sam przechodził z 5 na 12 i znowu na 5 i na 12 i tak kilka razy!!!! Już mi nerwy puszczają!! :mur:

Proszę o pomoc wszystkich, którzy mogą wiedzieć co to jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może włącz S.M.A.R.T w bios zainstaluj speedfana i zobacz co on powie o twoim dysku :>? a i jeszcze jedno poszukaj programu do diagnostyki na stronie producenta.

1582485[/snapback]

 

 

 

szukałem programu ale nie znalazłem :/ . Sreedfan pokazuje wszystko OK, żadnych problemów, jakby był nowy. A może wie ktoś gdzie w biosie jest opcja żeby wyłączyć możliwość przechodzenia w stan uśpienia?? Słyszałem że jest owa ale nie mogę jej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...