Skocz do zawartości
Rave

Promienie X Rendgena a dyski twarde

Rekomendowane odpowiedzi

ja slyszalem cos od kumpla ze jak sie ma aparat fotograficzny z filmem w srodku to to przeswietlanie kaszani film.... a ze niedlugo bede przewozil dysk to sie martwie... dysk 40 giga od deski do deski wypchany... sprubuje mu skombinowac to opakowanie antystatyczne wktorym go kupilem ... ale mimo to chcialbym wiedziec czy cos mu grozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tradycyjne aparaty fotograficzne to jak najbardziej promienie rentgena przeswietlaja film. Na tej zasadzie przeciez dziala RTG w szpitalach i przychodniach 8) Na kasetach wideo i dyskach komputerowych zapis jest magnetyczny nie optyczny wiec raczej powinno wsio byc OK.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedzial w koncu na jaki temat to moze bym i walnal 8) . Ale nie wiem bo nigdy nie mialem stycznosci z lotniskiem. Slusznie Nuke zauwazyl ze w obecnych czasach na lotnisku moze byc stosowana metoda rezonansu magnetycznego i wtedy z danymi na dysku moze byc cienko.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, nie wiem czemu mialo by przeswietlanie szkodzic kliszy foto..

jak by tak bylo to nie mial bym niektorych fotek z wakacji ...

przeciez to jest nie logiczne.. tyle milionow turystow lata samolotami i gdyby tak kazdemu mialy jebnac zdjecia to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w szpitalach jezeli robia Ci przeswietlenie RTG to klisza ktora tam uzywaja niewiele rozni sie od tej w aparacie. Promienie RTG przechodzace przez klisze nie zniszcza jej ale moga spowodowac pogorszenie jakosci juz wykonanych zdjec. Pozniej ogladajac zdjecia z wakacji mozesz sie dziwic czemu sa smugi.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przewiozłem laptopa z USA. Przechodził przez bramki z 6 razy. Wszystko OK 8)

 

Co do filmów foto to podaja, ze promienie mogą uskodzić filmy o czułości od 800 DIN w górę. Ja z filmami 200 nigdy, zadnych problemów nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni powinnes sie martwic ja pracuje na lotnisku i kilka razy przynioslem laptpa do pracu i sie nic nie stalo. ten laptop byl przeswietlany w maszynie do przeswietlania bagazu podrecznego ale laptop kolegi przeszedl prez maszyne do normalnego bagarzu i tez nic sie nie stalo. Tak wogole jak przewozisz filmy do apartu fotograficznego to wez ja ze soba do bagazu podrecznego bo jak przejdzie przez te narmalne maszyny to go slag tarfi. bo te maszyny ( do normalnego bagazu) to moc maja wieksza. tak czy inaczej z zdyskiem bedzie spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...