Skocz do zawartości
Gremlin

Przeróbka Głośników Mediatech Mt309

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak....mam głośniki komputerowe MediaTech'a model MT309....jak każdy wie to jest jedno wielkie gó**o :mur: :mur: :mur: zauważyłem że jak bardziej podgłosze to jak wchodzi bass to miga mi dioda zamontowana w głośnikach(zapewne za słaby prąd płynie żeby w odpowiedni sposób zasilić głośniki)...czy to oznacza że jakbym zmienił coś(mowa o mosfetach-->np. z mniejszym oporem) w tym malutkim wzmacniaczku co jest w głośnikach tjo dało by się coś więcej wyciągnąć z tych głośników...mam jeszcze duże ilości płyt pilśniowych więc mógłbym zrobić do tych głośniczków drewniane kolumienki....czy warto się w to coś bawić???

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty pilsniowe odpadają.. ja przynajmniej sensownych głośników nie widziałem z płyt pilśniowych. Jakie mosfety Ty chcesz wymieniać.. tam jest zdaje się scalona końcówka mocy TDA zapewne lub coś podobnego.. można wymienić na moćnieszą.. ale to wiąże się ze zazwyczaj ze zmianą układu całego.. no i transformator mocniejszy.... Dokładnie nie wiem co siedzi w środku takich kolumienek bo nigdy jescze nie kupowałem w mojej karierze komputerowca :) - sam robiłem... :twisted:

 

w praktyce w ten sposób nie przerobisz starych głośników tylko zbudujesz nowe... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak....mam głośniki komputerowe MediaTech'a model MT309....jak każdy wie to jest jedno wielkie gó**o :mur:  :mur:  :mur:  zauważyłem że jak bardziej podgłosze to jak wchodzi bass to miga mi dioda zamontowana w głośnikach(zapewne za słaby prąd płynie żeby w odpowiedni sposób zasilić głośniki)...czy to oznacza że jakbym zmienił coś(mowa o mosfetach-->np. z mniejszym oporem) w tym malutkim wzmacniaczku co jest w głośnikach tjo dało by się coś więcej wyciągnąć z tych głośników...mam jeszcze duże ilości płyt pilśniowych więc mógłbym zrobić do tych głośniczków drewniane kolumienki....czy warto się w to coś bawić???

1588135[/snapback]

Cos tam sie da, ale koszty beda porownywalne do starego wzmacniacza DIORY z Allegro, czyli to wogole nieoplacalne, no chyba ze jako modding a nie cos co musi w 100% dzialac ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...doszedłem do wniosku że nie ma co się bawić w przerabianie właściwości samych głośników,ale postanowiłem jednak zrobić coś z ich wyglądem....znalazłem sporą płyte--->sklejka....zrobiłem z niej obudowe do głośników i teraz mam pytanie...jak lepiej zrobić wyloty powietrza z obudowy?? tak jak na rysunku 1 gdzie na przednim panelu znajdują się 2 głośniki,2 wyloty powietrza(po jednym dla każdego głośnika) i pokrętła do regulacji głośności i włącznik czy może lepiej będzie jeśli zrobie to tak jak na rysunku 2 gdzie są 2 głośniki i jeden wspólny wylot powietrza dla nich po środku,pokrętła natomista znalazłby się w górnej ściance...chodzi mi o to w którym przypadku będzie lepszy efekt dźwiękowy???

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...