Skocz do zawartości
Mumineq666

Czy Wc Będzie Dobre Dla Mojego Sprzetu?

Rekomendowane odpowiedzi

buczek na dobrym łożysku powinien być, nie wiem jakie są the best, ale niektóre (jak np box intela :x) nawet przy minimalnych obrotach dają spory hałas, nie szum

o buczki pytaj w konwencjonalnym ;) tam predzej ktoś zaglądnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka. Zostawmy to AC :)

 

Może zaproponujecie mi coś na mój sprzet z WC, zakładając ze bedzie to to podkrecone na 2,8GHz w miare ciche i TANIE. Z naciskiem na tanie :)

 

AndyN, mamy identycznie wykrecona procki, jakie masz temp. na Twoim WC?

Edytowane przez Mumineq666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do buczków

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=758

ten kto to usłyszy mógłby być niezłym obeiktem badań dla naukowców.... bo to jest sporo poniżej progu słyszalności....

No offence a wydajność podobna do pierdnięć komara ;)

 

Mam jednego Papsta 8412 - chłodzi dyski. Jest cichy bo mało wydajny, cudów nie ma. Gdybym teraz miał wybierać, kupiłbym w jego miejsce to: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=193 i tak jak w pozostałych arctikach które mam, zmostkowałbym czujnik temperatury/obrotów i regulował obroty z panela. A wentyl kosztuje 9 zł a nie 55 zł. A na min obrotów ma zbliżone parametry do pokazywanego powyżej papsta podkręconego na full (arctic: od 12.2 CFM przy 1000 obr./min 9 dB - papst: 11,76 CFM 10 dB)

 

Ten arctic ma duży zakres obrotów więc można wybierać czy chce się ciszę czy wydajność

 

Nie ma cudów albo będzie dmuchał albo nie będzie go słychać (nie mówię o takich, w których coś chrzęści, stuka, puka niezależnie od wszystkiego) A i tak słychać powietrze przepychane przez chłodnicę. Te decybele są mierzone w warunkach idealnych, bez obciążenia, chłodnic itd

sorka, nie zauważyłem :) osiągi łande, a jak z głośnością układu?

Ta wersja WC była składana w środku lata i upałów. Wentyle są skręcone na min. przy defaultowych ustawieniach i włączonym C&C. Słychać delikatny szum. W pokoju, w którym śpię, zostawiałem go włączony na noc (coś się ściągało) i szedłem spać. Gdy sprzęt był podkręcony a w pokoju 30 st. to puszczałem wszystko na maxa. Wtedy i tak grałem więc szum tak nie przeszkadzał. Nie robiłem jeszcze testu, że wszystko podkręcone a wentyle na min. obrotów puszczone. Zrobi się chłodniej to to sprawdzę Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze w budzienie musi byc buczka, na siłe da sie pozbyc, ale nie np jak ktos ma wtedy szalec w BF2 np.... ale na noc przy c'n'c Zadnego buczka byc nie musi i to na pewno, wszystk oda sie wyciagnac,oczywiscienie mowie o wc typu kadet + cpu gpu hdd psu nb bo to woiadomo, ale samo cpu i dobra chłodniczka niepotrzebny nadmuch, jezeli nagrzewnica jest na gorze i powietrze spokojnie przepływa.

 

na normalna prace w dzien moznadac 2 x 120 mm pod regulacja obrotow (przod i tuł budy) plus 120 mm regulownae na chłodnice, przy 4V akasa amber bedzie Ciiiiiicha, ale w minimlanie słyszalna - zagłuszy ją "dzwiek dnia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze w budzienie musi byc buczka, na siłe da sie pozbyc, ale nie np jak ktos ma wtedy szalec w BF2 np.... ale na noc przy c'n'c  Zadnego buczka byc nie musi i to na pewno, wszystk oda sie wyciagnac,oczywiscienie mowie o wc typu kadet + cpu gpu hdd psu nb bo to woiadomo, ale samo cpu i dobra chłodniczka niepotrzebny nadmuch, jezeli nagrzewnica jest na gorze i powietrze spokojnie przepływa.

(...)

Możesz napisać jak to sobie wyobrażasz? Taki układ?

A jaki konfig (parametry proca, ilość wydzielanych watów)?

Jak rozumiem chłodnica na górze obudowy, jakiś otwór w budzie, tak? A jak zmusisz powietrze do tego żeby przepływało przez chłodnicę?

Robiłeś kiedyś taki test czy tylko teoretyzujesz? Bo teoretyków, w różnych dziedzinach, to na tym forum na pęczki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie bardzo cieżko, a przynajmniej o to by zagwarantować cisze [;

pompka powyżej 50zł, nagrzewnica ~100zł (czyszczona) blok na cpu do 50zł, reszta jak zostanie na węże ;), przy jednym bloku możesz pooszczedzać na nagrzewnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica może być pasywna ale musi być jej troche np 5-10 m miedzianej rurki można w niej użyć kilku kolanek i wtedy np przyczepić na tył biurka. Za 15gr kupisz takie mocowanie do rurki użyjesz ich 4 i rurki z kolankami za 30zł i będzie git. Przyjmując że była by to rurka 15mm średnica i 5m długości to pow oddawania ciepła wyniosła by 2355 cm2 myśle że by starczyło ewentualnie 2x tyle i na 100% by starczyło. Tyle że do tej pory jak narazie jedyna poppa jakiej nie słyszałem to jest do CO i jak byś chciał takie coś kupic to w 200 WC ci się nie zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...