Skocz do zawartości
Paweł_Gdańsk

Regulacja Obrotow-potencjometr

Rekomendowane odpowiedzi

szukam prostego schemaciku, najlepiej po polsku do budowy takiego urzadzonka, zalezy mi, zeby mialo max 3-4 elementy :D i regulowalo napiecie od 7 do 12v

ktos pomoze, ew. objasni

1591988[/snapback]

Here we go again.

 

Wpisz w szukajce LM317 i dostaniesz posty z linkami i opisami regulatorów opartych na stabilizatorze napięcia LM317. Do niego dołożysz dwa rezystory potencjometr i ew. po kondensatorze na we i na wy i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Link dałem po to abyś go przeczytał, no ale...

 

LM317, potencjometr liniowy 1kOhm, rezystor 240ohm i jeszcze taki w granicach do 1kOhm (tutaj szeregowo 240 i 620).

Gniazda szpilkowe, pcb, cyna lub przewody - wedle Twojego uznania. Przeczytaj jednak ten worklog. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz polaczy srodkawa z dowolna inna ... srodkowa umoliwa regulacje oporu jedynie jest roznica w ktora strone bedzie zwiekszal zmniejszal opor, jesli polaczysz skrajne otrzymasz rezytor o max wartosci oporu pota ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jaka jest dopuszczalna moc na ukladzie lm317t? Bo jutro podlaczam 3 delty rownolegle (w sumie okolo 18W) i nie chce sobie spalic mojego regulatora :oops:

Bo w rheobusach produkowanych seryjnie tez stosuja ten uklad i tam dopuszczalne moce na kanal sa rozne, jedne maja 20W a inne sporo mniej. (ja mam homemade'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w tym problem ze na pocie tyle mocy nie oddasz ile sie na nim odlozy sprawdzone doswiadczalnie ;]

chcesz sie zalozyc? mam 5 potencjometrow montazowych na pieciu wentylach i jakos dzialaja i sie nawet nie grzeja za bardzo Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...